Совршениот пар за нега на кожа

Peace and love

Подарок

Peace and love

995ден

495ден

Парче

Подарете малку мир и љубов оваа празнична сезона и почастете некого со продукти што ја негуваат кожата. Figs and Leaves е кремаст сапун кој ја чисти и хидрира дури и најчувствителната кожа. Додека надвор од тушот, Dream Cream ја одржува кожата навлажнета и мека со својата нежна мешавина од роза, лаванда и овесно млеко.


Како се користи:

- Сапун: Протриј на мокра кожа, распени и исплакни!

- Лосион за раце и тело: Земи мала количина и нанеси на цела кожа за неодолив мирис и мекост.


Од што е направен овој подарок?

- врвка од органска јута

- кутија од 100% рециклиран картон

- хартија од 100% рециклиран материјал добиен од текстилни остатоци

- еко пуканки - твојот подарок е спакуван со биоразградливи пуканки што ги штитат производите


Начин на чување:

- пред да го поставиш пред божиќното дрво чувај го овој подарок на ладно и суво место подалеку од љубопитните очи. 

- чим го отвориш, не ги изложувај производите на влага и топлина (освен под туш :) )


Во вашиот подарок има...


Dream Cream self-preserving
Лосион за тело
Нежен крем за чувствителна кожа
45г
Figs and Leaves
Сапун за тело
Не одолевај на искушението


Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Vegan
Relax
Подарок
Смирувачки квартет за размазување

1.795ден / Парче
Hello Gorgeous
Подарок
Добро ќе ти стои!

2.495ден / Парче
Stop! Shower time
Подарок
Десет најпродавани производи

4.195ден / Парче
Refresh
Подарок
Три освежителни производи

1.495ден / Парче
Vegan
Feeling good
Подарок
Четири весели и шарени производи

1.595ден / Парче
Vegan
Sleepy Gift
Подарок
Сонот ќе ве најде

995ден / Парче
Vegan
Lovely
Подарок
Пролетно дуо

895ден / Парче
Rose
Подарок
Постела од рози

995ден / Парче