Волшебен сјај

Feeling Younger

Тонирана крема

Feeling Younger

895ден

20г

Зачини го изгледот и омекни ја кожата со оваа лесна тонирана крема полна со витамини и лесни рефлективни пигменти. Нанеси мала количина од овој крем на крајот од твојата нега за кожа за лесен сјај, измешај ја со пудрата за суптилен сјај или нанеси на крај од нанесувањето шминка. 

Ова е сјај со многу нежна страна - нежна овесна каша, хидратантни масла од јојоба и бадем ја прават оваа тонирана крема соодветна за чувствителни типови на кожа, a додадената вода од цвет од портокал е тука за да те возвиши со својот мирис.

Кога ќе ја потрошиш оваа тонирана крема, реупотреби ја тегличката за домашна употреба, па така имај одговорност во грижата за планетата.Состојки :


декокција од овесна каша (Avena sativa), вода од цвет од портокал (Citrus Aurantium amara), масло од бадем (Prunus dulcis), фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), глицерин, стеаринска киселина, масло од органска јојоба (Simmondsia chinensis), титаниум диоксид, триетаноламин, цетерил алкохол, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Magical Moringa
Beauty balm крем/Подлога за шминка
Најквалитетните состојки собрани во ова чудо од балзам!

1.895ден / 55г
Ново
Vegan
Motivation
Туш за очи
Соништа од аквамарин

995ден / Парче
Ново
Lipstick Case
Пакување за кармин
Подеднакво еко и шик

495ден / 20г
Eyes Right
Маскара
Нежно, катран црно покривање

995ден / Парче
Ново
Vegan
Lahore
Кармин
Опасно пламена нијанса

695ден / Парче
Ново
Vegan
People powder
Четка за пудра
Совршено мат

1.995ден / Парче
Lush Lashes
Маскара
За екстремни должини

995ден / Парче
Beit-ed-Dine
Кармин
Најдобрата нијанса за секој ден и за сечив тен.

695ден / Парче