Опуштање со пеперминт

Dirty

Шумлива купка

Dirty

350ден

Парче

Ставете ја оваа купка во када полна со топла вода за билно освежување и ведрина кои се потикнати од освежувачката нота на ментол и естрагон:

Ќе ви се допадне овој производ доколку сакате: 

-ведри и освежувачки билни мириси

- Dirty Springwash гел за туширање, Dirty спреј за тело, Tingle регенератор за тело ...

-опуштање во полна када после прошетка во природа


Ефекти:

- Ситната морска сол делува омекнувачки и антимикробно на кожата.

- Маслото од естрагон поседува мирис кој помага да останете смирени и позитивни.

- Ментолот ја разладува и зајакнува кожата.

- Лавандата помага за смирување и добар сон.


Како се користи: Ставете ја купката во када полна со топла вода за бранови од  спеарминт, мајчина душица и сандалово дрво.Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, морска сол, масло од мента, масло од естрагон, масло од сандалово дрво, абсолут од лаванда, масло од нероли, абсолут од темјан, вински камен, екстракт од гарденија, вода, динатриум лаурил сулфосуцинат, дипропилен гликол, пропилен гликол, натриум коко-сулфат, кокамидопропил бетаин, алфа-изометил ионен, хидроксицитронелал, парфем, боја 47005, боја 42090:2, боја 19140, боја 42090, боја 42053, боја 77499, боја 45410:2.

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Twilight
Шумлива купка
Ако се почувствувате дека ви бега сонот...

295ден / 200г
Best Seller
Intergalactic
Шумлива купка
Диско од вселената

350ден / Парче
Vegan
Ден на вљубените
Peachy
Шумлива купка
А кој не сака вкусна и сочна праска?!

350ден / Парче
Butterball
Шумлива купка
Кожа за десерт

195ден / Парче
Melusine
Шумлива купка
Светкаво освежување

395ден /
Dragon's Egg
Шумлива купка
Доаѓа зима...

295ден / Парче
Avobath
Шумлива купка
Суперхрана за кожата

270ден / Парче
Limited Edition
Ден на вљубените
Love me do
Шумлива купка
Букет ружи во вашата када

350ден / Парче