Овошен, виолетов емотикон полн со спокој!

Aubergine

Шумлива купка

Aubergine

350ден

295ден

Парче

Некогаш е полесно чувствата да се изразат со емотикон. Кога точно знаете што саката потопете ја оваа купка за погодок точно во центарот, освежително уживање во виолетова вода.


Ќе ви се допадне овој производ доколку сакате:

-  Долги уживања во када во вода која што мириса на цела една Lush продавница.

- 29 High Street парфемот или The Comforter пенливата купка.

- шумливи купки кои брзо се растопуваат.


Ефекти:

- Цветните масла и маслото од Хо дрвото се одлични за смирување и намалување на напнатоста.

- Апсолутот од тонка дава сладок декадентен мирис и ја смирува и омекнува кожата.

- Лицеа кубебата има слатка лимонеста арома која што го подобрува расположението и опушта.


Како се користи: Наполнете ја кадата и  скокнете во неа пред да ја потопите оваа шумлива купка.

Начин на чување: Чувајте ја на суво место на собна температура (until you're ready to get fizz-ical).


Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, масло од бергамот (Citrus aurantium bergamia), масло од комфор (Cinnamomum camphora), масло од литсеа кубеба, абсолут од тонка (Dipteryx odorata), свеж модар патлиџан (Solanum melongena), вински камен (Potassium bitartrate), вода (Aqua), титаниум диоксид, густин(Zea mays), натриум коко сулфат, пропилен гликол, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, кокамидопропил бетаин, алфа-изометил ионен, бензил алкохол, бутилфенил метилпропионал, *цитрал, кумарин, хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, парфем, боја 77491, боја 42090:1, боја 42090, боја 17200, боја 42090:2, боја 19140, боја 45410:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Vegan
Honey I Washed The Kids
Шумлива купка
Дали сте во потрага по нешто слатко?!

295ден / Парче
Limited Edition
Love Boat
Шумлива купка
Некој спремен за шербет бања?!

295ден 395ден

Limited Edition
Pop Art
Шумлива Купка
Си донесов пченка за пуцкање!

195ден 350ден

Sakura
Шумлива купка
Цветајте заедно со пролетта

320ден / Парче
Sex Bomb
Шумлива купка
Купка полна со љубов!

320ден / Парче
Vegan
Groovy Kind Of Love
Шумлива купка
Секс, меурчиња и рокенрол

350ден / Парче
Vegan
Limited Edition
Peachy
Шумлива купка
А кој не сака вкусна и сочна праска?!

295ден 350ден

Rocket Science
Шумлива купка
Дали сте за патување до вселената?

285ден / Парче