Балансирачки крем за здрав и младешки изглед на сите типови кожа

Gorgeous

Крем за лице

Gorgeous

2.995ден

45г

Лесен, но неверојатно ефективен крем за лице. Го наполнивме овој крем со свежо цедени сокови, ладно цедени масла и органски масла кои ќе направат да се чувствуваш како дел од кралското семејство. Овој крем секогаш го правиме во мали производни количини, користиме исклучиво свеж ананас полн ензими кои ги затегнуваат порите, свеж сок од органски лимон и портокал кои ја матираат кожата и ги отстрануваат мртвите клетки, а додадовме и медова вода од цвет од портокал за смирување и хидратација.Состојки :


инфузија од свеж органски лимон (Citrus limonum), фер тргуван органски алое вера гел (Aloe barbadensis), фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), стеаринска киселина, масло од органско авокадо (Persea gratissima), глицерин, свежо цедена папаја (Carica papaya), триетаноламин, органско ладно цедено масло од семе од ноќниче (Oenothera biennis), масло од пченични никулци (Triticum vulgare), свежо цеден органски лимон (Citrus limonum), масло од тангерина (Citrus reticulata), масло од зелен лимон (Citrus aurantifolia), цетерил алкохол, бутилфенил метилпропионал, *лимонен, парфем, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Enzymion
Крем за лице
Свеж, лесен и матирачки за масна кожа

1.395ден / 45г
Vegan
Argan
Naked масло за лице
Длабински хидрирачко ја омекнува и смирува сувата и чувствителна кожа

795ден / 20г
Imperialis
Крем за лице
Лесна текстура за најдобар ефект

1.395ден / 45г
Enchanted Eye Cream
Крем за околу очи
Ги измазнува линиите, ги намалува отоците и ја негува тенката кожа под очите

1.295ден / 45г
Skin Drink
Крем за лице
Задоволна, еластична кожа

1.495ден / 45г
Best Seller
Celestial
Крем за лице
Нежен и лесен ја хидрира и негува сувата и чувствителна кожа

1.495ден / 45г
Cosmetic Lad
Крем за лице
Смирувачки, андиоксидантен и хидратантен (за и после бричење)

1.395ден / 45г
Skin's Shangri La
Крем за лице
За хидрирање, затегнување и регенерација на сувата и зрела кожа

2.495ден / 45г