Весели меурчиња

Reindeer

Пенлива купка

Reindeer

450ден

240ден

Парче

Пуштете го овој фантастичен ирвас да слета во кадата за да создаде купишта меки меурчиња. Потонете и уживајте во омекнувањето на кожата благодарение на ирската мов во прав (дури и ирвасите сакаат ирска мов!) и пченкарен скроб. Бадемовото масло додава ноти на слатки цреши, а бензоинската смола дава топли тонови на ванилен шеќер.


Како се користи:

Изронете ја оваа круна под силен млаз на топла вода, а потоа уживајте додека ве опкружуваат меурчињата.


Како се чува:

Чувајте го на ладно и суво место додека не сте подготвени да го пуштите овој ирвас да лета се до вашата када.


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем, натриум лаурет сулфат, лаурил бетаин, парфем, синтетички флуорфлогопит, есенцијално масло од бадем, бензоин смола, титаниум диоксид, глицерин, вода (Aqua), ирска мов во прав, густин, гума од козинец, талк, алкохол денат., кајал оксид, алфа-изометил ионен, бензил алкохол, кумарин, *лимонен, боја 15510, боја 77491, боја 15850:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Rose Jam
Пенлива купка
Пена и рози за незаборавна романтика

395ден / Парче
Limited Edition
попуст
Witch's Cauldron
Fun
Создадете свој магичен хаос

350ден 695ден

Brightside
Пенлива купка
Светлост во бањата

495ден / Парче
Lucky Cat
Пенлива купка
Прррекрасно време за капење

495ден / Парче
Mermaid Tail
Пенлива купка
Куп цитрусна пена

450ден / Парче
Lemon Crumble
Пенлива купка
Свежи и цитрусни меурчиња

495ден / Парче
Best Seller
Sleepy
Пенлива купка
Мека, сонлива лаванда

495ден / Парче
Sunnyside
Пенлива купка
Позлатете се

395ден / Парче