СИТЕ НАРАЧКИ НАД 1000 ден БЕСПЛАТНО СЕ ДОСТАВУВААТ ДО ВАШИОТ ДОМ

Регенератори за кожа

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

Мазен и нежен сапун искомбиниран со хранливи и негувачки состојки за кожата за нежно чистење или пак богата мешавина на путери и масла  за луксузен третман и неодолива кожа?!

 • American Pie накратко

  American Pie

  регенератор за кожа

  Неодоливиот мирис на бензоинска смола и инфузијата од портокал ќе ве намамат веднаш да го отворите капачето. Прекријтего телото со слатките мириси на свежите јагоди и апсолутот од ванила додека фер тргуваниот шеа путер ви ја омекнува кожата. Ќе побарате репете.

  Достапен

  1 095мкд / 225g

 • American Pie naked накратко

  American Pie naked

  регенератор за кожа

  Неодоливиот мирис на бензоинска смола и инфузијата од портокал ќе ве намамат веднаш да го отворите капачето. Прекријтего телото со слатките мириси на свежите јагоди и апсолутот од ванила додека фер тргуваниот шеа путер ви ја омекнува кожата. Ќе побарате репете.

  Достапен

  795мкд / 125g

 • Buck's Fizz naked накратко

  Buck's Fizz naked

  регенератор за кожа

   Зграбете го ова волшебство и скокнете под туш! Содржи масло од Бразилски портокал и црвен грејпфрут кој наутро ќе ви донесат свежина и ќе ве разбудат. Органското масло од јојоба, медената диња и муру муру путерот ќе ја омекнат и исхидрираат кожата и ќе ја направат спремна за сите зимски предизвици.  

  Достапен

  415мкд / 50g

 • Christingle накратко

  Christingle

  регенератор за кожа

  Доживејте чувство на свежина со нанесување на овој освежувачки регенератор полн со масло од минт и грејпфрут на мокра кожа. Фер тргуваниот путер од какао, кој потекнува од колективот Ојоба во Гана, го здруживме со мурумуру путерот и маслото од бадем за супер мека кожа.

  Достапен

  835мкд / 225g

 • Ro’s Argan Body Conditioner накратко

  Ro’s Argan Body Conditioner

  регенератор за кожа

    Кутија полна со состојки за потхранување и негување на кожата... Содржи масло од арган, какао путер, купуаку путер ( се добива од тропските дрва од Бразил), масло од бразилски орев, бадемово масло и фер тргуван шеа путер. Покрај тоа што овие состојки се сосема доволни, успеавме уште и да исцедиме  сок од Гоји Бери. На крај за да мирисате неодоливо како грмушка од рози огреана од утринско сонце го додадовме новиот Rose Jam парфем на Сајмон. Малото од Арган е ретко и се произведува само во Мароко, богато е со витамин Е и со есенцијални масти. Поради тоа што се верува дека го забавува стареењето на кожата дрвото Арган многу се употребувало па сето тоа довело до негово уништување. Затоа сега поради скапоценоста на маслото тоа е ставено под заштита. Така започнавме да го правиме регенераторот со тоа што најпрво ставивме инфузија од чемпрес и ванила. Чемпресот ја разладува кожата и го намалува потењето. Ровена ни додеваше подолго време за да направиме регенератор за кожа кој ќе се употребува после капење а исто така сакаше и да направиме некој производ што содржи масло од Арган. Па ете, две желби и се исполнети  а во нејзина чест го нарековме регенераторот Ро Арган. Се употребува слично како регенератор за коса. После капењето нанесето го на мокра кожа исплакнете се и нежно избришете се.  

  Достапен

  1 295мкд / 225g