Вашата нова омилена нијанса

Saidoun

Кармин

Saidoun

695ден

Парче

Saidoun е нежна кримсон црвена нијанса која изгледа убаво на секого.


Како да се користи:

Излупете ја восочната обвивка и откријте го важиот нов омилен вегански кармин усните со нашата палета на кармини без пакување! Отстранете го црниот восок од основата на полнењето и поставете го куршумот во боја во паковањето за кармини. На крај, отстранете го преостанатиот восок со нежно лупење.


Содржината е најважна:

Бакнежи без суровост започнуваат сега! Нашиот 100% вегански кармин содржи мноштво состојки кои не се тестирани на животи, кои ја сакаат кожата, како што е хидрантното рицинусово масло, кое е стручно комбинирано со долготрајни пигменти за извонредна боја на усните.
Состојки :


органско рицинусово масло (Ricinus communis), органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), синтетички флуорфлогопит, масло од бела лиминанта (Limnanthes alba), каприлик / каприц триглицерид, восок од репка, канделила восок (Euphorbia cerifera), восок од сончоглед (Helianthus annuus), талк, титаниум диоксид, восок од кора од портокал (Citrus aurantium dulcis), масло од калахари диња (Citrullus lanatus), ружин восок (Rosa damascena), карнауба восок (Copernicia cerifera), токоферил ацетат, боја 77491, боја 77499

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Ново
Super milk
Регенеративен спреј за коса
За лесно расчешлување, хидрира и штити

995ден / 100г
Lush Lashes
Маскара
За екстремни должини

995ден / Парче
Ново
Best Seller
Vegetarian
Beauty sleep
Маска за лице и тело
Врвна нега и луксузна хидратација

695ден / 125г
Ново
Vegan
Liverpool
Кармин
Боја на зрела праска

695ден / Парче
Ново
Vegan
Glow to town
Четка за шминка
Светкај до бескрај

895ден / Парче
Ново
Vegan
Wing it
Четка за туш
Само повлечете линија

595ден / Парче
Ново
Vegan
Sleep
Путер за тело/масажа
Сонлива лаванда

595ден / 75г
Ново
Kigali
Кармин
Сјајно и розево

695ден / Парче