Прославете го индискиот фестивал на светлина

Rangoli dreams

Бомба за во када

Rangoli dreams

395ден

195ден

Парче

Донесете фестивал на светла во вашата када со оваа шарена бомба за капење инспирирана од Дивали.
Дивали е фестивал на светлата што се слави во Индија.
Купката е именувана по Ранголи, уметничка форма во Индија во која се создаваат светли разнобојни шари на прагот надвор од домот. Ранголи се користи за да внесе среќа, радост и позитивна енергија во домот. Спуштете ја оваа златна бомба за капење во када и потонете во светли, пенливи води. Слушајте како бонбоните што пукаат околу вас како огномет и вдишете ја миризливата арома на мека роза и зачинет кардамон.


Како да се користи:
Подгответе се за свеченостите што претстојат. Наполнете ја кадата, пуштете ја купката да шуми и вдишете го топлиот мирис и слушајте како пукаат бонбони.

Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, DRF алкохол, бонбон, кокосово млеко во прав, оризов скроб, масло од зелена мандарина, ружино масло, бензоин смола, масло од кардамом, есенцијално масло од бадем, тартар крем, вода (Aqua), густин, титаниум диоксид, допропилен гликол, натрум коко сулфат, синтетички флуорфлогопит, кокамидопропил бетаин, силика, кајал оксид, *цинемал, *цитронелол, кумарин, гераниол, *лимонен, *линалул, парфем, боја 47005:1, боја 15985:1, боја 19140:1, боја 14700, боја 77491

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Avobath
Бомба за во када
Свежо и слатко авокадо - супер храна за кожата

285ден / Парче
Big Blue
Бомба за во када
Нека испловат грижите

285ден / Парче
Deep Sleep
Бомба за во када
Приспивна песна од лаванда

395ден / 200г
Vegan
Floating flower
Бомба за во када
Растопете се во негувачка пастелна бања

350ден / Парче
Best Seller
Vegan
Groovy Kind Of Love
Бомба за во када
Секс, меурчиња и рокенрол

350ден / Парче
Dragon's Egg
Бомба за во када
Доаѓа зима...

295ден / Парче
Limited Edition
-50%
Ghostie
Бомба за во када
Повеќе е слатко отколку страшно

160ден 320ден

Ново
Vegan
Toby's magic cow
Бомба за во када
Магична експлозија од бои

295ден / Парче