Смирувчки глини и худратантен илип путер

Illipe of Faith

Свеж чистач за лице

Illipe of Faith

695ден

75г

Верувајте му на овој совршено избалансиран рецепт за пилинг, негување и смирување на кожата. Навлажнувачкиот илип путер и ја враќа виталноста на кожата, додека каламин глината го смирува црвенилото и златниот рицинусов шеќер нежно се полира за да открие сјајна кожа. Изборот на глини искористени во овој продукт нудат длабинско минерално чистење и ја остава кожата со мат ефект.


Како да се користи:

Откинете мало парче, и со малку вода направете паста во дланката, а кога ќе ве задоволи текстурата почнете да масирате по цело лице, а потоа исплакнете со вода. 


Како да складирате:

Чувајте го ладно и суво место пред употреба.

 


Состојки :


Златен рицинусов шеќер, каламин во прав, глицерин, бадемово млеко, каолин, фер тргуван органски какао путер, илип путер, масло од кедрово дрво, масло од грејпфрут, масло од лимонова трева, масло од сандалово дрво, масло од иланг иланг, есенцијално масло од бадем, каламин глина, *лимонен, *цитрал, Fresh Kalanchoe Flowers

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Aqua Marina
Свеж чистач за лице
Длабински чистење, смирување и омекнување

695ден / 100г
Tea Totaler
Naked балзам за чистење на лице
Антивоспалително чистење и смирување

595ден / 35г
Ново
Happy skin
ензимски пилинг за лице
Ензимско освежување за блескав сјај

995ден / 100г
Vegan
Sleepy Face
Naked балзам за чистење на лице
За хидратација и чистење на чувствителна кожа

595ден / 35г
Best Seller
Ultrabland
Чистач за лице
Едноставен и ефективен! Нежен и за најчувствителна кожа (вади и шминка)

695ден / 45г
Vegan
Last Chance
Jade Roller
Naked балзам за чистење на лице
Балансирачко чистење за смирена и тонирана кожа

595ден / 35г
Let The Good Times Roll
Свеж чистач за лице
Масира, омекнува и хидрира

695ден / 100Г
Movis
Сапун за лице
Кожа мека како лебче

695ден / 120г