Сочна пена

Peachy

Сапун за тело

Peachy

395ден

250ден

75г

Сапун што изгледа вкусно.

Нов производ од кој што протекуваат: праски, давана и цитрони оставајќи посебен слој на слаткост. Па проверете сами за што ви зборуваме.


Ќе ви се допадне овој производ доколку сакате:

- Загризување во сочни, зрели праски.

- Peachy шумливата купка, Happy Hippy гелот за туширање или Each Peach (And Two’s A Pair) путерот/масажер за тело.

- Да се однесувате палаво !


Ефекти:

- Двојната доза праски: декокција и свеж сок ќе ја направат кожата мека, свежа и мазна како нектарина праска. 

- Сапунот содржи доволно елеми и давана за кожата да мириса овошно свежо.Како се користи: Убаво истијте ја оваа праска помеѓу дланките а потоа и низ целото тело. Исплакнете за слатка и мека кожа.

Начин на чување: Сигурно ќе сакате да ја зачувате оваа праска свежа и зрела, затоа после секое користење чувајте ја на суво место.


Состојки :


пропилен гликол, масло од репка; кокосово масло (Brassica napus; Cocos nucifera), декокција од свежи праски (Prunus persica), вода (Aqua), парфем, глицерин, титаниум диоксид, масло од грејпфрут (Citrus paradisi), масло од давана (Artemisia pallens), масло од елеми (Canarium commune), масло од тагета (Tagetes minuta), свеж сок од праски (Prunus persica), натриум хлорид, синтетички флуорфлогопид, калај оксид, натриум хидроксид, EDTA, тетанатриум етидронат, *цитрал, гераниол, *лимонен, *линалул, боја 77491, боја 15850:1, боја 45410:1, боја 45410:2, боја 15510, боја 42090:2, боја 19140

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Ново
Vegan
Poppy
Сапун за тело
Танцувајте со црната рибизла и бергамот

350ден / 100г
Rock Star
Сапун за тело
Smells like teen spirit!

295ден / 100г
Sea Vegetable
Сапун за тело
Омекнувачки бранови

295ден / 100г
Coalface
Сапун за лице
Добро погледни го ова лице

695ден / 100г
Ново
Vegan
Sleepy
Сапун за тело
Колку е прекрасно да леташ во облаците...

395ден / 100г
Maypole
Сапун
Сладолед зачинет со пеперминт

250ден 330ден

Milky Bar
Сапун за тело
Слатка и млечна кожа

365ден / 120г
Vegan
Limited Edition
Avo Good Easter
Сапун за тело
Цитрусен шербет

695ден / 200г