Божиќен шприцер

Celebrate

Спреј за тело

Celebrate

750ден

200мл

Оваа фина пенлива арома е вистинскиот избор за инспирација за танцување. Енергична експлозија која започнува со слатка цитрусна комбинација од зелен лимон и бразилски портокал кои ги оживуваат сетилата - исто како да пиеш сладок коктел. Потоа следи мирис на дистилирано бело вино кое е најпотребно за добра забава и кое ја загрева атмосферата. На крај остануваш со еден пенлив, освежувачки мирис кој потсетува на добрите времиња, долгите ноќи и доброто друштво.


Како се користи: Прсни на кожа и почувствувај го ослободувањето на јасни, пенливи ноти на шампањ и портокал.


Состојки :


DRF алкохол, вода (Aqua), *лимонен, парфем, масло од бразилски портокал (Citrus sinensis), глицерин, масло од винова лоза (Vitis vinifera), масло од зелен лимон (Citrus aurantifolia), *цитрал, *цитронелол, *гераниол, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
Sex Bomb
Спреј за тело
Јасмин, жалфија, иланг иланг...

1.495ден / 200мл
-50%
Flying Fox
Спреј за тело
Јасмин, иланг иланг и чемпрес

995ден / 200ml
Vegan
Rose Jam
Спреј за тело
Градина од рози

1.995ден / 200ml
Vegan
Avocado co-wash
Спреј за тело
Авокадо?

1.495ден / 200мл
Dad's Garden Lemon Tree
Спреј за тело
Топол, сончев цитрус

1.495ден / 200мл
-50%
The Comforter
Спреј за тело
Црна рибизла, бергамот и чемпрес

750ден / 200мл
Vegan
Honey I Washed The Kids
Спреј за тело
Меден спреј за тело

1.495ден / 200мл
Best Seller
Dirty
Спреј за тело
Хербален, дрвенаст, минт

1.495ден / 200мл