Спреми се за освежително пецкање

Tingle naked

Naked регенератор за тело

Tingle naked

895ден

125г

Сакате освежувачка авантура? Грабнете го овој nake регенератор за тело. Дозволете и на оваа сензција од пеперминт и спеарминт да ги разбуди вашите сетила и да ви даде енергија во текот на денот, додека маслото од јојоба и мурумуру путерот ќе ја направата вашата кожа неодоливо нежна.


Ќе ви се допадне овој производ доколку сакате:

- Освежувачко мирис на нане

- Dirty Springwash гел за туширање, Outback Mate сапун или Magic Crystals пилинг за туширање.

- Омекната и освежена кожа.


Ефекти:

- Органскиот какао путер и дава влажна обвивка на вашата кожа и ја прави свиленкаста на допир.

- Кристалите од ментол ја стимулираат и загреваат вашата кожа, оставајќи свежо чувство.

- Маслото од пеперминт ја зајакнува кожата и ги буди сетилата.


Како се користи:  Нанесете го со масирање на влажна кожа за време на туширањето, за да се создаде кремаста структура, нежно исплакнете за чуство на мекост и свежина. 

Начин на чување: Поради големиот број на путери и масла, овој производ се топи на телесна температура.Чувајте го на ладно и суво место, по употребата оставете го да се исуши.  Состојки :


Фер тргуван какао путер, купуаку путер, мурумуру путер, , PEG-7 глицерил кокоат (од кокосово масло), глицерил стеарат (од маслиново масло), фер тргуван шеа путер, силика, пудра од аров корен, парфем, органско масло од јојоба, масло од пеперминт, масло од спеарминт, масло од грејпфрут, масло од цимет, вода, гуар гам, бутилфенил метилпропионал, *цинемал, хидроксицитронелал, *лимонен, линалул, боја 42090.

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ro's Argan naked
Naked регенератор за тело
Туширање полно ружи, арган и путери

895ден / 125г
Best Seller
Ro's Argan
Регенератор за тело
Кожа полна путери и масла

1.295ден / 225г
Tingle
Регенератор за тело
Нека биде минт и путери

1.295ден / 225г