А кој не сака вкусна и сочна праска?!

Peachy

Бомба за во када

Peachy

350ден

Парче

Грст овошје кој полн со мирис на праски кои додека се растопува ќе ја менува бојата во портокалови и розови вртлози.

Совршен сладок, овошен третман, подаретего на некој или самите уживајте во оваа овошна купка.

Нашиот предлог би бил да поканете некој кој што ви се допаѓа и заедно уживајте во када на св. Валентин. Бидете палави и заштедете вода!


Ќе ви се допадне овој производ доколку сакате:

- Слатки, овошни мириси со подзаскриени дрвенасти ноти.

- Peachy сапун, Each Peach (And Two’s A Pair) путер/масажер за тело или Conga желе за туширање.

- да бидете палави.


Ефекти:

- Маслото од цитрон има антибактеријско дејство ја освежува кожата и го подобрува расположението.

- Маслото од давана има антисептичко дејство на кожата и силна овошна арома која што дејствува како афродизијак.

- Богат со витамини А, Е и К сокот од праски помага за здрава и сјајна кожа.


Начин на користење: Наполнете ја кадата, убаво легнете си и пуштете ја купката за максимално уживање.

Начин на чување: Чувајте ја на суво место на суво место се додека не бидете спремни за овошно уживање.


Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, масло од грејпфрут (Citrus paradisi), масло од давана (Artemisia Pallens), масло од елеми (Canarium commune), масло од тагета (Tagetes minuta), свеж сок од праски (Prunus persica), вински камен (Potassium bitartrate), вода (Aqua), титаниум диоксид, натриум коко сулфат, пропилен гликол, дипропилен гликол, кокамидопропил бетаин, кајал оксид, синтетички флуорфлогопит, DRF алкохол, гераниол, *лимонен, парфем, боја 77491, боја 15850:1, боја 45410:1, боја 15985:1, боја 19140:1, боја 19140, боја 42090:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Butterball
Бомба за во када
Кожа за десерт

195ден / Парче
Limited Edition
Jingle Bells
Бомба за во када
Свежина од грејпфрут и иланг иланг

395ден / Парче
Avobath
Бомба за во када
Свежо и слатко авокадо - супер храна за кожата

285ден / Парче
Limited Edition
Bat Art
Бомба за во када
Незаборавен виолетов вител

350ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Snow Fairy Lights
Бомба за во када
Волшебен спектакл

595ден / Парче
Deep Sleep
Бомба за во када
Приспивна песна од лаванда

395ден / 200г
Ново
Vegan
Toby's magic cow
Бомба за во када
Магична експлозија од бои

295ден / Парче
Big Blue
Бомба за во када
Нека испловат грижите

285ден / Парче