Пенлив коктел за под туш

Mimosa

Гел за туширање

Mimosa

495ден

Направете пена од шампањ, и започнете го вашето утро правилно.

Прославете со нашиот гел за туширање Мимоза. Цветот на мимоза вообичаено се користи за славење, а прекрасната арома за да ја нагласиме ја искомбиниравме со свеж сок од портокал и цвет од бозел. Додадовме дури и доза масло од винова лоза за заносна арома. Разбудете се, распенете и прославете!


Како да се користи:

Направена со мешавина од апсолут од цвет на мимоза и малку свеж сок од портокал, оваа формула е богата со глицерин од растително потекло, кој ја омекнува кожата и ја остава мазна. Направете пена по целото тело за освежувачко и цветно чистење пред да исплакнете.


Состојки :


Elderflower Infusion, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Glycerine, Water (Aqua), Lauryl Betaine, Perfume, *Limonene, Fresh Orange Juice, Wine Lees Oil, Mimosa Absolute, Sweet Wild Orange Oil, Carnation Absolute, Lactic Acid, Titanium Dioxide, Propylene Glycol, *Citral, *Citronellol, *Geraniol, *Linalool, Colour 47005, Colour 19140:1, Colour 15510

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Rose Jam
Гел за туширање
Постела од рози

495ден / 100г
Best Seller
Twilight
Желе за туширање
Слатките соништа доаѓаат!

395ден / 100г
Dirty Springwash
Гел за туширање
Ледена свежина за расонување и освежување

495ден / 100г
Sleepy
Гел за туширање
Не стравувајте од несоници

495ден / 110г
Honey I washed the kids
Гел за туширање
Дојди ваму, меду мој!

495ден / 100г
Limited Edition
Vegan
Yummy custard
Крем за туширање
Кремаста ванила и овесно млеко

595ден / 120g
Limited Edition
Vegan
What's up doc?
Гел за туширање
Сочно пролетно чистење

495ден / 120г
Ново
Posh Chocolate
Крем за туширање
Неодоливо хидратантен и омекнувачки

595ден / 100г