Раскошен витамински пилинг

Golden pear

Путер со пилинг за туширање

Golden pear

495ден

Парче

Полно со свиленкасти путери и природни ексфолианти, оваа крушка ќе ја направи кожата прекрасно мека и мазна. Ситната и крупна морска сол прават добар пилинг, додека органскиот и фер тргуван какао путер гарантира дека вашата кожа нема да биде груба и сува. Маслото од бодликава круша претставува моќен спој на антиоксидантни соединенија и витамини, што му помага на овој пилинг да ја направи кожата еластична и мазна. Ако компот од круши ви е омилен зимски десерт - повелете. 


Како се користи:

Протријте ја крушката на влажна кожа по целото тело со посебно внимание на посувите делови. Кога ќе почувствувате дека маслата се подеднакво распостранети оставете го производот на суво место и убаво измасирајте го телото да се впијат маслата и да се исполира кожата. Доколку имате повеќе време може и цела минута убаво да масирате. На крај нежно исплакнете без триење и исушете ја кожата нежно со тапкање со крпа. Се препорачува додека се користи производот водата да ви биде исклучена за да не се топи непотребно.


Состојки :


фина морска сол, фер тргуван органски какао путер, сода бикарбона, бонбон, купуаку путер натриум лаурет сулфат, тартар крем, прав од круши, органско масло од јојоба, крупна морска сол, масло од кардамом, масло од бразилски портокал, масло од сандалово дрво, масло од бодликава круша, титаниум диоксид, лаурил бетаин, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, силика, калциум натриум боросаликат, кумарин, *лимонен, парфем, боја 77492, боја 77491

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Magic Crystals
Пилинг за туширање
Ледена свежина и воздишки од среќа

895ден / 300г
Best Seller
Orange
Пилинг за туширање
Simply the zest!

895ден / 330г
Rub Rub Rub
Пилинг за туширање
Свежо истриено

895ден / 330г
Best Seller
Scrubee
Путер со пилинг за туширање
Запознајте ја вредната пчеличка!

695ден / 100г
Square Tin
Метално квадратно кутивче
Организирајте ја вашата колекција

150ден / Парче
Buffy
Путер со пилинг за туширање
Кој сака затегнати и мазни бутови и задник?!

595ден / 90г