Обликувај со љубезност, храброст и самодоверба

Snow Fairy

Fun

Snow Fairy

695ден

350ден

Парче

Обликувајте ја вашата снежна самовила од четирите бои на овој пластелин за капење со мирис на слатки бонбони, а потоа користете го како сапун или држете дел под силен млаз вода за када полна со меурчиња и забава! За дополнителна магија, додадовме хартиени цветови. Преклопете ги ливчињата и нежно ставете ги на површината на водата, а потоа гледајте како цвеќињата се отвораат пред вашите очи! 


Начин на употреба:

Правете облици и модели, потоа штипнете дел, скокнете во бањара и користете го како сапун или шампон. Ако сакате бања со меурчиња, држете дел под силен млаз вода за да добиете планини од пена.

Состојки :


густин, талк, глицерин, натриум лаурет сулфат, персиско масло од зелен лимон, титаниум диоксид, синтетички мошус, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, алфа-изометил ионен, парфем, боја 47005:1, боја 45410:2, боја 42090:2, боја 17200, боја 45410, боја 77491, боја 77499, боја 45410:1, боја 14700

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Frozen
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Разладувачка магија

350ден / Парче
Limited Edition
попуст
Reindeer
Пенлива купка
Весели меурчиња

240ден 450ден

Milky Bath
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Смирувачко овесно млеко помешано со цитруци

595ден / Парче
Mermaid Tail
Пенлива купка
Куп цитрусна пена

450ден / Парче
Limited Edition
попуст
Witch's Cauldron
Fun
Создадете свој магичен хаос

350ден 695ден

The great wave
Пенлива купка
Свежо и заводливо

495ден / Парче
The Comforter
Пенлива купка
Покријте се со меко овошно ќебенце

495ден / Парче
Raspberry blower
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Овошна, опојна, забавна

595ден / Парче