Лесна цветна хидратација

Lovely

Балсам за раце

Lovely

695ден

100g

Твоите раце веќе се грижат за толку многу, време е да се грижиш ти за нив. Нашиот балсам за раце Lovely е направен со органско алое вера за да ја негува вашата кожа, како и хидратантен сквалан за задржување на целата таа влажност. Има нежен цветен мирис од маслата од бозел и иланг иланг. На кого му треба букет цвеќе кога рацете ви мирисаат на градина?


Како да се користи:

Намачкајте го овој лесен мелем за дланки од алое вера и маадамија и оставете ги маслата кои брзо се апсорбираат да ја омекнат и хидрираат вашата кожа, оставајќи нежен цветен мирис.


Состојки :


Fair Trade Organic Aloe Vera Gel, Water (Aqua), Squalane, Stearic Acid, Glycerine, Cetearyl Olivate & Sorbitan Olivate, Almond Oil, Perfume, Extra Virgin Coconut Oil, Organic Macadamia Nut Oil, Everlasting Flower Absolute, Ylang Ylang Oil, Fair Trade Shea Butter, Fair Trade Organic Cocoa Butter, Soya Oil, Sodium Alginate, Wheatgerm oil, Linseed oil, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, *Benzyl Benzoate, *Benzyl Salicylate, *Cinnamal, Cinnamyl Alcohol, *Citral, Citronellol, *Farnesol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Isoeugenol, *Limonene, *Linalool

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Helping Hands
Крем за раце
Чудата постојат и за преморените раце

695ден / 100г
Sweet wild orange
Балсам за раце
Цитрусен балсам за врвно омекнување

695ден / 100g
Best Seller
Handy Gurugu
Крем за раце
Олеснување за најработливите раце

695ден / 100г
Lemony Flutter
Путер за кутикули
Измазни ги најгрубите делови

595ден / 50г