Растопете се во негувачка пастелна бања

Floating flower

Бомба за во када

Floating flower

350ден

Парче

Сакате цвеќиња кои траат подолго? Оваа прекрасна бомба доаѓа опремена со свежа хризантема обложена со богат путер од какао што полека се топи во бањата додека се капете. Исто така содржи мешавина од масла од бадем и лаванда, за нежен и смирувачки мирис. 


Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), титаниум диоксид, Лаурет 4, цвет од хризантема (Chrysanthemum indicum), масло од лаванда (Lavandula angustifolia), есенцијално масло од бадем (Prunus amygdalus amara), бадемово масло (Prunus dulcis), вода (Aqua), допропилен гликол, *линалул, парфем, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Vegan
-50%
Snowball
Бомба за во када
Апсолутна експлозија од остри мириси и ладни бои

195ден 395ден

Limited Edition
-50%
I Want a Hippopotamus For Christmas
Бомба за во када
Пријател со мирис на малини

115ден 230ден

Goddess
Бомба за во када
Се колнам во добра бања

350ден / Парче
Ново
Vegan
Toby's magic cow
Бомба за во када
Магична експлозија од бои

295ден / Парче
Sakura
Бомба за во када
Цветајте заедно со пролетта

320ден / Парче
Limited Edition
Vegan
-50%
The Golden Pudding
Бомба за во када
Млазови од топли бои и цитрусна арома

195ден 395ден

Twilight
Бомба за во када
Ако се почувствувате дека ви бега сонот...

350ден / 200г
Limited Edition
-50%
Lord of Misrule
Бомба за во када
Топол спој од ванила, пачули и бибер

175ден 350ден