Елегантна и цветна

Jasmine

Бомба за во када

Jasmine

295ден

Парче

Дозволете аромите на јасмин и иланг иланг да пловат низ воздухот, додека уживате во омекнувачка бања.


Начин на употеба:

Оваа нежна бомба за во када, пуштете ја покрај себе во полна када за да добиете кремаста и млечно бела вода. 


Начин на чување:

За да остане свежа и корисна, чувај ја на ладно и суво место.


Состојки :


Sodium Bicarbonate, Citric Acid, Rice Starch, Perfume, Titanium Dioxide, Jasmine Absolute, Ylang Ylang Oil, Water (Aqua), Tapioca Pearl, Sodium Cocoyl Isethionate, Cocamidopropyl Betaine, Amyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, *Limonene, *Linalool, Colour 47005:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Orangutan
Бомба за во када
Ароматерапијата од пачули, ванила и кукуи

295ден / Парче
Black Rose
Бомба за во када
Најмрачната бомба досега

395ден / Парче
Dragon's Egg
Бомба за во када
Доаѓа зима...

295ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Rangoli dreams
Бомба за во када
Прославете го индискиот фестивал на светлина

395ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Sleepy bear
Бомба за во када
Смирувачко мече со лаванда и тонка

295ден / Парче
Limited Edition
Punkin Pumpkin
Бомба за во када
Тиква со цимет лајм и портокал

350ден / Парче
Limited Edition
Sweet Pudding
Бомба за во када
Слатко розево задоволство

350ден / Парче
Best Seller
Intergalactic
Бомба за во када
Диско од вселената

395ден / Парче