Топли прегратки со златен сјај и мирис на цимет

Cinnamon Roll

Пенлива купка

Cinnamon Roll

495ден

250ден

Парче

Инспирирани од прекрасни cinnamon roll рецепти, ја креиравме оваа пенлива купка да претставува зачинет извор од каранфилче и цимет за затоплување на најстудените мигови. Ние, исто така, додадовме масла од зелен лимон и пачули за да добие неодолив мирис, и многу златни светки за пенливи црвено-златни води во кои може да потонете.


Како да се користи:

Распарчете малку, многу или целосно под млаз вода за бања со мирис како вкусни ролни од цимет.

Како да складирате:

Чувајте некаде на ладно и суво, додека не се почувствувате подготвени да бидете завиткани во затоплувачка, зачинета прегратка.


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем, натриум лаурет сулфат, лаурил бетаин, густин, синтетички флуорфлогопит, масло од лист од цимет, масло од лист од каранфилче, масло од зелен лимон, масло од бразилски портокал, бензоин смола, масло од пачули, фер тргуван органски цимет во прав, каранфилче во прав, титаниум диоксид, кајал оксид, *бензил бензоат, *цинемал, кумарин, *еугенол, *лимонен, *линалул, парфем, боја 14700, боја 77491, боја 17200

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Last Chance
-50%
Figs In Honey
Пенлива купка
Регенерирачка, слатка, зачинета...

250ден 495ден

Rainbow
Пенлива купка
Циртусен спектар на бои

430ден / Парче
Limited Edition
-50%
Screamo
Пенлива купка
Густа пена со мирис на капини

295ден 595ден

Worry monster
Пенлива купка
Безгрижна виолетова пена

430ден / Парче
Creamy Candy
Пенлива купка
Бања ли е или слаткара?

295ден / Парче
Twilight
Пенлива купка
Релаксирачки спој од лаванда и тонка

360ден / Парче
Raspberry blower
Пенлива купка
Овошна, опојна, забавна

495ден / Парче
Vesuvio
Пенлива купка
Лава од цимет и какао путер

395ден / Парче