Слатка и нежна ексфолијација

Snow Fairy scrub

Пенлив пилинг за туширање

Snow Fairy scrub

595ден

Сè е можно со малку магија! Нов производ во колекцијата на Snow Fairy, ова е производот за туширање кој од секогаш сте го посакувале, а не сте знаеле дека ви е потребен. Ќе ве магепса со класичниот сладок мирис на Snow Fairy, овој пенлив пилинг за туширање е погоден за целото тело. Совршено розев (очигледно), чудесно пенлив и полн со слатко самовилско задоволство. Направете пена и уживајте во хидратантното масло од јојоба, пилинг од мелен бел ориз и хидратантно сончогледово масло.


Како се користи:

Извадете мала количина и додадете малку вода. Нанесете на телото со нежни кружни движења, пред да исплакнете.
Состојки :


сода бикарбона, сончогледово масло, лимонска киселина, органско масло од јојоба, мелен бел ориз, густин, масло од соја, динатриум лаурил сулфосуцинат, канделила восок, јапонски восок, парфем, персиско масло од зелен лимон, синтетички мошус, алфа-изометил ионен, *лимонен, боја 45410:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Toil And Trouble
Пилинг за туширање
Незаборавно полирање на кожата

895ден / 250г
Best Seller
Orange
Пилинг за туширање
Simply the zest!

895ден / 330г
Rub Rub Rub
Пилинг за туширање
Свежо истриено

895ден / 330г
Square Tin
Метално квадратно кутивче
Организирајте ја вашата колекција

150ден / Парче
Limited Edition
Celebrate
Пилинг за туширање
Кожа од милион долари

995ден / Парче
Best Seller
Scrubee
Путер со пилинг за туширање
Запознајте ја вредната пчеличка!

695ден / 100г
Limited Edition
Vegan
Barbie Dream
Пилинг за туширање
Овошен, сладок мирис

750ден / 125г
Buffy
Путер со пилинг за туширање
Кој сака затегнати и мазни бутови и задник?!

695ден / 90г