Меки, слатки бакнежи

Galaxy

Пилинг за усни

Galaxy

495ден

25г

За испукани и суви усни, овој спој од масло од јојоба, шеа путер и масло од семе од малина ќе ги направи да се чувствуваат меки, мазни и вкусни, подготвени за топли бакнежи. Рицинусовиот шеќер е природен ексфолиант кој ќе ги измазни усните, додека органското масло од јојоба и фер тргуваниот шеа путер негуваат и навлажнуваат. Ладно цеденото масло од семе од малина и маслото од бучу му даваат вкусен овошен мирис, а неговото тајно оружје? Балсамот Толу помага да се смират испуканите делови, што го прави Galaxy шампион во тешка категорија во светот на пилинзи за усни.


Како се користи:
Земи малку од овој сладок десерт на врвот од прстите, исполирај ги усните и излижи го остатокот.


Состојки :


Рицинусов шеќер, органско масло од јојоба, фер тргуван шеа путер, ладно цедено масло од семка од малина, бучу масла, масло од лимонова мирта, толуански балсам, лимонска киселина, титаниум диоксид, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, алфа-изометил ионен, *бензил алкохол, *бензил бензоат, *бензил цинемат, *цинемал, *цитрал, *еугенол, *гераниол, *лимонен, арома, боја 77491, боја 42090:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Vegan
Trick Or Treat
Пилинг за усни
Вкусно и киселко

495ден / 25г
Unicorn
Пилинг за усни
Најслаткиот од сите

495ден / 25г
Limited Edition
Vegan
Golden pineapple
Пилинг за усни
Сочен ананас и златен сјај

495ден / 25г
Vegetarian
Honey
Пилинг за усни
Sugar, ah honey honey

495ден / 20г
Mint Julips
Пилинг за усни
Скокотлив пеперминт на вашите усни

495ден / 25г
Vegan
Rose Lollipop
Балзам за усни
Усни спремни за селфи

595ден / 12г
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Lip Service
Балзам за усни
Вашата желба е негова заповед

595ден / 12г