Овошно и пролетно чистење

Flowering carrot soap

Сапун за тело

Flowering carrot soap

450ден

Парче

Овој мал морков е преполн со потхранувачки органски путер од какао, масла за омекнување на кожата и хранлив морков во прав.

Вкоренете се во мирен и освежителен туш додека ја негувате кожата од глава до пети со смирувачки путер од какао и прочистувачки масла од сицилијански лимон и бучу. И ако тоа не е доволно, искусете ја дополнителната придобивка од регенеративното и омекнувачко дејство на кокосовото и маслиновото масло. Почувствувајте ја вашата кожа како цвета со овој ултра-хидратантен сапун кој ќе ве остави ревитализирани и свиленкасто мазни.


Како да се користи:

Одберете го овој сапун пред сите други и уживајте во омекнувачко маслиново масло и морков. Пред да исплакнете, распостранете го по телото за да добиете слатко, овошно чистење.


Состојки :


Water (Aqua), Propylene Glycol, Fair Trade Organic Cocoa Butter, Extra Virgin Coconut Oil, Organic Castor Oil, Sodium Hydroxide, Perfume, Fair Trade Olive Oil, Bergamot Oil, Buchu Oil, Sicilian Lemon Oil, Carrot Powder, Titanium Dioxide, Citric Acid, Gardenia Extract, Sodium Bicarbonate, *Limonene, *Linalool, Colour 45350, Colour 45410:1, Colour 14700, Colour 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Vegan
Big moustache
Сапун за тело и лице
Чистење со мирис на пачули и јаглен

395ден / Парче
Limited Edition
Ден на вљубените
New Rose
Сапун за тело
Цветно омекнување

395ден / 100г
Limited Edition
No. 1 Dad
Пенлива купка
Најсвежиот трофеј за најдобриот татко

450ден / Парче
Limited Edition
Ден на вљубените
Lots of Love
Подарок
Љубовна седумка

2.995ден / Парче
Sleepy shower bomb
Kупка за туширање
Време е за спиење, нема зошто да се плашиме

195ден / Парче
Ново
The Experimenter
Бомба за во када
Бања со филм во боја

495ден / Парче
Ново
Lakes
Бомба за во када
Бања во билни пејсажи

395ден / Парче
Ново
Black Rose
Бомба за во када
Најмрачната бомба досега

395ден / Парче