Пена од пеперминт и чоколадо?

Cream egg

Пенлива купка

Cream egg

350ден

Парче

Ако сте во потрага по добра бања, овој производ е тоа што го барате. Оваа мешавина од спеарминт и чоколадо е полна со кремасти меурчиња и путери кои ќе ја омекнуваат вашата кожа, оставајќи да се чувствувате како свежо и весело како пролетеното цвеќе. 


Ке ви се допадне ако сакате:

- зачудувачката комбинација на минт и чоколадо.

- Mint julips пилингот за усни или сапунот Maypole.

- освежителни, возбудливи меурчиња што носат пролет во вашта бања.


Ефекти:

- фер тргуваниот органски какао путер ќе ја направи вашата кожа хидрирана, мека и слатко намирисана.

- разладувачкото масло од спеарминт ја буди кожата и умот и ве остава да се чувствувате освежено и позитивно.

- Овој производ доаѓа без пакување за заштита на околината.


Како се користи: Нема потреба да го одделувате белото од жолтото овде, само искршете го овој производ под проточна вода за неодоливи меурчиња.

Начин на чување: Чувајте на ладно и суво место пред повторно да влезете под ќебе од меури 


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем, натриум лаурил сулфат, фер тргуван органски какао путер, лаурил бетаин, пченкарно брашно, лаурет 4, масло од спеарминт, фер тргуван шеа путер, *лимонен, парфем, боја 47005, боја 42090, боја 45410:1, боја 14700, боја 17200

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Limited Edition
Unicorn Horn
Пенлива купка
Верувате ли во легенди полни со лаванда?!

295ден / Парче
Sunnyside
Пенлива купка
Позлатете се

395ден / Парче
Pink Petitgrain
Пенлива купка за повеќе употреби
Заврти го овој спинер и направи пресврт

450ден / Парче
Creamy Candy
Пенлива купка
Бања ли е или слаткара?

295ден / Парче
Mint Bubble Brush
Пенлива купќа за повеќе употреби
Станете уметник во башата бања

395ден 495ден

Karma
Пенлива купка
Разбуди го хипикот во тебе

395ден / Парче
Spinning Plates
Пенлива Купка
Исчистете го вашиот ум, земете ги работите во свои раце.

450ден / Парче
Limited Edition
Lucky carrot
Пенлива купка
Велигденско освежување

495ден / Парче