Вредна пчелка со сладок цветен мирис

Buzzy mom soap

Сапун за тело

Buzzy mom soap

395ден

Парче

Овој симпатичен насмеан сапун нуди свежо чистење што ќе ја остави вашата кожа свиленкасто мазна. Нашиот Buzzy Mom сапун се заситува со пчелиниот цветен мирис на сладок див портокал, дозволувајќи им на сите ваши грижи да се измијат и исчезнат. Направен со глицерин за омекнување на кожата и праска која ја осветлува, оваа пчелка ја остава вашата кожа да се чувствува освежена, омекната и подготвена да се справи со денови полни со предизвици!

Дали го посакувате за себе или за некој близок, не чекајте долго бидејќи оваа пчелка е дел од лимитирана колекција, па брзо ќе одлета од нашите полици.


Како да се користи:
Направете пена со сладок цветен мирис и исплакнете знаејќи дека маслото од камелина и прашокот од праска во овој сапун помагаат да се поддржат опрашувачите. Едноставно исплакнете се себеси и сапунот по употреба за да ја оставите вашата кожа и сапунот чисти и свежи при секоја употреба.


Состојки :


Camelina Sativa Seed Infusion, Rapeseed Oil; Coconut Oil, Glycerine, Propylene Glycol, Water (Aqua), Camelina Sativa Seed Oil, Perfume, *Limonene, Titanium Dioxide, Mimosa Absolute, Sweet Wild Orange Oil, Carnation Absolute, Peach Powder, Extra Virgin Coconut Oil, Gardenia Extract, Sodium Chloride, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Sodium Bicarbonate, EDTA, Tetrasodium Etidronate, *Citral, *Citronellol, *Geraniol, *Linalool

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Vegan
Flowering carrot soap
Сапун за тело
Овошно и пролетно чистење

450ден / Парче
Ново
Black Rose
Бомба за во када
Најмрачната бомба досега

395ден / Парче
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Limited Edition
Vegan
Disco duck
Бомба за во када
Разладувачки ментол и свеж зелен лимон

299ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Ден на вљубените
Big Aubergine Energy
Бомба за во када
Колку поголема бомба, толку поголемо уживање

595ден / Парче
Limited Edition
Ден на вљубените
New Rose
Сапун за тело
Цветно омекнување

395ден / 100г
Limited Edition
Vegan
Follow the white rabbit
Бомба за во када
Цитрусно виножито

295ден / Парче
Ново
Luxe
Бомба за во када
Луксуз на поинакво ниво

395ден / Парче