Осветлете го капењето

Jason's Mummy

Бомба за во када

Jason's Mummy

330ден

Парче

Наполнете ја оваа бомба за капење под светло и спуштете ја во кадата за осветлено капење. Додека се раствара и шуми, маслата од грејпфрут и мандарина даваат освежување и го подигнуваат вашиот дух, додека пченкарен скроб ја прави кожата морничаво мека. По добро долго капење, вашите грижи ќе бидат остаток од минатото!


Како се користи:

Наполнете ја оваа бомба за капење под светло, а потоа наполнете ја кадата со топла вода. Пуштете ја бомбата за капење и легнете за да уживате во нејзината прекрасна боја и неодолив мирис.


Како се чува:

Чувајте ја оваа мумија на ладно и суво место додека не е подготвена за употреба.


Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, *лимонен, масло од тангерина, масло од грејпфрут, масло од лицеа кубеба, вода (Aqua), густин, титаниум диоксид, талк, алкохол дент., луминисцентен цинк сулфид, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, допропилен гликол, *цитрал, *линалул, парфем, боја 15850:1, боја 77491

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Screamo
Бомба за во када
Зрела цреша потопена во бадемово масло

350ден / Парче
Sakura
Бомба за во када
Цветајте заедно со пролетта

320ден / Парче
Limited Edition
Snow Drift
Бомба за во када
Експлозија од свежина

395ден / Парче
Twilight
Бомба за во када
Ако се почувствувате дека ви бега сонот...

350ден / 200г
Lakes
Бомба за во када
Бања во билни пејсажи

395ден / Парче
Limited Edition
Snowy
Бомба за во када
Оставете ги грижите да се стопат

320ден / Парче
Best Seller
Groovy Kind Of Love
Бомба за во када
Секс, меурчиња и рокенрол

395ден / Парче
Limited Edition
Catch Me If You Can
Бомба за во када
Сјаен цитрус

360ден / Парче