Загревачки пијалок за мека кожа

Hot Toddy

Гел за туширање

Hot Toddy

595ден

298ден

Мешавина од инфузија од свеж ѓумбир, лист од цимет и карамфилче кои отвараат зачински, топол мирис. Но, за кожата да остане мека и смирена дури и во зима додадовме фер тргуван органски гел од алое вера и многу свеж сок од лимон за темелно чистење.


Мириса на: Неделно попладне со топол чај од ѓумбир во ладен зимски ден.


Состојки :


инфузија од свеж корен од ѓумбир, содиум лаурет сулфат, содиум кокоамфоацетат, фер тргуван органски гел од алое вера, лорил бетаин, свеж сок од лимон, фина морска сол, масло од лист од цимет, масло од лист од карамфилче, масло од лајм, масло од бразилски портокал, темно масло од пачули од суматра, бензоин резиноид, карагенан екстрат, титаниум диоксид, вода, синтетички флуорфлогопид, тин оксид, силика, *бензил бензоат, *цинамал, кумарин, *еугенол, хексил цинамал, *лимонен, *линалол, парфем, боја14700, боја77491, боја17200

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Rose Jam
Гел за туширање
Постела од рози

495ден / 100г
Dirty Springwash
Гел за туширање
Ледена свежина за расонување и освежување

495ден / 100г
Best Seller
Twilight
Желе за туширање
Слатките соништа доаѓаат!

395ден / 100г
Limited Edition
-50%
Lord of Misrule
Гел за туширање
Бесна билна мешавина

275ден 550ден

Conga
Желе за туширање
Застани во ред!

395ден / 100г
Sleepy
Гел за туширање
Не стравувајте од несоници

495ден / 110г
Whoosh
Желе за туширање
Желе за фокусирање на мислите и одржување на концентрација.

395ден / 100г
Limited Edition
-50%
Sparkly Pumpkin
Слајм за туширање
Свеж и овошен лизгав слајм

225ден 450ден