Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Mаслени купки

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

Кога се работи за луксузно капење, нема компромис! Нашите маслени купки ви пружаат волшебно искуство за оние моменти кога навистина сакате да ги трансформирате вашите ум и тело. Декадентните путери и мноштвото од есенцијални масла се растопуваат во водата, а потоа на вашата кожа за екстремно омекнувачка и миризлива авантура.

 • Ceridwen's Cauldron накратко

  Ceridwen's Cauldron

  Исто како и лонецот на вештерката полн со етерични масла и лековити билки за разубавување. Но мора да ја растопите во кадата инаку магијата нема да функционира!   Ова  е една релаксирачка маслена купка која бавно се растопува во кадата. Наполнета ја кадата со топла вода и ставете ја купката во неа, уживајте во веганската верзија на бањата на Клеопатра. Ceridwen ќе ви даде многу подароци. Водата од етеричните масла магично мириса а со кесичката која е полна со овесни снегулки и лековити билки можете нежно да ја измасирате кожата. Се вели дека мешавината од овес и билките кои остануваат во кесичката имаат магично дејство. Додека е мокра  кесичката стиснета ја за да се ослободи овесното млеко кое ја лади и смирува кожата. Путерот од какао и маслото од орев ја потхрануваат кожата ја прават мека и мазна а мешавината и мирисот од есенцијални масла прави да се чувствувате волшебно. Инспирација за овој производ Марк ја доби додека ги читаше книгите од народна медицина кои користат лековити билки, книгите за  магии како и  митолошките книги од Велс. Марк сакаше да создаде магија за разубавување – иако магијата која тој ја прочитал вели дека треба да ја мешате водата со ореово стапче дури седум пати а потоа да плукнете во водата кажувајки ја магијата и потоа да влезете да се капете. Па сега Вие одлучете што ќе правите!

  Достапен

  395MKD / 80g