Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

ТУШИРАЊЕ

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Coalface

  Ivana

  Deluva kako liposkucija na mastite od vasata koza:)) I na lice i na drugi "nezgodni" mesta. Samo bidete trpivi. I uporni. Izmivajte so mnogu voda i uzivajte vo ritualot na nega na sopstvenot...

 • The Olive Branch

  Ivana

  Znaete ona Prvite se pomnat zasekogas? Ovoj gel e tokmu toa. Osobeno sto vklucuva tolku fer odnos kon farmerite sto maslinkite od drvo ni ovozmozuvat da ni pristignat doma preku ovoj eliksir za site ...

 • Oaty Creamy Dreamy

  Ivana

  Haven:)) Koj bi rekol deka nesto ednostavno kako tusiranje moze da bide tolku obnovuvacko dozivuvanje i na duhot i na teloto. Posle ovoj krem za tusiranje zaronete vo Dream Cream. Ke se sodade besk...

 • Sultana of Soap

  Ivana

  Mojot Prv i Edinstven sapun sto voopsto sum go kupila vo Lush. I ke prodolzam da go uzivam. Sozdaden e za da go pocuvstvuvate Orientot kako vistinska Sultana. Ili Sultan:))) a grozjeto od Grcija i Avs...

 • Movis

  Ivana

  Sapunov osven sto ja regenerira i cisti celosno i od se kozata na liceto toj se regenerira i sam od sebe:))Da, kolku i da go koristam toj ne se namaluva. Lashovci sozdale "perpetum mobile" s...

 • Ro’s Argan Body Conditioner

  Maja

  Најубавото нешто што го имам ставено на својата кожа :)

 • American Cream Shower накратко

  American Cream Shower

  гел за туширање

  Прочистувачките свежи јагоди и разведрувачкиот сок од портокал се совршена комбинација! После долго чекање конечно имаме гел за туширање со мирисот на најпопуларниот регенератор за коса American Cream. Ќе се вљубите во него веднаш по првото туширање, прекрасната мешавина на ванила и јагоди збогатена со омекнувачки екстракт од морски алги ќе ве маѓепса.

  Достапен

 • Argan Dragon накратко

  Argan Dragon

  масло за туширање

  Суперхрана - ја чуваме за smoothie шејкови и разочарувачки салати... Но, тоа е само досега... Ова фантастично и овошно масло за туширање е полно змејски плод во прав и семки од афион, како и арганово масло од срцето на Мароко каде на руралните општества им се обезбедува постојан приход. О, и тоа како чисти, полира и омекнува под туш - за кожа која е навистина супер! Полно масла од иланг иланг и бадеми заедно со бензоин смола, ќе го прекрие целото твое тело со мирис на највкусната пита од цреши.

  Достапен

  395MKD / 50g

 • Avocado Wash накратко

  Avocado Wash

  гел за туширање

  Ќе имате чувство како секој работен ден да е среќен петок. Разведрувачкиот бергамот, освежителното масло од litsea cubeba и темјанот кој што смирува и дава утеха се вистинскиот рецепт за уверување дека викендот доаѓа само за неколку туширања.  Овој гел е полн со освежувачко и хидрирачко органско авокадо и масло од авокадо кои се познати по своето благотворно дејство на кожата. Сочниот и сладок мирис на овој гел за туширање ќе остане на вашата кожа во текокт на целиот ден.

  Достапен

  895MKD / 250g

 • Baked Alaska накратко

  Baked Alaska

  сапун за тело

  Сапун инспириран од голема снежна топка, кој кога ќе се исече ќе ве изненади со раскошните бои. Мешавина од освежително масло на органска лимонова мирта и грејпфрут со масло од иланг иланг за ослободување од стрес и релаксирање на целото тело. 

  Достапен

  430MKD / 100g

 • Boo! накратко

  Boo!

  shower slime

  Разбуди го твојот дух со овој црн слајм! Брашното од пченка ќе ја исчисти кожата а подигнувачката пудра од стебло од бамбус ќе ја исчисти сувата кожа и застрашувачки ќе ја омекне. Ксантан гумата е природен згуснувач кој ја омекнува и навлажнува кожата, а притоа е одличен природен конзерванс. Не дозволувај да те исплаши бојата, бидејќи мирисот на гума за џвакање ќе те изненади! 

  Достапен

  850MKD / 240g

 • Buffy накратко

  Buffy

  путер со пилинг за туширање

  Ексфолирачки пилинг за бутови, задник и стомак. Користете го Buffy на мокра кожа, под туш или во када за да ве направи помазни и помеки на допир. Размачкајте го насегаде по телото но обрнете посебно внимание на проблематичните делови бутови, задник и стомак. На крај исплакнете ги зрната од мелените : бадеми, ориз и азуки грав. Откога ќе се исушите ќе се уверите дека после Buffy нема потреба да се нанесува лосион за тело. Какао и шеа путерот ќе ја омекнат и навлажнат вашата кожа. Истријте го целулитот!

  Достапен

  595MKD / 90g

 • Buffy Large накратко

  Buffy Large

  путер со пилинг за туширање

  Ексфолирачки пилинг за бутови, задник и стомак. Користете го Buffy на мокра кожа, под туш или во када за да ве направи помазни и помеки на допир. Размачкајте го насегаде по телото но обрнете посебно внимание на проблематичните делови бутови, задник и стомак. На крај исплакнете ги зрната од мелените : бадеми, ориз и азуки грав. Откога ќе се исушите ќе се уверите дека после Buffy нема потреба да се нанесува лосион за тело. Какао и шеа путерот ќе ја омекнат и навлажнат вашата кожа. Истријте го целулитот!

  Достапен

  995MKD / 200g

 • Butterbear накратко

  Butterbear

  сапун за тело

  Не ја закачкај мечката затоа што всушност е гоолем мекушко! Пролизгај со овој сапун по телото за вкусна пена која ќе ја разбуди кожата од хибернација! Почасти се себеси со огроман прегратка полна какао путер од северозападна Колумбија. Ова мирно општество е заколнато на мир во регион уништен од војна и герила додека практикуваат пермакултура преку одржливи методи на земјоделство. Луксузниот путер на ова мече ќе даде богат чоколаден вкус, а маслото од иланг иланг ќе те заслади и смири.

  Достапен

  295MKD / 100g

 • Cherryish накратко

  Cherryish

  пилинг за туширање

  Ромео и Јулија вака сигурно не се чувствувале, затоа што сигурно никогаш не го пробале овој пилинг со цреша и чоколадо. Негувајте ја кожата со хранлив пилинг од фер тргуван какао путер и ситна морска сол. Мелените семки од цреша ќе помогнат да се поттикне циркулација, а слаткото масло од бадем и апсолут од какао се заслужни за прекрасен топол мирис.

  наскоро

  550MKD / 100g

 • Coalface накратко

  Coalface

  сапун за лице - масна кожа

  Земете парче смирувачка ликвириција и јаглен за чистење! Мелениот јаглен е многу добар за кожата. Помaга да се апсорбира целиот вишок на маснотија и делува како нежен ексфолијатор. Во Coal Face додадовме и корен од ликвириција за смирување и есенцијални масла од ружа и сандал за омекнување, регенерирање и забавување на појавата на брчки. Coal Face ќе ви помогне да се ослободите од несаканиот масен сјај, од отворените пори и црнки на лицето. А доколку се земе во предвид дека јагленот и дијамантите се создадени од молекули на јаглерод тогаш може да заклучиме дека јагленот е најдобриот пријател на девојките ( или момците ) !

  наскоро

  695MKD / 100g

 • Coco Loco накратко

  Coco Loco

  масло за туширање

  If you like pina coladas... Ајде, немој да се срамиш од кокос! Ова омекнувачко масло за туширање е тоа што ти е потребно кога светот полудува и сакаш да се смириш. Исчисти ја и омекни ја кожата со хидратантно масло од кокос и кокосово брашно со потекло од проекти за регенерација и конзервација во Индонезија. Со тропско трио од масло од бразилски портокал, крем од кокос и масло од лимонова трева ќе го почувствуваш сонцето како те грее во душа. (и можеби навистина ќе посакаш да се напиеш една добра пина колада) Дали спомнавме дека има кокос тука???

  Достапен

  395MKD / 50g

 • Cookie Dough накратко

  Cookie Dough

  пилинг за туширање

  На кој му е потребна тегла колачиња кога може да си ги исполниш слатките задоволства со овој пилинг за тело? Неодолива мешавина од абсолут од ванила, омекнувачки прав од какао кои ќе омекнат, додека попрскавме со крупен гранулиран шеќер, малку морска сол и полна рака свилено пченкарно брашно ја прават мешавината од рајот. Ќе ја доживееш најкремавата пена и нежно ќе ја измасираш кожата. Ќе полудиш од тројното сервирање масло од тостирани лешници, масло од ф'стак кое ќе те заштити и бадемово масло кои ќе ослободат бранови од слатки цреши кои цутат на кожата. 

  потрошено

  895MKD / 300g

 • Deep Sleep накратко

  Deep Sleep

  желе за туширање

  Како што топлото сонце полека капе позади хоризонтот, посегни по ова желе за туширање со свеж органски сок од портокал.  Маслата од лаванда и камилица ќе ги тргнат сите грижи на страна бидејќи разведрувачкото нероли ги одржува соништата среќни и мирни. Имаш голема помош за цврст и спокоен сон. Истриј се по цело тело додека не направиш пена доволно добра за да кажеш чао на денот што поминува и да се подготвиш за среќни и смирени сништа. 

  Достапен

  350MKD / 100g

 • Drummers Drumming накратко

  Drummers Drumming

  желе за туширање

  Интро со тапани, молам... Ова ново желе е новиот хит! Дозволи да те воведе во мирисот на крцкав грејпфрут и слатка давана за совршен мирис на праски кој е непобедлив! Свежиот сок од праска чисти и дава сјај на зимската кожа, а карагененот омекнува. Плесни го овој тапан и ти ветуваме дека ќе те остави да се чувствуваш најовошно досега! 

  Достапен

  350MKD / 100g

 • Figs And Leaves накратко

  Figs And Leaves

  сапун за тело

  Кремастиот и мек сапун Figs And Leaves има мирис на цвет од портокал и рози кои потсетуваат на одамна поминатите времиња кога се беше многу поедноставно и невино. Ова сапун го правиме од свежи, пасирани, органски смокви чии мали семки дејствуваат како пилинг. Во листот од смоква го замотуваме за да ја задржи невиноста и свежината. Совршенството не мора да биде секогаш комплицирано!

  Достапен

  295MKD / 100g

 • Fresh Farmacy накратко

  Fresh Farmacy

  лице и тело склоно кон акни

  Доколку вашата кожа е многу осетлива, склона кон чести иритации, појава на акни и црвенила, дозволете ни да ви го препорачаме нашиот нежен и многу ефикасен препарат за чистење на лице Fresh Farmacy. Неговата тајна е во комбинацијата од смирувачките камилица, лаванда, невен и каламин во прав после кои вашата кожа ќе остане чиста, без масен сјај, нежна и негувана.

  Достапен

  695MKD / 100g

 • Goddess soap накратко

  Goddess soap

  сапун за тело

  Исклучително тешко за пронаоѓање, мрачно и таинствено, маслото одух лежи во срцето на овој медитативен сапун. Миризливата османтус грмушка и дрвенстиот мирис на сандалот се судираат создаваат смирувачки мирис за умот, додека анти имфламаторниот бел чај го чисти и смирува телото. Со секое миење хидрирачките слоеви од фер тргуван какао путер и кокосово масло испорачуваат небесна хидратација на кожата додека апсолутот од јасмин го намирисува телото оставајќи сензуална привлечност.

  Достапен

  550MKD / 100g

 • Golden Pear накратко

  Golden Pear

  limited сапун за тело

  Декадентен додаток на секое туширање за време на Новогодишните празници. Пирето од круша и маслото од кардамом ја покриваат кожата со мирис кој потсеќа на топол овошен десерт и пикантни колачи, додека мурумуру путерот ја хидратизира и ја омекнува кожата.

  Достапен

  550MKD / 100g

 • Happy накратко

  Happy

  гел за туширање

  Oваа година ти посакуваме сите туширања да ти бидат полни среќа и светлост! Во оваа конкокција ставивме сочна мешавина од масла од лимон и сладок див портокал кои ќе ги измијат тмурните денови, а мешавината од масло од нероли со инфузија од лист од орев и корен од глуварче ќе го подигне твојот празничен дух. Но, не се чувствувај само среќно, туку и уживај во белиот снег! Засветкај со сјајот ослободен од пластика!

  Достапен

 • Happy Hippy накратко

  Happy Hippy

  гел за туширање

  Грејпфут освежителен појадок! Дали ви е познато чувството кога мајка ви изненадно ќе ви донесе кутија во која е вашието омилено кадифено мече, не лути се човече, коцки со избледени сликичкии пластични животни за мала Зоо градина. Старите работи се повторно пред вас, будејки ги заборавените спомени. За нас Happy Hippy е начин на сентиментално патување. Толку многу го сакаме мирисот на цитрон што секогаш кога ќе го почувствуваме се разнежуваме. А мислевме дека го изгубивме. Бидејки ни го вратија (законска пресуда) сега сакаме да го поделиме со вас за ве расположи да ви ја врати насмевката на вашето лице и да ве стави на прво место (каде и заслужувате да бидете).

  Достапен

 • Honey I Washed The Kids накратко

  Honey I Washed The Kids

  сапун за тело

  Мириса поблиску до карамела отколку сапун... Го подобрува расположението и кожата. Нежен за детска кожа, имате чувство дека се миете со крем бруле во цврста форма. Овој сапун содржи масла од бергамот и сладок див портокал кои ќе го освежат расположението, како и мед и алое вера за целосно смирување и хидратација.

  Достапен

  295MKD / 100g

 • It's Raining Men накратко

  It's Raining Men

  гел за туширање

  АЛЕЛУЈА! Оставете ги Вашите чадори дома: ќе сакате да го прекриете апсолутно целото тело со овој секси, сирупест дожд полн со мед. Без разлика дали влажноста на воздухот расте или се намалува, според сите извори тушот е местото каде е забавата! Длабока благодарност на природата за вкусниот мед кој одлично ја навлажнува кожата и е спакуван во овој неверојатен микс! Оваа богата состојка смирува, хидрира и деликатно ја чисти кожата како што правите пена.  Неодоливо кремаст на кожата со сладок парфем кој ќе Ве освои на прв мирис. Размазете ја кожата со оваа обвивка од шипка, цвет од лотус и инфузија од тигрест крин. 

  Достапен

 • King of Skin накратко

  King of Skin

  путер за туширање

  Регенеративен путер за кралско чувство на мека кожа. Ако Вашата кожа има потреба од дополнителна нега, оваа мешавина од банани, авокадо, овесно млеко и путери е тука за помош. Незаситените масти на авокадото во прегратка со природните емолиенти на бананата и антихистамините од овесното млеко даваат смирена и исхидрирана кожа.  Само поминете со плочката преку чиста и мокра кожа, па исплакнете за комплетно King of Skin да ги надвладее исушените делови.    Предупредување за топење: Овој производ е направен со состојки кои му дозволуваат да се стопли во допир со телесна температура. Ве молиме чувајте го на суво место и подалеку од допир со топлина. 

  Достапен

  595MKD / 95g

 • Lavender Vida Loca накратко

  Lavender Vida Loca

  сапун за тело

  Смирен живот... Ако се чувствувате уморни од танцувањето на дожд, препуштете се на оваа сензација одлична за под светло на свеќи... Полна со смирувачко масло од сина камилица, скротувачка и нежна инфузија од лаванда и масло од француска лаванда кои ќе Ви помогнат да се опуштите секој ден и секоја ноќ. Совршената приспивна песна која ќе Ве испрати во длабок сон.

  Достапен

  350MKD / 100g

 • Magic Crystals накратко

  Magic Crystals

  пилинг за туширање

  Магијата не секогаш се случува кога ќе замавнеме со волшебното стапче, може да започне и со отварање на капачето на кутијата! Скокнете под туш, пуштетеја топлата вода да танцува околу вас и земете од производот. Загревачкото масло од анис помешано со Епсом сол стимулира и ја полира кожата, додека свежиот рузмарин и инфузијата од жалфија ја чистат и тонираат кожата. откога се ќе исплакнете ќе го почувствувате ефектот на кристалите од ментол и маслата од пеперминт и спеарминт, магичен ефект. 

  Достапен

  895MKD / 300g

 • Maypole накратко

  Maypole

  сапун за тело

  Кога сонот станува реалност... Ако овој сапун имаше пердуви и мирисаше како насликано платно, тогаш ќе предложевме да се користи само за миење на Вашиот омилен сладолед. Некогаш нештата немаат смисла и нема потреба да имаат смисла, како на пример овој сапун за тело со пеперминт во необична форма преплетен со розеви бранови од канадски јаворов сируп. Основата на сапунот е безбедна база од глицерин и сорбитол, па додека танцувате околу Maypole ќе влезете во шарен свет на благо и свежо.

  Достапен

 • Minamisoma накратко

  Minamisoma

  масло за туширање

  Во 2011 година градот Минамисома, мал град во областа Фукушима во северна Јапонија беше погоден од земјотресот Тохоку. Повеќето од граѓаните беа евакуирани и по пет години, во 2016 им беше дозволено да се преселат назад. На местото на нивните уништени оризови полиња, локалното население почна да расте репка. Овие растенија го отстрануваат цезиумот од почвата и нивните семки се прават во масло кое нема радијација и е безбедно за употреба. Маслото од репка од Фукушима го употребивме во ова масло за туширање со цел да ја омекнеме и хидрираме кожата, а додадовме и сок од лимон, како и масла од бергамот и олибанум за топол, сончев и цитрусен мирис. Пудрата од кинако - брашно направено од испечени соја семки ја остава кожата со најслаткиот мирис што постои.

  Достапен

  395MKD / 50g

 • Movis накратко

  Movis

  сапун за лице - сите типови

  Љубовта кон печењето на леб и правењето на сапуни Мо Constantine јa спои во едно. Овој пченичен сапун за лице, направен со многу љубов и основа на гурмански сапун полн екстра девствено кокосово масло и масло од сончоглед е способен да ја направи најсвилената пена која што сте ја виделе. Слаткиот мирис и нежно рапавата текстура Ви го доближуваат целокупното чувство на свежо испечен леб, притоа триејќи го лицето и хранејќи ја кожата. Многу дарежлив сапун, кој не престанува да подарува... Полн масло од пченични никулци и какао путер да омекнат и збогатат.

  Достапен

  395MKD / 100g

 • Night Bloom накратко

  Night Bloom

  сапун за тело

  There's no time like the crescent... Нежната цветна инфузија од медено цвеќе во комбинација со сицилијанскиот лимон и зелена мандарина делува освежително, а тајните ноти на рузмарин и жалфија ќе те остават без здив и ќе повикаат мирна бања под месечина... Деликатен, лесен и тивок.  Не се брзај со овој сапун, создади убава пена и уживај во антисептичките својства на некои од маслата. Дали ќе ја добиеш виолетовата месечина која изгрева за тебе или пак златната месечина која ќе ти ја осветли ноќта? Нема да дознаеш додека не го отвориш твојот пакет...

  Достапен

  430MKD / 100g

 • Oaty Creamy Dreamy накратко

  Oaty Creamy Dreamy

  крем за туширање-овесно млеко

  Нежниот начин е најдобар. Рајот се наоѓа навистина на земјата и тоа место може да го најдеш во својата бања со оваа божествена мешавина од разладувачко овесно млеко и смирувачка лаванда. Богатиот и кремаст какао путер во прегратка со маслиновото масло ангелски ја омекнуваат кожата, а балансирачката розина вода и маслото од сина камилица ја носат и најчувствителната и деликатна кожа на седмо небо. 

  Достапен

 • Outback Mate накратко

  Outback Mate

  сапун за тело

  Чистота и радост содржани во едно парче сапун! За врвна чистина од вратот надолу, мешавина од еукалиптус, лимонова трева и пеперминт! Разбудете се со насмевка на лицето, или дозволете му на Outback Mate да ја заврши работата. Пеперминтот нежно ќе ја скокотка кожата, додека лимоновата трева е главниот виновник за добро расположение. Еукалиптусот ќе Ве прочисти и е одговорен за незаборавна свежина. Цела комбинација е најдобриот начин за свеж и нов почеток на денот, секој ден.

  Достапен

  330MKD / 100g

 • Plum Rain накратко

  Plum Rain

  гел за туширање

  Дозволете си малку опуштање. Се очекуваат поројни дождови од инфузија од умебоши - јапонска слива и свеж сок од слива со ведри ветрови од масло од сицилиска мандарина која ќе ја освежи кожата и умот. Екстракт од карагенен морски алги ќе ја омекне кожата, па така ќе може да истапите од богато чистење со диспозиција за сончево време.

  Достапен

 • Pumice накратко

  Pumice

  сапун / пилинг за стапала

  SCRUB ME LIKE YOU DO!!! Две во едно, сапун и пилинг за отстранување на тврдите делови на кожата. Овој сапун е решен да го разбие тој втор слој на потврда кожа.  Со освежувачко масло од сладок портокал кој ќе обнови од прстите до петите на стапалата.

  Достапен

  350MKD / 70g

 • Respect Your Elders накратко

  Respect Your Elders

  сапун за тело

  Старешина од црни бобинки. Дрво од легендите, но и одличен начин да се опише овој магичен сапун со мирис на црна рибизла. Инфузија од бозел, боровинки и масло од олибанум создаваат моќна напивка против лоши мириси..  Respect Your Elders ќе ја остави кожата свиленкасто мека и неодоливо намирисана. Откако ќе се искапете со него, каде и да погледнете ќе може Вашиот поглед да го направите приказна... Па, така Ве советуваме да ги оставите приказните за добра ноќ, и да ги живеете бајките како секојдневен ритуал.

  Достапен

  330MKD / 100g

 • Rock Star накратко

  Rock Star

  сапун за тело

  Smells like teen spirit! Влезете во луда форма за танцување со овој кремаст сладок сапун. Rock Star ќе Ве однесе на ден лудување со својот носталгичен мирис на огромна плочка шеќерна волна.  Со фер тргуван апсолут од ванила, ќе Ве остави да се чувствувате слатко и подготвено за секој нов предизвик во денот.

  Достапен

  295MKD / 100g

 • Rose Jam накратко

  Rose Jam

  Rose Jam  гелот за туширање на молба на купувачите ширум светот повторно е во продажба.  Станувате зависни од неговиот сладок - овошен мирис. Со своите прекрасни состојки како ванилата, сокот од гоји бери и богатото со витамини арганово масло овој гел навистина ве освојува. Ќе им се допадне на оние кои ги сакаат  Rose Jam Bubbleroon  и Ro’s Argan. Специфичниот мирис се добива со комбинација на апсолут од Турски рози и етерично масло од гераниум.   Приказна за производот: Веќе 9 години етеричното масло од рози и апсолутот од рози го купуваме од Сенир од Турција. За да биде добра бербата берачите на рози треба уште пред изгрејсонце да се во полето, затоа што откога ќе изгрее сонцето маслото испарува. Маслото од рози е скапоцена состојка затоа што за да направиш еден килограм масло ти требаат 1 866 666,00 рози! Маслото од рози и апсолутот од рози мирисаат сосема различно. Како што Агнес ( од тимот за купување) примети, маслото од рози мириса многу слатко слично како мед додека апсолутот е појак и баш мириса како рози во поле. Како и да е и од двете состојки се добива нежен цветен мирис кој го употребуваме во нашиот луксузен гел за туширање

  Достапен

 • Ro’s Argan Body Conditioner накратко

  Ro’s Argan Body Conditioner

  регенератор за кожа

    Кутија полна со состојки за потхранување и негување на кожата... Содржи масло од арган, какао путер, купуаку путер ( се добива од тропските дрва од Бразил), масло од бразилски орев, бадемово масло и фер тргуван шеа путер. Покрај тоа што овие состојки се сосема доволни, успеавме уште и да исцедиме  сок од Гоји Бери. На крај за да мирисате неодоливо како грмушка од рози огреана од утринско сонце го додадовме новиот Rose Jam парфем на Сајмон. Малото од Арган е ретко и се произведува само во Мароко, богато е со витамин Е и со есенцијални масти. Поради тоа што се верува дека го забавува стареењето на кожата дрвото Арган многу се употребувало па сето тоа довело до негово уништување. Затоа сега поради скапоценоста на маслото тоа е ставено под заштита. Така започнавме да го правиме регенераторот со тоа што најпрво ставивме инфузија од чемпрес и ванила. Чемпресот ја разладува кожата и го намалува потењето. Ровена ни додеваше подолго време за да направиме регенератор за кожа кој ќе се употребува после капење а исто така сакаше и да направиме некој производ што содржи масло од Арган. Па ете, две желби и се исполнети  а во нејзина чест го нарековме регенераторот Ро Арган. Се употребува слично како регенератор за коса. После капењето нанесето го на мокра кожа исплакнете се и нежно избришете се.  

  Достапен

  1 295MKD / 225g

 • Rub Rub Rub накратко

  Rub Rub Rub

  пилинг за туширање

  Среќно триење! Ексфолирачки пилинг за туширање кој може да го користите и за коса. Полн со морска сол која изобилува со минерали, Rub Rub Rub може да го користите како нежен пилинг на мокра кожа или на сува кожа за поинтензивно полирање пред да влезете под туш.  Морската сол е природен антисептик и ексфолијант која е искомбинирана со многу сок од лимон за да ја остави кожата сјајна и мазна, а и ќе даде волумен и сјај на косата. 

  Достапен

 • Sandstone накратко

  Sandstone

  сапун за тело со пилинг песок

  Песочен пилинг. Разведрувачки и за кожа измазнувачки цитрусен сапун кој Ви го носи умот на плажите во Бразил. Бранови од песок и мирис на масло од лимон ќе Ве транспортираат до тропска плажа каде со драго срце се пијат коктели.  Маслото од коријандер го буди умот, а потоа и кожата со овој песочен пилинг. Ова е совршениот сапун за во лето, или секогаш кога ќе посакате да се чувствувате ведро и среќно. 

  Достапен

 • Santa's Belly накратко

  Santa's Belly

  желе за туширање

  Желе за туширање со свеж сок од јаболко, црвено вино, бергамот и нероли.

  Достапен

  350MKD / 100g

 • Satsuma накратко

  Satsuma

  limited сапун за тело

  Декадентен додаток на секое туширање за време на Новогодишните празници. Почувствувајте страст за животот со маслото од Бразилски портокал и мандарина. Не се шегуваме!

  Достапен

  495MKD / 100g

 • Scrub Scrub Scrub накратко

  Scrub Scrub Scrub

  пилинг за туширање

  Because the night is made for Scrubbers! Само отворете ја кутијата полна со темни кристали, морска сол и јаглен во прав помешани со пире од црни рибизли и уживањето може да започне.

  Достапен

 • Scrubee накратко

  Scrubee

  путер со пилинг за туширање

  BEE-UTIFUL! Запознајте го Scrubee - најновиот пилинг во друштвото! Наизглед делува дека е многу нежен, со цел тој мед и какао путер, но не ја потценувајте неговата моќ за полирање - тој е полн со мелена кора од кокос и мелени бадеми за нежна и ефективна ексфолијација.  

  Достапен

  695MKD / 95g

 • Sea Vegetable накратко

  Sea Vegetable

  сапун за тело

  Смирете го духот и слушнете ги брановите... Сапун со морски алги богати минерали кој изгледа исто толку добро колку Вашата омекната кожа.  Ако не сте во можност рано наутро да се нурнете во морето, едно добро миење со Sea Vegetable е второто најдобро нешто што може да го направите за себе. Маслото од лаванда делува како антисептик и смирува, морската сол ексфолира а хранливата араме морска трева ја омекнува кожата исто како на бебе... Сите иритации како изгореница од сонце или каснувања од инсекти се минато. Маслата од лимон и лимета ќе Ве освежат и живнат.

  Достапен

  295MKD / 100g

 • Sexy Peel накратко

  Sexy Peel

  сапун за тело

  Ослободете се од слоевите на умор. Цитрусен сапун полн ексфолирачки кори од портокал, лимон и лимета во комбинација со свежо исцеден сок кои како мешавина се одличен почеток на денот.  Ова е еден од нашите сапуни кои за најкратко време го разведруваат расположението. Свежите сокови од лимон и портокал се одлични за помасна кожа бидејќи природно ја чистат и се полни со овошни ензими кои ја балансираат кожата и го освежуваат тенот.

  Достапен

  320MKD / 100g

 • Shooting Stars накратко

  Shooting Stars

  limited сапун за тело

  Миризлива комета! Заблагодарете им се на своите среќни ѕвезди. Пирето од карамбола, моќниот лајм и бергамот создаваат пена со мирис на шербет.

  Достапен

  320MKD / 100g

 • Silver Bells накратко

  Silver Bells

  желе за туширање

  Слушни ги како ѕвонат! Градските тротоари, полни тротоари, облечени во празничен стил... Во воздухот мириса на Божиќ. Лесен, цветен и деликатен е мирисот на ова желе во форма на ѕвонче. Дозволи јасноста на зелениот лимон да ја избрка маглата, а смирувачкиот олибанум да одекне длабоко во тебе. Направено е со млеко од црн сусам полно витамини и омекнувачки карагенен. Ќе ја исчисти кожата нежно и ќе остави прекрасен мирис.

  Достапен

  350MKD / 100g

 • Sleepy сапун накратко

  Sleepy сапун

  сапун за тело

  Колку е прекрасно да леташ во облаците! Посегни по овој сапун секогаш кога ти е потребно разведрување и заплови кон земјата на сништата... Овој облак од лаванда има основа од овесно млеко, па така пената по телото е кремава, а глината од каолин ја чисти и полира кожата. Полна мешавина од лаванда и тонка те повикуваат на сон, а иланг иланг ќе те ослободи од стравовите и анксиозноста, во исто време тонирајќи ја кожата. Секое парче сапун е направено рачно, па може да кажеме дека тоа што ќе го добиеш е твоето уникатно облаче.

  Достапен

  395MKD / 120g

 • Snow Apple накратко

  Snow Apple

  сапун за тело

  Oсвежи се! Во магичен овоштарник, далеку, далеку... Можеби ќе најдеш чудесен феномен. Дождовата вода смрзнува околу јаболки на ледено ладни температури, а еднаш чим овошката падне, се појавува ледена скулптура како кристали кои висат на гранките. Ова мистично јаболко нема да те заспие, туку напротив, сапунската основа од маслиново масло, какао путер и екстра девствено кокосово масло ќе исполнат една зимска желба на кожата. Ќе те магепсаат радосните бергамот, нероли и свеж сок од јаболко, како што секое миење ќе те прекрива во освежувачки и сјаен слој.

  Достапен

  550MKD / 100g

 • Snow Fairy Body Conditioner накратко

  Snow Fairy Body Conditioner

  регенератор за кожа

  Засладетеја кожата!!! Сакате туширање со мирис на шеќерна волна, освежителени вишни и хидрирачки путери? Само влезете под туш, разгалетесе и разбудетего детето во себе.

  Достапен

 • Snow Fairy Naked накратко

  Snow Fairy Naked

  регенератор за кожа

  Летај високо во небо со розеви облаци... Размачкај го овој регенератор за кожа без пакување по целото тело и исплакни го за мека, нежна и кожа полна со ставот на Snow Fairy. Путери од какао, авокадо и манго магично се вмешуваат за кожа која ќе ја чувствуваш како богатство.  

  Достапен

  695MKD / 120g

 • Snow Fairy Naked Shower накратко

  Snow Fairy Naked Shower

  гел за туширање

  Добрата вила излезе од шишенцето и никој не може да ја сопре!  Нема ограничувања со овој гол крем за туширање, користете го секој пат кога ќе почувствувате потреба за слатко задоволство и обвијте се во пена со мирис на шеќерна волна.  Претворете ги моментите на туширање во магична бајка затоа што лошото расположение ќе исчезне со ширење на миризбата на слатка гума за џвакање.

  Достапен

  595MKD / 200g

 • Snow Fairy soap накратко

  Snow Fairy soap

  limited сапун за тело

  Меурчиња со мирис на гума за џвакање и слатко галење по кожата. Во текот на изработката на овој сапун ниедна добра вила не е повредена!

  Достапен

  350MKD / 100g

 • Sultana of Soap накратко

  Sultana of Soap

  сапун за тело

  Најмекиот допир! Ако си ја чувствувате кожата посува од било која пустина, тогаш Sultana of Soap е оазата на Вашиот живот.  Полна сушени овошја: кајсии, брусници и рибизли кои се потопени во масло од олибанум ќе ја омекнат и смират кожата оставајќи кремава удобност и смиреност во расположението. Маслото од бергамот ќе даде сончево освежување на овој веќе богат сапун. 

  Достапен

  320MKD / 100g

 • The Olive Branch накратко

  The Olive Branch

  гел за туширање

  Смирете ја кожата. Смирени раце се подготвуваат да Ви дадат прегратка полна цитрусни ноти и нежна сигурна топлина. Фармерите од Израл и Палестина од подружницата на Синдијана во Галилеја работат заедно на плантажа каде рачно берат маслинки кои стануваат ладно цедено фер тргувано маслиново масло.  Деликатна инфузија од винова лоза и свежо цеден сок од мандарини ја задоволуваат жедта на кожата и будат чувство на мир и спокојност.

  Достапен

 • Twilight jelly накратко

  Twilight jelly

  желе за туширање

  Sweet dreams are made of these! Овој пат можеш да ги пуштиш овците да се одморат од броење... Само посегни по ова желе кое ги поканува сништата полно лаванда и тонка и гледај како нештата се смируваат. Дозволи им на твоите сетила да шетаат и месечарат во зоната на самракот каде смирувачкото масло од лаванда и топлиот абсолут од лаванда те виткаат во удобно ќебе. Но, сонот не запира тука бидејќи екстрактот од карагенен ја гали кожата со необична мекост.

  Достапен

  350MKD / 100g

 • Whoosh накратко

  Whoosh

  желе за туширање

  Желе за фокусирање на мислите и одржување на концентрација. Приказнава е вистинита. Ги имавме најдобрите места во салата и седевме така потонати во приказната...се додека не не разбуди аплаузот. Ни стана јасно дека го преспавме последниот дел на претставата. Хммм, требаше да се истушираме со Whoosh желето пред да одиме во театар. После ова непријатно искуство и вам ви препорачуваме да се истуширате со ова желе со освежувачки мирис на лајм и грејпфрут секогаш кога ќе знаете дека дел од времето ќе го поминете во удобнастолица, пасивно присутни и сконцентрирани на нешто (за да не дојдете во ситуација во друштво да ви паѓа главата).

  Достапен

  350MKD / 100g

 • Winter Berry накратко

  Winter Berry

  сапун за тело

  Овошен деликатес! Ќе развиеш љубов кон овошјето со освежувачко миење од тангерина која ќе те расположи и масло од бергамот. Деликатни слоеви пена од рицинусово масло и какао путер ќе те обвиткаат, а семките од јагода нежно ќе ја ексфолираат кожата. Богат со розови слоеви пена полни сок од брусница ќе те измијат и ќе ти дадат многу насмевки во зимата што следи.

  Достапен

  430MKD / 100g

 • Yog Nog накратко

  Yog Nog

  гел за туширање

  Кога сите прослави ќе завршат и твоето меше е полно со вкусна храна, има само уште едно нешто кое останува, а тоа е... Пудинг! За слатко задоволство, влези под туш со оваа сензација полна карамела и крем. Протриј ја плочката помеѓу дланки и нанеси на цела кожа, водата од јаворов сируп, екстрактот од карагенен и маслото од јојоба омекнуваат.  Луксузни пенливи слоеви од масло од каранфилче и масло од иланг иланг те прегрнуваат со удобност и среќа. 

  Достапен

 • Yog Nog Body Conditioner накратко

  Yog Nog Body Conditioner

  регенератор за кожа

  Завиткај се во уживање оваа зима со топлата прегратка од масло од каранфилче. Добро заслужен десерт, богат со какао и шеа путер... Неверојатно неодолив! Со дополнителна помош од бадемово масло полно витамин Е и масло од семка од овес за да ја задржи хидратацијата, овој десерт ќе ги задоволи најкомплицираните потреби на кожата. Измасирај го овој производ без пакување по целото тело и исплакни го за сензационално мека кожа. Крајната нота од иланг иланг ќе го подобри расположението и ќе ја истонира кожата. 

  Достапен

 • Yog Nog Naked накратко

  Yog Nog Naked

  регенератор за кожа

  Завиткај се во уживање оваа зима со топлата прегратка од масло од каранфилче. Добро заслужен десерт, богат со какао и шеа путер... Неверојатно неодолив! Со дополнителна помош од бадемово масло полно витамин Е и масло од семка од овес за да ја задржи хидратацијата, овој десерт ќе ги задоволи најкомплицираните потреби на кожата. Измасирај го овој производ без пакување по целото тело и исплакни го за сензационално мека кожа. Крајната нота од иланг иланг ќе го подобри расположението и ќе ја истонира кожата.   

  Достапен

  695MKD / 120g

 • Yog Nog Naked Shower накратко

  Yog Nog Naked Shower

  гел за туширање

  Кога сите прослави ќе завршат и твоето меше е полно со вкусна храна, има само уште едно нешто кое останува, а тоа е... Пудинг! За слатко задоволство, влези под туш со оваа сензација полна карамела и крем. Протриј ја плочката помеѓу дланки и нанеси на цела кожа, водата од јаворов сируп, екстрактот од карагенен и маслото од јојоба омекнуваат.  Луксузни пенливи слоеви од масло од каранфилче и масло од иланг иланг те прегрнуваат со удобност и среќа. 

  Достапен

  795MKD / 200g

 • Метално кутивче накратко

  Метално кутивче

  Со толку многу производи без пакување на нашите полици, секако дека има логика да Ве снабдиме со кутивчиња кои можете да ги употребите повеќе пати.  Користете го ова метално кутивче за да ја организирате Вашата колекција, да ги зачувате Вашите омилени производи од водата која прска при туширање или за полесен транспорт на Вашите омилени производи каде и да одите. Ова квадратно кутивче е одлично за чување на цврсти шампони, цврсти регенератори, парчиња сапун и цврсти пилинзи за тело.

  Достапен

  195MKD / 0g