Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

БАЊА

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Coalface

  Ivana

  Deluva kako liposkucija na mastite od vasata koza:)) I na lice i na drugi "nezgodni" mesta. Samo bidete trpivi. I uporni. Izmivajte so mnogu voda i uzivajte vo ritualot na nega na sopstvenot...

 • Sultana of Soap

  Ivana

  Mojot Prv i Edinstven sapun sto voopsto sum go kupila vo Lush. I ke prodolzam da go uzivam. Sozdaden e za da go pocuvstvuvate Orientot kako vistinska Sultana. Ili Sultan:))) a grozjeto od Grcija i Avs...

 • Movis

  Ivana

  Sapunov osven sto ja regenerira i cisti celosno i od se kozata na liceto toj se regenerira i sam od sebe:))Da, kolku i da go koristam toj ne se namaluva. Lashovci sozdale "perpetum mobile" s...

 • A French Kiss накратко

  A French Kiss

  пенлива купка

  Убава како француски бакнеж... Обвијте ја кожата во цветни бакнежи од свеж рузмарин и лаванда. Издробете под млаз вода за рајска бања полна со мирисите на Јужна Франција. Опуштете се како што полека Вашите грижи заминуваат, а екстра девственото кокосово масло се грижи за омекнување на Вашата кожа. 

  Достапен

  350MKD / 100g

 • Avobath накратко

  Avobath

  шумлива купка

  Разбудете го телото и умот. Само помирисајте ја оваа купка со неверојатно освежителен мирис на лимонова трева и вашиот мозок ке се разбуди како утринска птица.Свежо органско авокадо,маслиново масло,масло од бергамот се неверојатната комбинација за екстра потхранувачко и поткревачко дејство.

  потрошено

  250MKD / 180g

 • Baked Alaska накратко

  Baked Alaska

  сапун за тело

  Сапун инспириран од голема снежна топка, кој кога ќе се исече ќе ве изненади со раскошните бои. Мешавина од освежително масло на органска лимонова мирта и грејпфрут со масло од иланг иланг за ослободување од стрес и релаксирање на целото тело. 

  Достапен

  430MKD / 100g

 • Bewitched накратко

  Bewitched

  пенлива купка

  Мачкасто добра! Промрдајте со носот и помирисајте го препознатливиот мирис на црна рибизла. Приредете си го ова уживање по напорниот ден исполнет со летање на сите страни на метлата. Растопете го ова мало маче под млаз топла вода за планина од меурчиња и уживајте опкружени со маслата од бергамот и темјан. 

  Достапен

  395MKD / 100g

 • Big Blue накратко

  Big Blue

  шумлива купка

  Вистински океан со морски алги во вашата када. Постои филм кој се вика " Big Blue" и огромна компјутерска компанија Big Blue. Но најдоброто под тоа име несомнено е Big Blue шумливата топка за капење инспирирана од океанот. Наполнете ја кадата онолку колку што е доволно да можете да си замислувате дека сте во океан и лебдете во неа. Дозволете и на лавандата која опушта и стимулирачкото масло од лимон, секојдневните грижи да ги заменат со длабоки, фундаментални мисли. 

  Достапен

  285MKD / 200g

 • Brightside накратко

  Brightside

  пенлива купка

  Пенлива купка со тројна доза на цитрусни масла за малку сласт во вашиот живот. Кога наидувате на малку потемни денови во животот, не се грижете толку многу, па и потсвирнете! Скокнете во бањата со една од овие купки кои веднаш го подобруваат расположението. Маслата од мандарини од Сицилија, бергамот и тангерина се од огромна помош за да погледнете на светлата страна на животот! Интензивно светлите и игриви бои ќе создадат фантастична портокалова бања, а сончевиот мирис на цитруси ќе Ве освежи и расположи.

  Достапен

  450MKD / 200g

 • Bubble Spinner накратко

  Bubble Spinner

  пенлива купка-повеќе употреби

  Оттргнете ги грижите... Допуштете си да уживате во многу меурчиња со цитрусен мирис кои ќе Ве опуштат. Кога сте готови со правењето пена, тргнете го на страна за убаво да се исуши и да биде подготвен за да се расположите кога повторно ќе се чувствувате вознемирено.

  Достапен

  395MKD / 100g

 • Butterball накратко

  Butterball

  шумлива купка

  Aко имате сува и чувствителна кожа, тогаш ова е шумливата купка на Вашиот живот! Откога ќе се стопат парчињата какао путер, Вашата кожа ќе се обвие со лесна обвивка која мириса неверојатно добро. Маслото од иланг иланг се користи во ароматерапија за смирување на стрес и депресија, како и за релаксирање на централниот нервен систем. Ослободува од гнев, паника и страв.  Исто така оваа шумлива купка е легендарно добра за детската кожа. Омекнува, и е одлична за смирување пред заспивање. 

  Достапен

  195MKD / 95g

 • Butterbear накратко

  Butterbear

  сапун за тело

  Не ја закачкај мечката затоа што всушност е гоолем мекушко! Пролизгај со овој сапун по телото за вкусна пена која ќе ја разбуди кожата од хибернација! Почасти се себеси со огроман прегратка полна какао путер од северозападна Колумбија. Ова мирно општество е заколнато на мир во регион уништен од војна и герила додека практикуваат пермакултура преку одржливи методи на земјоделство. Луксузниот путер на ова мече ќе даде богат чоколаден вкус, а маслото од иланг иланг ќе те заслади и смири.

  Достапен

  295MKD / 100g

 • Candy Cane накратко

  Candy Cane

  пенлива купка

  Повеќенаменска пенлива купка Држете ја оваа повеќенаменска купка под млаз топла вода за да ве однесе на пат кон царството на слатките задоволства поплочен со масла од Сицилијански лимон и бергамот. 

  Достапен

  295MKD / 100g

 • Ceridwen's Cauldron накратко

  Ceridwen's Cauldron

  Исто како и лонецот на вештерката полн со етерични масла и лековити билки за разубавување. Но мора да ја растопите во кадата инаку магијата нема да функционира!   Ова  е една релаксирачка маслена купка која бавно се растопува во кадата. Наполнета ја кадата со топла вода и ставете ја купката во неа, уживајте во веганската верзија на бањата на Клеопатра. Ceridwen ќе ви даде многу подароци. Водата од етеричните масла магично мириса а со кесичката која е полна со овесни снегулки и лековити билки можете нежно да ја измасирате кожата. Се вели дека мешавината од овес и билките кои остануваат во кесичката имаат магично дејство. Додека е мокра  кесичката стиснета ја за да се ослободи овесното млеко кое ја лади и смирува кожата. Путерот од какао и маслото од орев ја потхрануваат кожата ја прават мека и мазна а мешавината и мирисот од есенцијални масла прави да се чувствувате волшебно. Инспирација за овој производ Марк ја доби додека ги читаше книгите од народна медицина кои користат лековити билки, книгите за  магии како и  митолошките книги од Велс. Марк сакаше да создаде магија за разубавување – иако магијата која тој ја прочитал вели дека треба да ја мешате водата со ореово стапче дури седум пати а потоа да плукнете во водата кажувајки ја магијата и потоа да влезете да се капете. Па сега Вие одлучете што ќе правите!

  Достапен

  395MKD / 80g

 • Cinnamon Orange накратко

  Cinnamon Orange

  маслена купка

  It's beginning to smell a lot like Christmas! Мало зачинето нешто кое ќе те смири. Топла прегратка од стимулирачки лист од цимет и каранфилче кои ќе поттикнат циркулација, додека бензоин ресиноид ги стоплува и опушта мускулите. Намести ја да виси на славината (откога ќе помине добро време на новогодишното дрво), помини ја низ вода или скрши ја на пола и пушти ја да се растопи. Фер тргуваните какао путер и шеа путер се топат во водата и ја омекнуваат кожата.

  Достапен

  450MKD / 80g

 • Coalface накратко

  Coalface

  сапун за лице - масна кожа

  Земете парче смирувачка ликвириција и јаглен за чистење! Мелениот јаглен е многу добар за кожата. Помaга да се апсорбира целиот вишок на маснотија и делува како нежен ексфолијатор. Во Coal Face додадовме и корен од ликвириција за смирување и есенцијални масла од ружа и сандал за омекнување, регенерирање и забавување на појавата на брчки. Coal Face ќе ви помогне да се ослободите од несаканиот масен сјај, од отворените пори и црнки на лицето. А доколку се земе во предвид дека јагленот и дијамантите се создадени од молекули на јаглерод тогаш може да заклучиме дека јагленот е најдобриот пријател на девојките ( или момците ) !

  наскоро

  695MKD / 100g

 • Creamy Candy накратко

  Creamy Candy

  пенлива купка

  За сите кои сакаат мирис на слaтки колачиња со ванила. Ако во секојдневието без проблем посегнувате по слатко колаче за да се расположите, оваа пенлива купка ќе заврши работа за во бањата. Слаткиот мирис на шеќерна волна ја крева енергијата и расположува. Исто така ќе даде екстра хидратација, за разлика од обичната пенлива купка бидејќи содржи мешавина од бадемово масло и парчиња путер кои се растопуваат во водата, давајќи свиленкаста текстура на кожата. 

  Достапен

  295MKD / 100g

 • Don't Let the Bells End накратко

  Don't Let the Bells End

  amazeball шумлива купка

  Оваа зима, избркај ја темнината посегнувајќи по оваа купка кога имаш потреба за купка која ќе ти помогне да преживееш до новата година. Тргни го капакот на оваа неверојатна креација и испрскај ја содржината во водата пред да ја пуштиш целата купка. Замисли желба на кристалите од шеќер и вдиши го цветниот иланг иланг, смирувачката смола и слаткото есенцијално масло од бадеми како што се растопува во водата. Не дозволувај ѕвончињата да завршат, оостави ги да ѕвонат на мира.

  Достапен

  495MKD / 200g

 • Dragon's Egg накратко

  Dragon's Egg

  шумлива купка

  Возбудливо, овошно, светкаво, мирисно!!! Наполнете ги батериите – зарем ви е потребно уште нешто ?

  Достапен

  295MKD / 180g

 • Figs And Leaves накратко

  Figs And Leaves

  сапун за тело

  Кремастиот и мек сапун Figs And Leaves има мирис на цвет од портокал и рози кои потсетуваат на одамна поминатите времиња кога се беше многу поедноставно и невино. Ова сапун го правиме од свежи, пасирани, органски смокви чии мали семки дејствуваат како пилинг. Во листот од смоква го замотуваме за да ја задржи невиноста и свежината. Совршенството не мора да биде секогаш комплицирано!

  Достапен

  295MKD / 100g

 • Fireball накратко

  Fireball

  шумлива купка

  Baby it's cold outside! Ако тоа што сакаш да го правиш во зима е да се свиткаш покрај топол оган, тогаш пушти ја оваа купка во бањата и подготви се за загревачко киснење. Зачинетиот лист од цимет загрева, стимулирајќи ја кожата додека правот от сенф ги смирува болните мускули. Мирисни слоеви од масло од бадем се судираат со пуцкањето од бомбони за смирувачка медитација. Оваа купка е зимска топлина која нема да те остави да се чувствуваш уморно наутро.

  Достапен

  280MKD / 200g

 • Fly Me to the Moon накратко

  Fly Me to the Moon

  amazeball шумлива купка

  Fly Me to the Moon and let me bathe amooong the staars! Ако ти е потребно малку простор, насочи го своето летало кон бањата за интергалактичка нега. Пушти ја водата да тече и искрши го врвот на оваа Amazeball шумлива купка. Испрскај ја вселенската прашина во водата за да создадеш соѕвездие од богата пена пред да влезеш и да ја пуштиш школката заедно со твоето мало НЛО. Како што сјајот се врти во водите на зајдисонцето, добиваш прегратки од маслата од олибанум, сладок див портокал и зелен лимон кои го вивнуваат твоето расположение кон ѕвездите.

  Достапен

  495MKD / 200g

 • Fresh Farmacy накратко

  Fresh Farmacy

  лице и тело склоно кон акни

  Доколку вашата кожа е многу осетлива, склона кон чести иритации, појава на акни и црвенила, дозволете ни да ви го препорачаме нашиот нежен и многу ефикасен препарат за чистење на лице Fresh Farmacy. Неговата тајна е во комбинацијата од смирувачките камилица, лаванда, невен и каламин во прав после кои вашата кожа ќе остане чиста, без масен сјај, нежна и негувана.

  Достапен

  695MKD / 100g

 • Ginger Ninja накратко

  Ginger Ninja

  шумлива купка

  Останете со ладна глава без оглед на тоа што ви зготвил животот. Под бакарниот оклоп овој нинџа крие куп состојки. Освежителното масло од сицилијанска мандарина и маслото од бергамот ќе ве одржат будни и сконцентрирани. маслото од ѓумбир ќе ве ревитализира пред овој нинџа да се претвори во бобони кои пукаат.

  потрошено

  250MKD / 200g

 • Goddess Bomb накратко

  Goddess Bomb

  шумлива купка

  Божествениот мирис на апсолут од јасмин ќе ве заведе заедно со виолетово сребрената вода, додека темнината на одух маслото и богатата сандаловина ќе ве држат приземјени и смирени. Скапоцени состојки за вистинско божество, подигнетеја свесноста на ново, повисоко ниво. Секој слој од купката се растопува и прави вртлози од различни бои, додека вашето тело се релаксира. Ќе почувствувате загревање на мускулите, подобрена циркулација и ревитализација. Велат дека Клеопатра се капела во млеко, но вистинските божици се капат во путери. Фер тргуваниот Колумбијски какао путер и шеа путерот се раствораат во топлата вода, а потоа како течно злато се појавува аргановото масло. Тоа е “Светото тројство“ на хидтатацијата.

  Достапен

  395MKD / 200g

 • Goddess soap накратко

  Goddess soap

  сапун за тело

  Исклучително тешко за пронаоѓање, мрачно и таинствено, маслото одух лежи во срцето на овој медитативен сапун. Миризливата османтус грмушка и дрвенстиот мирис на сандалот се судираат создаваат смирувачки мирис за умот, додека анти имфламаторниот бел чај го чисти и смирува телото. Со секое миење хидрирачките слоеви од фер тргуван какао путер и кокосово масло испорачуваат небесна хидратација на кожата додека апсолутот од јасмин го намирисува телото оставајќи сензуална привлечност.

  Достапен

  550MKD / 100g

 • Golden Pear накратко

  Golden Pear

  limited сапун за тело

  Декадентен додаток на секое туширање за време на Новогодишните празници. Пирето од круша и маслото од кардамом ја покриваат кожата со мирис кој потсеќа на топол овошен десерт и пикантни колачи, додека мурумуру путерот ја хидратизира и ја омекнува кожата.

  Достапен

  550MKD / 100g

 • Golden Pear Bomb накратко

  Golden Pear Bomb

  шумлива купка

  Мирисни ноти на пикантни овошја за весели и бистри мисли. Ако животот ви дава лимони вие заменетеги со шумлива крушка која ќе ја потопите во када. Потикнувачкото масло од кардамом се шири низ пареата исполнувајќи ја бањата со пикантен сладок мирис, додека освежителното масло од бразилски портокал ви го избиструва умот. Топлите дрвенасти ноти на оваа крушка ќе ве смират и ќе ги протераат немирните мисли.

  потрошено

  250MKD / 200g

 • Golden Wonder накратко

  Golden Wonder

  шумлива купка

  Оваа шумлива купка е како пакет од поклони, секоj дел одделно има нешто ново да понуди. Таа не е за брза бања, бидејќи на купката и е потребно време да ги отпакува сите скриени тајни. Најпрвин уживајте во времето додека ја протресувате, слушајќи го тропкањето од внатрешноста, запрашувајќи се што има во неа. Потоа фрлете ја во водата и внимателно гледајте како златното се претвара во жолто па во сино притоа испуштајќи растопливи звездички. Ова не е обично капење, ова е ИЗУМ !!! Толку многу ни се допадна оваа шумлива купка, што решивме во неа да го вметнеме еден од нашите најпознати парфеми, така што многумина ќе имаат можност да уживаат во неа. Долгогодишните потрошувачи ќе го препознаат мирисот Champagne Snow Showers, а за новите би објасниле дека тое е мирис на пенлив шампањ, со примеси на масло од сладок портокал, коњак и масло од лајм.

  Достапен

  395MKD / 220g

 • Groovy Kind of Love накратко

  Groovy Kind of Love

  шумлива купка

  Исполнетеја кадата со мир, љубов и оптимизам кои се топат правејќи виножито во вашата када. Ќе се вљубите во оваа мешавина од масло од ружино дрво, бергамот и иланг иланг бидејќи го разведруваат духот а кожата ја освежуваат и тонизираат.

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Harajuku накратко

  Harajuku

  шумлива купка

  Изгубетесе во калеидоскопот полн со пастелни бои и мирис на слатка гума за џвакање. Покрај слатките мириси оваа купка крие и свежина од бразилско масло од портокал и бензоинска смола.  Излезете од када и уживајте во слатките мириси кои долго се задржуваат на кожа.

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Holly Golightly накратко

  Holly Golightly

  amazeball шумлива купка

  Без разлика дали тргнуваш лесно и полека или избрзуваш, оваа купка ќе распрска зачинети, стимулирачки мириси на бразилски портокал и масло од лист од цимет за топла бања. Тргни го капакот на оваа слатко-зачинета бомба и попрскај ја содржината додека ја полниш кадата. Дозволи им на меурчињата да пораснат пред да го додадеш остатокот и влезеш кон зимско уживање.

  Достапен

  495MKD / 200g

 • Honey I Washed The Kids накратко

  Honey I Washed The Kids

  сапун за тело

  Мириса поблиску до карамела отколку сапун... Го подобрува расположението и кожата. Нежен за детска кожа, имате чувство дека се миете со крем бруле во цврста форма. Овој сапун содржи масла од бергамот и сладок див портокал кои ќе го освежат расположението, како и мед и алое вера за целосно смирување и хидратација.

  Достапен

  295MKD / 100g

 • Honey I Washed The Kids* накратко

  Honey I Washed The Kids*

  шумлива купка

  Дали сте во потрага по нешто слатко?! Оваа купка мириса на карамела и можеби е токму она што го барате. Со самото потопување во вода почнува да се растопиува фер тргуваниот органски какао путер, во водата се испушта и extra virgin маслиново масло, овие две состојки заедно  и пружаат на кожата одлична доза хидратација. Оваа купка е збогатена со алое вера за смирување на кожата и удобна бања.

  Достапен

  295MKD / 200g

 • Hulder накратко

  Hulder

  шумлива купка

  Земете пауза, полна со морска сол за прочистување на умот и кожаата. Чемпресот и маслото од елеми ги избиструваат мислите а маслото од слатката тангерина ја ревитализира кожата. Емотивната балансираност и стабилноста се дело на давана маслото.  Купка моќна да ги осветли сите мрачни денови.

  Достапен

  250MKD / 200g

 • Intergalactic накратко

  Intergalactic

  шумлива купка

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледало капење во длабока вселена? Поканете го космосот во вашата бања со оваа секси меѓуѕвездена бомба и станете заштитник на својата галаксија. Додека мoќниот мирис од освежителен пеперминт и развеселувачки масла од грејпфрут,ветиверт и масло од кедрово дрво ќе ве приземјат после интергалактичкото патување. INTERGALACTIC е  светкава убавица - ќе ве освои со првото користење и ќе сакате да ја пробате повторно! Ако сакате ултра - шаренa  бања ова е вистинската шумлива топка за вас.

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Jingle Bells накратко

  Jingle Bells

  шумлива купка

  Нека заѕвонат ѕвончињата за Божиќ! Протреси ја добро оваа топка и ќе го чуеш далечното ѕвонење кое го најавува доаѓањето на Дедо Мраз. Како што се растопува, брашното од ориз ќе се врти околу тебе омекнувајќи ја водата и твојата кожа како што кристалите од сина сол еруптираат од празничната магја, оставајќи те во спремност да го јавнеш денот што доаѓа. Моќен хор од масло од бразилски портокал и масло од пачули ќе те остават во среќно расположение.    

  Достапен

  395MKD / 200g

 • Karma Bubble накратко

  Karma Bubble

  пенлива купка

  Инстант подобрување на расположението со нашиот препознатлив мирис. Маслото од сладок портокал освежува и го подигнува расположението заедно со маслото од лимонова трева. Лавандинот е во блиску сродство со лавандата и има слични својства на опуштање. Маслото од бор додава свежа, зелена нота на парфемот, додека пак маслото од елеми кое традиционално се додава за горење со темјан, додава комплексност и свежина. 

  Достапен

  395MKD / 150g

 • Karma Soap накратко

  Karma Soap

  сапун за тело

  Егзотичен сапун кој ќе Ве транспортира од секојдневието. Ако се разбудивте со непријатно чувство, оваа мешавина од пачули и цитруси наскоро ќе Ве спреми за денот. Даваат поинаков егзотичен и релаксирачки елемент на сапунот, додека освежителната мешавина на масла од лавандин, бор, сладок портокал и лимонова трева го прочистуваат умот и Ве подготвуваат за денот кој следи.

  Достапен

  395MKD / 100g

 • Karma Yantra накратко

  Karma Yantra

  шумлива купка

  Смиретеја боемската душа со балансирачкиот мирис на пачули и острите ноти од бор. Блеска од силни состојки кои што ќе ви донесат сонце и позитивни мисли. Karma Yantra со маслото од портокал и маслото од лимонова трева внесува свежина помеѓу сите земјени ноти, разведрувајќи ја кожата и разбиструвајќи го умот, додека пикантното масло од елеми пружа спокој. Излезете од купката спремни да делите добрина и позитивни мисли.

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Lavender Vida Loca накратко

  Lavender Vida Loca

  сапун за тело

  Смирен живот... Ако се чувствувате уморни од танцувањето на дожд, препуштете се на оваа сензација одлична за под светло на свеќи... Полна со смирувачко масло од сина камилица, скротувачка и нежна инфузија од лаванда и масло од француска лаванда кои ќе Ви помогнат да се опуштите секој ден и секоја ноќ. Совршената приспивна песна која ќе Ве испрати во длабок сон.

  Достапен

  350MKD / 100g

 • Lord of Misrule накратко

  Lord of Misrule

  шумлива купка

  Уживајте во прекрасните зелено-виолетови бои на шумливата топка и во мешавина на билки и зачини како пачули и црн бибер. Инспирирана е од паганскиот фестивал на Лудите каде кога ќе потече виното фестивалот започнува...

  Достапен

  320MKD / 200g

 • Luxury Lush Pud накратко

  Luxury Lush Pud

  шумлива купка

  Етерични масла од лаванда, тонка и иланг иланг за релаксирачка бања пред спиење. Зграбете ја омилената книга, наполнете ја кадата со топла вода и ставете ја оваа бомба со мирис на рибизла и бергамот. Разведрувачкото масло од бергамот и апсолутот од црна рибизла овозможуваат слатко и охрабрувачко капење во кадата. Шаренилото на површината на водата е шлагот на тортата од комплетна уживанција.

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Magic Wand накратко

  Magic Wand

  пенлива купка-повеќе употреби

  Пенлива купка во форма на звезда која може да се употребува повеќе пати и прави ридови од слатко миризлива пена. Таа е цврста форма на нашиот најпродаван Snow Fairy гел за туширање за оние кои обожуваат да се киснат во када. Магијата на оваа купка е во тоа што можете да шарате низ водата со ова волшебно стапче, онолку колку што сакате да изнесува количината на меурчиња, а потоа да ја ставите на суво место до следната употреба. Ја надополнивме со розова машна и звонче како целосно би можеле да ја доживеете магијата на ова волшебно стапче. Можете да ја искористите повеќе пати, во зависност од тоа колку пена сакате во вашата бања. Секое меурче ке остави на вас свилена миризлива трага на слатко колаче и крушкини капки. Капењето со оваа пенлива купка не може да биде по слатко и по женско.

  Достапен

  450MKD / 100g

 • Maypole накратко

  Maypole

  сапун за тело

  Кога сонот станува реалност... Ако овој сапун имаше пердуви и мирисаше како насликано платно, тогаш ќе предложевме да се користи само за миење на Вашиот омилен сладолед. Некогаш нештата немаат смисла и нема потреба да имаат смисла, како на пример овој сапун за тело со пеперминт во необична форма преплетен со розеви бранови од канадски јаворов сируп. Основата на сапунот е безбедна база од глицерин и сорбитол, па додека танцувате околу Maypole ќе влезете во шарен свет на благо и свежо.

  Достапен

 • Mercury Retrograde накратко

  Mercury Retrograde

  шумлива купка

  За кога чувствуваш дека работите одат наопаку... На Halloween оваа година, Меркур ќе биде ретрограден, но пред мислите на неизбежлив хаос поминат низ твојот ум, грабни ја оваа космичка шумлива купка. Без разлика дали сте го преспале алармот или разговорите со пријателите звучат чудно, можеби ти треба малку сигурност. Маслата од сицилијански лемон се судираат со стимулирачкиот ѓумбир за да ја олеснат тензијата и да го подигнат расположението. Содиум алгинатот ќе те обвие во мека прегратка, а крупната морска сол ја омекнува кожата. Овошните бучу масла ќе те смират, а циметот ќе те возвиши и ќе ги измие сите грижи од непријатните средби.  

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Metamorphosis накратко

  Metamorphosis

  шумлива купка

  Симфонија од мрак и светлина. Ќе ослободи смирувачка смола од црн бибер и мирха за да се исчисти и смири душата. Пуштете ја во када полна топла вода, и како што темнината од ноќта се шири, топло изгрејсонце од цимет со портокалова, розова, жолта и зелена се шири и живнува. Oслободете се од старите навики и стапнете во нов свеж ден.

  потрошено

  295MKD / 200g

 • Monsters’ Ball накратко

  Monsters’ Ball

  шумлива купка

  Виолетово чудовиште со едно окце кое ќе набљудува дали си поминувате убаво на забавата која ќе ви ја подготви! Со масло од лајм и нероли кои ќе се погрижат да бидете во добро расположение и какао путер за длабинско негување на кожата.

  Достапен

  395MKD / 200g

 • Movis накратко

  Movis

  сапун за лице - сите типови

  Љубовта кон печењето на леб и правењето на сапуни Мо Constantine јa спои во едно. Овој пченичен сапун за лице, направен со многу љубов и основа на гурмански сапун полн екстра девствено кокосово масло и масло од сончоглед е способен да ја направи најсвилената пена која што сте ја виделе. Слаткиот мирис и нежно рапавата текстура Ви го доближуваат целокупното чувство на свежо испечен леб, притоа триејќи го лицето и хранејќи ја кожата. Многу дарежлив сапун, кој не престанува да подарува... Полн масло од пченични никулци и какао путер да омекнат и збогатат.

  Достапен

  395MKD / 100g

 • Night Bloom накратко

  Night Bloom

  сапун за тело

  There's no time like the crescent... Нежната цветна инфузија од медено цвеќе во комбинација со сицилијанскиот лимон и зелена мандарина делува освежително, а тајните ноти на рузмарин и жалфија ќе те остават без здив и ќе повикаат мирна бања под месечина... Деликатен, лесен и тивок.  Не се брзај со овој сапун, создади убава пена и уживај во антисептичките својства на некои од маслата. Дали ќе ја добиеш виолетовата месечина која изгрева за тебе или пак златната месечина која ќе ти ја осветли ноќта? Нема да дознаеш додека не го отвориш твојот пакет...

  Достапен

  430MKD / 100g

 • Not So Secret Santa накратко

  Not So Secret Santa

  шумлива купка

  Whoops! Кога Дедо Мраз се заглави во снежна топка почна да вика „Нема да добиеш подароци освен ако не ме спасиш!“  Сите сме се тркалале во снег, па и Дедо Мраз не е ништо поразлично. Овој Дедо Мраз има потреба да се спаси од ситуацијата, па ајде, пушти ја оваа слатка цитрусна купка во бањата и ослободи го! Направена со остар и голицкав мирис на пита од лимон, оваа шумлива купка ја ослободува фрагранцијата на лимон и лимонова мирта во водата да те расположи во ладните зимски денови и да се почувствуваш поведро. Е сега, можеби не може да се сокријат рацете и нозете кои отпаѓаат при топењето, но оваа купка можеби крие изненадување. 

  Достапен

  280MKD / 200g

 • Outback Mate накратко

  Outback Mate

  сапун за тело

  Чистота и радост содржани во едно парче сапун! За врвна чистина од вратот надолу, мешавина од еукалиптус, лимонова трева и пеперминт! Разбудете се со насмевка на лицето, или дозволете му на Outback Mate да ја заврши работата. Пеперминтот нежно ќе ја скокотка кожата, додека лимоновата трева е главниот виновник за добро расположение. Еукалиптусот ќе Ве прочисти и е одговорен за незаборавна свежина. Цела комбинација е најдобриот начин за свеж и нов почеток на денот, секој ден.

  Достапен

  330MKD / 100g

 • Over And Over накратко

  Over And Over

  шумлива купка

  Лансирајте ја оваа шумлива топка во вашата бања и подгответе се за нејзините живи, вртоглави движења!   Оваа енергична бомба со какао путер ќе се тркала во кадата полна со вода оставајќи зад  себе траги од живописни розови, портокалови и златно обоени струи. Маслото од лајм и анасон ќе ги разбудат вашите сетила што ќе ја направи оваа топка совршен почеток за една бурна и возбудлива вечер надвор (или внатре)!

  наскоро

  250MKD / 200g

 • Pink Petitgrain накратко

  Pink Petitgrain

  пенлива купка

  Достапен

  395MKD / 100g

 • Polar Bear Plunge накратко

  Polar Bear Plunge

  пенлива купка

  Подготви се! Кога имаш потреба од опуштање, замени го куче према доле со Polar Bear Plunge и влези во топла бања. Направено со полна доза освежувачки спеарминт, ова мече ќе ти даде прегратка која ќе те остави освежено! Издроби ја под млаз вода за бања полна крцкави снежно бели меурчиња.  

  Достапен

  350MKD / 100g

 • Pop Art накратко

  Pop Art

  шумлива купка

  Си донесов пченка за пуцкање! Кога времето надвор е страшно, но бањата изгледа толку удобно, подигни ја температурата и дојди во прегратка со оваа вкусна топка пуканки. Нахрани го погледот со спектаклот од златни портокалови и жолти вртежи  кои ја милуваат површината на водата додека пријатна комбинација од морска сол и пченично брашно ја омекнуваат кожата. Со секоја купка имаме спакувано доволно бомбони што пуцкаат кои траат дури десет минути, а самиот звук ќе ја исполни собата и ќе те натера да помислиш дека никогаш нема да запре. Неодоливиот мирис на карамела ќе остане на кожата!

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Pumice накратко

  Pumice

  сапун / пилинг за стапала

  SCRUB ME LIKE YOU DO!!! Две во едно, сапун и пилинг за отстранување на тврдите делови на кожата. Овој сапун е решен да го разбие тој втор слој на потврда кожа.  Со освежувачко масло од сладок портокал кој ќе обнови од прстите до петите на стапалата.

  Достапен

  350MKD / 70g

 • Punkin Pumpkin накратко

  Punkin Pumpkin

  шумлива купка

  Внимавај на нешата што прават звуци во ноќта и наполни ја кадата до врв со портокалов страв! И така ќе откриеш дека тие очи што светат во темнината, всушност припаѓаат на морниците од топол цимет. Ноќта се приближува и настапува тишината, а насекаде околу тебе повикува темнината. Не погледнувај на страна, внимавај да не вриснеш и исчисти го воздухот со прав од тиква! Твојата бања те повикува, па зошто чекаш? Часот на вештерките ќе ги донесе кошмарите на твоите порти, а за да се заштитиш добро само пушти ја оваа шумлива купка и препушти се на стражарењето на цитруснитемасла!

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Respect Your Elders накратко

  Respect Your Elders

  сапун за тело

  Старешина од црни бобинки. Дрво од легендите, но и одличен начин да се опише овој магичен сапун со мирис на црна рибизла. Инфузија од бозел, боровинки и масло од олибанум создаваат моќна напивка против лоши мириси..  Respect Your Elders ќе ја остави кожата свиленкасто мека и неодоливо намирисана. Откако ќе се искапете со него, каде и да погледнете ќе може Вашиот поглед да го направите приказна... Па, така Ве советуваме да ги оставите приказните за добра ноќ, и да ги живеете бајките како секојдневен ритуал.

  Достапен

  330MKD / 100g

 • Retro Tree накратко

  Retro Tree

  маслена купка

  Oh, retro tree, oh retro tree! Колку ти се прекрасни гранките? Врати се кон ретро деновите во пријатна прегратка од хидрирачки какао, купуако и шеа путер. Притаениот мирис на лимонова мирта и грејпфрут те оставаат со огромна насмевка... Искористи ја табличката за воодушевување на твоето новогодишно дрво и да ги поминеш празниците мирисајќи слатко.

  Достапен

  450MKD / 80g

 • Rock Star накратко

  Rock Star

  сапун за тело

  Smells like teen spirit! Влезете во луда форма за танцување со овој кремаст сладок сапун. Rock Star ќе Ве однесе на ден лудување со својот носталгичен мирис на огромна плочка шеќерна волна.  Со фер тргуван апсолут од ванила, ќе Ве остави да се чувствувате слатко и подготвено за секој нов предизвик во денот.

  Достапен

  295MKD / 100g

 • Rocket Science накратко

  Rocket Science

  шумлива купка

  Лансирајте се во орбита полна мешавина од масла од бергамот и лимон. Вивнете се во прекрасната отсликана купка, прошарана со жолти и сини бои. Слетајте на површината на водата, опуштете се и уживајте во набљудувањето на оваа купка која со топењето нежно се движи. Ќе ја обожувате до месечината и назад!

  Достапен

  285MKD / 200g

 • Rose Jam Bubbleroon накратко

  Rose Jam Bubbleroon

  пенлива купка

  Повеќе популарна и од турските серии е оваа купка полна со рози! Инспирирани од слаткиот мирис на турските рози, ја создадовме оваа пенлива купка кoја (се разбира) е преполна со турски рози. Покрај маслото и апсолут од рози, мирисот го обогатуваат и масло од гераниум и масло од сицилијански лимон. Нејзиниот изглед е инспириран од француските "macarons" , и тоа ја прави да биде исто толку неодоливо слатка на изглед како што е и на мирис, додека нејзиното конзумирање е вистинско задоволство за кожата и за умот.

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Rudolph bomb накратко

  Rudolph bomb

  шумлива купка

  Yule go down in history! Без разлика дали си танчер или мрзливко, придружи се на сите игри и дозволи оваа купка да те води до совршената зимска бања! Како и Рудолф, со сјајниот нос, се топи во водата и ослободува бензоин смола и рози за супер пријатна бања која мириса како најпразничниот марципан. Какао путерот ја остава кожата мека и негувана. Ниту еден ирвас не е комплетен без неговите рогови, па и оваа топка не е нешто поразлична! Не е само шумлива купка, туку е и подарок сама по себе. Рециклираната хартија за рогови функционира како порака, па можеш да си напишеш од кого и за кого е.

  Достапен

  280MKD / 200g

 • Sakura накратко

  Sakura

  шумлива купка

  Прослава на пролетта... Експлозија од цветни мириси инспирирани од цутењето на јапонските цреши. Оваа шумлива купка е дизајнирана за да го разбуди оптимизмот кој доаѓа со првите знаци на пролетта. Смирувачките масла од мимоза и јасмин се придружени од маслото од лимон и цвет од портокал за да Ви се доближи мирисот на ова шаренолико годишно време.

  Достапен

  320MKD / 200g

 • Sandstone накратко

  Sandstone

  сапун за тело со пилинг песок

  Песочен пилинг. Разведрувачки и за кожа измазнувачки цитрусен сапун кој Ви го носи умот на плажите во Бразил. Бранови од песок и мирис на масло од лимон ќе Ве транспортираат до тропска плажа каде со драго срце се пијат коктели.  Маслото од коријандер го буди умот, а потоа и кожата со овој песочен пилинг. Ова е совршениот сапун за во лето, или секогаш кога ќе посакате да се чувствувате ведро и среќно. 

  Достапен

 • Santa's Grotto накратко

  Santa's Grotto

  шумлива купка

  Се чувствуваш уморно од украсувањето овој Божиќ? Донеси го допирот на луксуз во својот дом и скриј се во бања полна виолетови драгоцени камчиња. Наполни ја просторијата со свеќи и затвори ја вратата, набљудувајќи го танцот на рефлексиите на таванот како сенки во тајна пештера... Ова е крем де ла крем на шумливите купки, вртејќи се во тиркизни тонови и ослободувајќи зефир од цветен абсолут и вртежи од иланг иланг.

  Достапен

  395MKD / 200g

 • Santa's On His Way накратко

  Santa's On His Way

  Побрзо оди во кревет!  Немој да се караш, да плачеш и еве зошто: Дедо Мраз ќе се симне низ оџакот со дарови за сите! Ако имаш среќа ќе ти остави мандарина во палецот од твојот чорап над огништето и ќе ја закачи оваа табличка на твојата врата. Едноставно проврти ја низ вода или искрши ја на парченца и дозволи какао, шеа и илипе путерот да ја омекнат кожата во розеви води. Маслата од бергамот и тангерина танцуваат во воздухот, подигнувајќи го расположението. Подели ја со некој друг или задржи ја за себе, таа тајна секогаш добро ја чуваме!

  Достапен

  450MKD / 80g

 • Santa's Reusable накратко

  Santa's Reusable

  пенлива купка

  Но но но! Оваа пенлива купка ќе те расположи! Измиј ги зимските темнини и дозволи среќните ноти на нероли, зелен лимон и крцкава лимонова мирта да ја завршат својата работа и да ја трансформираат твојата бања во портал до најсреќните зимски денови. Ако ти недостасува сонцето, сигурни сме дека оваа пенлива купка ќе ја заврши својата работа.

  Достапен

  595MKD / 100g

 • Satsuma накратко

  Satsuma

  limited сапун за тело

  Декадентен додаток на секое туширање за време на Новогодишните празници. Почувствувајте страст за животот со маслото од Бразилски портокал и мандарина. Не се шегуваме!

  Достапен

  495MKD / 100g

 • Sea Vegetable накратко

  Sea Vegetable

  сапун за тело

  Смирете го духот и слушнете ги брановите... Сапун со морски алги богати минерали кој изгледа исто толку добро колку Вашата омекната кожа.  Ако не сте во можност рано наутро да се нурнете во морето, едно добро миење со Sea Vegetable е второто најдобро нешто што може да го направите за себе. Маслото од лаванда делува како антисептик и смирува, морската сол ексфолира а хранливата араме морска трева ја омекнува кожата исто како на бебе... Сите иритации како изгореница од сонце или каснувања од инсекти се минато. Маслата од лимон и лимета ќе Ве освежат и живнат.

  Достапен

  295MKD / 100g

 • Sex Bomb накратко

  Sex Bomb

  шумлива купка

  Кога го имате тоа чувство дека сте уморни, под стрес и анксиозни... Тогаш Ви е потребно сензуално опуштање. Интензивната мешавина од јасмин, иланг иланг и жалфија наскоро ќе Ве опуштат и ќе го подобрат расположението... Јасминот е познат како афродизијак уште од антички времиња, се користел како сензуален парфем во Индија со векови и во ароматерапијата за опуштање од стрес и анксиозност. Жалфијата го прочистува умот, а иланг иланг е познат по тоа што Ве ослободува од Вашите грижи. 

  Достапен

  320MKD / 200g

 • Sexy Peel накратко

  Sexy Peel

  сапун за тело

  Ослободете се од слоевите на умор. Цитрусен сапун полн ексфолирачки кори од портокал, лимон и лимета во комбинација со свежо исцеден сок кои како мешавина се одличен почеток на денот.  Ова е еден од нашите сапуни кои за најкратко време го разведруваат расположението. Свежите сокови од лимон и портокал се одлични за помасна кожа бидејќи природно ја чистат и се полни со овошни ензими кои ја балансираат кожата и го освежуваат тенот.

  Достапен

  320MKD / 100g

 • Shoot For The Stars накратко

  Shoot For The Stars

  шумлива купка

  Маѓепсувачка боја со смирувачки мирис на мед и карамела.  Претворете ја бањата во ѕвездено небо и опуштете се додека маслото од бразилски портокал и маслото од бергамот го одигруваат својот заводлив танц на вашата кожа. Ставете ја оваа бомба во вашата када и уживајте во слаткиот мирис на мед, додека хранливото фер тргувано масло од какао омекнува се пред себе.

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Shooting Stars накратко

  Shooting Stars

  limited сапун за тело

  Миризлива комета! Заблагодарете им се на своите среќни ѕвезди. Пирето од карамбола, моќниот лајм и бергамот создаваат пена со мирис на шербет.

  Достапен

  320MKD / 100g

 • Sleepy сапун накратко

  Sleepy сапун

  сапун за тело

  Колку е прекрасно да леташ во облаците! Посегни по овој сапун секогаш кога ти е потребно разведрување и заплови кон земјата на сништата... Овој облак од лаванда има основа од овесно млеко, па така пената по телото е кремава, а глината од каолин ја чисти и полира кожата. Полна мешавина од лаванда и тонка те повикуваат на сон, а иланг иланг ќе те ослободи од стравовите и анксиозноста, во исто време тонирајќи ја кожата. Секое парче сапун е направено рачно, па може да кажеме дека тоа што ќе го добиеш е твоето уникатно облаче.

  Достапен

  395MKD / 120g

 • Snow Apple накратко

  Snow Apple

  сапун за тело

  Oсвежи се! Во магичен овоштарник, далеку, далеку... Можеби ќе најдеш чудесен феномен. Дождовата вода смрзнува околу јаболки на ледено ладни температури, а еднаш чим овошката падне, се појавува ледена скулптура како кристали кои висат на гранките. Ова мистично јаболко нема да те заспие, туку напротив, сапунската основа од маслиново масло, какао путер и екстра девствено кокосово масло ќе исполнат една зимска желба на кожата. Ќе те магепсаат радосните бергамот, нероли и свеж сок од јаболко, како што секое миење ќе те прекрива во освежувачки и сјаен слој.

  Достапен

  550MKD / 100g

 • Snow Fairy Bomb накратко

  Snow Fairy Bomb

  шумлива купка

  Опуштете се во кадата полна со розевкаста боја и верувајте во добрите вили, затоа што слаткиот мирис ќе ви помогне да отпатувате во Недојдија.

  Достапен

  350MKD / 120g

 • Snow Fairy Crystal Ball накратко

  Snow Fairy Crystal Ball

  amazeball шумлива купка

  Ако помисли дека не можеме да ја подобриме Snow Fairy, почекај додека не ја пробаш оваа amazeball. Стани своја сопствена самовила - отвори го капакот на ова магично грне и испрскај ја мистичната прав во када со вода. Потоа, вдиши ги слатките и цитрусни мириси на синтетичкиот musk и персиски зелен лимон. Потопи ја целата топка за вистинско шеќерно покиснување.

  Достапен

  495MKD / 200g

 • Snow Fairy soap накратко

  Snow Fairy soap

  limited сапун за тело

  Меурчиња со мирис на гума за џвакање и слатко галење по кожата. Во текот на изработката на овој сапун ниедна добра вила не е повредена!

  Достапен

  350MKD / 100g

 • Snowman накратко

  Snowman

  маслена купка

  Love at frost sight! Ако се чувствуваш малку вознемирено, стопи го лошиот став со оваа освежувачка маслена купка. Цитрусен бран од сицилиски лимон и лимонова мирта се одлични за будење. Мешавина од какао, шеа и купуаку путер се топат луксузно во водата, хидрирајќи и регенерирајќи ја зимската кожа. Откако ќе стои на новогодишното дрво како украс, пушти ја водата во бањата и закачи ја на славината или промешај ја во водата или искрши ја на парчиња и пушти ја да се истопи. Не се двоумиме воопшто кога ти гарантираме дека оваа маслена купка ќе те смири во самото јадро.

  Достапен

  450MKD / 80g

 • Snowman Dreaming накратко

  Snowman Dreaming

  шумлива купка

  Settle down before it Snowballs! Ден по зимски ден, малиот Снешко сонува, но не за Атлантикот или безбројни сладоледи, туку за долга топла бања во купка оставајќи ги боите на виножитото и меурчиња позади себе... Сите снешковци пријатели му рекоа дека ќе се стопи, но еден божиќен ден му се исполнија сништата, бидејќи сега танцува во бањата само за тебе. Полн со кинеско кедрово дрво и масло од лаванда, оваа купка ја полни бањата со сонлив мирис.

  Достапен

  280MKD / 200g

 • Sparkly Pumpkin накратко

  Sparkly Pumpkin

  Добро ќе се забавувате додека уживате во оваа топла и ведра пенлива купка која ќе додаде малку сјај во студените ноќи! Егзотичната и енергична комбинација од масло од иланг иланг и апсолут од цвет од портокал ќе ве освежи и зајакне во еден миг. Совршена за долги и релаксирачки легачења во када. Но внимавајте! Мора да излезете од кадата до полноќ!

  Достапен

  350MKD / 100g

 • Spinning Plates накратко

  Spinning Plates

  пенлива купка-повеќе употреби

  Ако имате чувство дека животот околу вас лета со 100км на час, неможете да пристигнете со обврските, имате чувство дека ќе пукнете при наредната средба - тогаш ова е вистинската купка за вас. Од нас имате дозвола да се опуштите и да не правите ништо. И зарем има подобро место за опуштање од полна када со боја на зајдисонце, купишта пена и масла од: огнено дрво, лимон, лимонова трева и апсолут од цвет од портокал. Исчистетего вашиот распоред, исчистетего вашиот ум, земетеги работите во свои раце.

  Достапен

  395MKD / 75g

 • Sultana of Soap накратко

  Sultana of Soap

  сапун за тело

  Најмекиот допир! Ако си ја чувствувате кожата посува од било која пустина, тогаш Sultana of Soap е оазата на Вашиот живот.  Полна сушени овошја: кајсии, брусници и рибизли кои се потопени во масло од олибанум ќе ја омекнат и смират кожата оставајќи кремава удобност и смиреност во расположението. Маслото од бергамот ќе даде сончево освежување на овој веќе богат сапун. 

  Достапен

  320MKD / 100g

 • Sunnyside накратко

  Sunnyside

  пенлива купка

  Преминете кон сончевата страна на животот капејќи се во злато. Пенлива купка која со магичен допир прави водата да стане златна со сјајни бранови, а притоа го исполнува воздухот со свежа арома полна ново расположение. Ќе се чувствувате сончево и расположено веднаш чим излезете од бањата... Мешавината од масла од сладок див портокал, лимон и тангерина ќе го збогатат денот и ќе внесат сончева светлина и на најтемните места. 

  Достапен

  395MKD / 100g

 • The Comforter накратко

  The Comforter

  пенлива купка

  Покријте се со мека кремаста овошна и недоливо латка постелнина од меурчиња. Понекогаш само Ви е потребно да се изолирате од надворешниот свет под прекривка полна овошна пена која ќе Ве освежи за повторно да излезете надвор. Оваа купка е со мега-големина, па така ќе треба само половина за да се направат доволно меурчиња за дооолго смирувачко време во бањата. Апсолутот од црна рибизла слатко освежува и успокојува, а маслото од бергамот е одлично за освежување на расположението. 

  Достапен

  450MKD / 200g

 • The Experimenter накратко

  The Experimenter

  шумлива купка

  Имаме нешто да признаеме... Оваа купка е билетот до сопствен филм во бањата. Ви го покажавме нашето The Experimenter видео, сега Ви даваме шанса да настапите на сцена во живо, и да снимите филм полн боја. Ако сте во потрага по авантура - ќе ја најдете во оваа шумлива купка која е полна со живи бои, слатки кои пуцкаат и сладок абсолут од ванила. Романса полна енигма која содржи длабоки и комплексни ноти на ветиверт кои ги носат сетилата по тајна патека пред кремастите ванила и тонка да Ве ослободат со слаткиот противотров. Ќе најдете се’ што отсекогаш сте сакале да направите, па така во екот на плетка од пет сјајни бои, нема никогаш да посакате да ја замените.  Највозбудливата купка која некогаш настапила на сцена.  Неверојатна, сензационална... Ви ја претставуваме The Experimenter ! 

  Достапен

  350MKD / 200g

 • The Worlds Smallest Disco накратко

  The Worlds Smallest Disco

  шумлива купка

  Your disco needs you! Сакаме добра журка, без разлика дали е тоа шизење во бар, покажување танцувачки потези во клубот или играјќи како твоите баба и дедо на свадба. Кога сакаш да прославиш, но не сакаш да се социјализираш, пушти ја твојата омилена музика, заборави на потезите и фрли ја шумливата копка во топла вода во кадата. Нема веќе плачење во диско, само погледни ги боите и разведрувачките масла од зелен лимон и грејпфрут како танцуваат во воздухот низ твојата бања. Заслади се со масло од коњак како што се впушташ во водите и настапи на твојот приватен подиум (те замолуваме да не пробаш да танцуваш во бањата).

  Достапен

  395MKD / 200g

 • Think Pink накратко

  Think Pink

  шумлива купка

  Забранете го црното, изгорете го синото и закопајте го бежовото! Замислете бранови од фантастична фузија, извори од розево обоено масло, машнички полни вода богата со тонка, помислете на Vogue и размислувајте розево! Преслечете се во нешто подобро од било кога: јадро со слатка циклама боја која се разбранува како фин материјал и станува најдоброто искуство во бањата. Омекнувачко пченкарно брашно и луксузната ванила се спојуваат во облаци од миризлива пена - сензуална и омекнувачка прегратка. Дозволете нотите на карамела да Ве носат на облаци од софистицираност. Легнете, опуштете се и сонувајте за Холивуд. 

  Достапен

  320MKD / 90g

 • Twilight накратко

  Twilight

  шумлива купка

  Ако се почувствувате дека Ви бега сонот.. Оваа комбинација од есенцијални масла ќе Ви помогне да се подготвите за добар одмор. Како што Twilight плови по површината, бојата се затемнува како зајдисонцето и станува потемно, претварајќи ја водата во светкаво темно виолетова.  Мирисот е скроен само за да Ви помогне со заспивање: лавандата смирува, го прочистува умот која се користи во ароматерапијата за смирување на инсомнија и да поттикне мирен сон. Смолата бензоин и тонка Ве повикуваат на пијалок од млечна карамела помешана со добро бренди за дополнително опуштање.. 

  Достапен

  295MKD / 180g

 • Winter Berry накратко

  Winter Berry

  сапун за тело

  Овошен деликатес! Ќе развиеш љубов кон овошјето со освежувачко миење од тангерина која ќе те расположи и масло од бергамот. Деликатни слоеви пена од рицинусово масло и какао путер ќе те обвиткаат, а семките од јагода нежно ќе ја ексфолираат кожата. Богат со розови слоеви пена полни сок од брусница ќе те измијат и ќе ти дадат многу насмевки во зимата што следи.

  Достапен

  430MKD / 100g

 • Yog Nog Mountain накратко

  Yog Nog Mountain

  пенлива купка

    Како токен за многу среќа, оваа купка е гест за добра бања. Затоплувачката прегратка на масло од каранфилче излегува од првата пена, по него следи детално капење во шеа путер. Крајните ноти на иланг иланг се вртат околу тебе како што се потопуваш во сјајни води и се впушташ во прегратки од какао путер.

  Достапен

  495MKD / 100g