Сезонски, зачински специјалитет

Pumpkin Spice

Сапун за тело

Pumpkin Spice

395ден

195ден

100г

Кремаст, есенски саун за тело направен со: пире од тиква, јаворов сируп и традиционална зачинска мешавина од цимет, карамфилче и ѓумбир за мека и чиста кожа.

Овој производ е за сите љубители на „ Pumpkin spice and everything nice “!

Pumpkin Spice  е богата мешавина за мека кожа без разлика колку пати се миете. Загревачките масла од цимет карамфилче и ѓумбир даваат уникатен мирис и загревачко чувство.


Како да се користи:

Натопете го овој хранлив сапун, протријте низ цело тело па исплакнете за мека кожа со слатко-топол мирис.


Како да складирате:

Чувајте на ладно и суво место додека не сте подготвени за употреба. Помеѓу употребите само  уживајте во богатиот есенски мирис.


Состојки :


Rapeseed Oil; Coconut Oil (Brassica napus; Cocos nucifera), Maple Syrup Water, Propylene Glycol, Glycerine, Water (Aqua), Perfume, Pumpkin Puree (Cucurbita pepo), Extra Virgin Coconut Oil (Cocos nucifera), Cinnamon Leaf Oil (Cinnamomum zeylanicum), Clove Bud Oil (Eugenia caryophyllus), Ginger Absolute (Zingiber officinale), Pumpkin Seeds (Cucurbita pepo), Gardenia Extract (Gardenia jasminoides), Titanium Dioxide, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Sodium Bicarbonate, EDTA, Tetrasodium Etidronate, Amyl Cinnamal, Cinnamal, *Eugenol, *Linalool, Colour 15510

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Lotus Flower
Сапун за тело
Туширање со богата ексфолијација

395ден / 100г
Sea Vegetable
Сапун за тело
Омекнувачки бранови

295ден / 100г
Lemon Zest
Сапун за тело
Сјајно цитрусно освежување

395ден / 100г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 120г
Best Seller
Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

330ден / 100г
Rhubarb & Custard
Сапун за тело
Слатко, меко, чисто

395ден / 100г
Sandstone
Сапун за тело со пилинг
Најдобриот песочен пилинг!

295ден / 100г
Limited Edition
Vegan
-50%
Snow Fairy
Сапун за тело
Розова, кремаста, нежна пена

195ден 395ден