Бања ли е или слаткара?

Creamy Candy

Пенлива купка

Creamy Candy

295ден

Парче

Ако вообичаено рачете ти посегнува по слатки за да се расположиш, време е да се соочиш со фактот дека оваа пенлива купка ќе ја заврши истата работа. Мирисот на шеќерна волна ќе те расположи како ништо неодамна. Ќе добиеш феноменална хидратација со какао путер и бадемов путер во парчиња кои како што се топат, твојата кожа добива свиленкаста текстура. Мњам!Состојки :


сода бикарбона, вински камен (Potassium bitartrate), натриум лаурет сулфат, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), лаурил бетаин, пченкарно брашно (Zea mays), парфем, бадемово масло (Prunus dulcis), абсолут од ванила (Vanilla planifolia), лимонска киселина, титаниум диоксид, Лаурет 4, алфа-изометил ионен, боја 45410, боја 14700, боја 17200, бомбон во форма на цвет

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
No. 1 Dad
Пенлива купка
Најсвежиот трофеј за најдобриот татко

450ден / Парче
Ladybird
Пенлива купка
Неповторлива свежина

450ден / Парче
Rainbow
Пенлива купка
Циртусен спектар на бои

450ден / Парче
Apple Crumble
Пенлива купка
Овошно и слатко задоволство

495ден / Парче
The great wave
Пенлива купка
Свежо и заводливо

495ден / Парче
Milky Bath
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Смирувачко овесно млеко помешано со цитруци

595ден / Парче
Vegan
Support bubble
Пенлива купка
Свежина и спокој

395ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Besties
Пенлива купка
Совршено пролетно освежување

450ден / Парче