Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Подарувањето е дефинитивно едно од најубавите чувства на светот! Дали вие повеќе сакате да подарувате или да добивате подароци? 

Сите најмногу им се радуваме на малите слатки пакетчиња - подароци. Подароците во  Lush се неодоливо завиткани и украсени со панделки, изобилуваат со шаренила и други забавни елементи.

Она што задолжително треба да го знаете за овие подароци е тоа што истите се  завиткани во 100% рециклирана хартија. Сите панделки како и додатоците во самите подароци се исто така изработени од рециклирани материјали. 

Со тоа што подарувате Lush подарок, вие учестувате во зелената политика која е во срцето на Lush – заштита за животната средина. 

Уживајте во празниците што следуваат, уживајте во долги и опуштени бањи со купките на Lush, подарувајте, сакајте, грижете се за природата и за саканите.

 

Во продолжение следи само мал дел од големот избор на подароци: 

 

Dreaming Of Christmas 

Мечтаење и небо полно сништа. Подарок од соништата. Содржи:

-Пилинг за тело Sugar Plum Fairy со инфузија од слива и многу шеќер, гел за туширање Sleepy (100гр.) со лаванда и тонка, регенератор за тело Snow Fairy (50гр.) снежната приказна со мирис на шеќерна волна. 

 

 

 

Some Like It Hot

Одличен подарок со интересно име. Исто така со фантастичен избор на производи. Содржи:

-Пилинг за тело Scrub Scrub Scrub, што дефинитивно можеме да кажеме дека е фаворит во областа на пилинзи, добро познатиот сапун за тело Karma и гел за туширање Cinders (100гр.) со бадемово масло и семки од тиква. 

 

Christmas Candy Box 

Светкава хартија, со шарени дезени и голема панделка. Во исчекување да ја повлечете панделката... И потоа радост. 

Содржи: повеќенаменска купка Candy Cane во форма на лижавче за на елка, гелот за туширање од бајките Snow Fairy (100гр.) што ве враќа во детските безгрижни денови, шумлива купка ButterBear, едно убаво мече полно со какао путер и уште едно задоволство за во бањата, овој пат уште полуксузно. Шумплива купка Luxury Lush Pud, со етерични масла од лаванда, тонка и иланг иланг. 

 

 

Joyful – кутија полна задоволства 

 

Три многу добри причини за веселба се внимателно одбрани и спакувани во оваа славеничка кутија. Содржи: гел за туширање Lord od Misrule (100 гр) со неодолива зачинета нота, сапун за раце и тело IceHoggles со масло од пачули и и регенератор за тело Christingle (45гр.) со масло од јојоба и пеперминт. 

 

Ова се само мал дел од подароците на Lush. За да го одберете вашиот совршен подарок за овие празници, кликнете на следниот линк https://bit.ly/212jfrf