СИТЕ НАРАЧКИ НАД 1000 ден БЕСПЛАТНО СЕ ДОСТАВУВААТ ДО ВАШИОТ ДОМ

Jelly Bombs

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

Are you ready for this Jelly?

Овие Jelly Bombs се создадени по внимателно избрана формула со една и единствена цел: дополнително да Ви донесат забава во бањата, а притоа се збогатени со екстракт од карагенен - морски алги кој ќе ја омекне и исхидрира кожата ко никоја шумлива купка досега. 

Уживајте во необичните и уникатни вртлози на бои додека навлегувате во мирисната арома-терапија и набљудувајте како со топењето површината на водата добива нова густина... 

 • Green Coconut накратко

  Green Coconut

  jelly bomb

  Испловете на тропскиот остров на соништата. Легнете на топлиот песок додека топлото море ги освежува Вашите стапала, а освежувачкото ветре носи мириси на тропски овошја.  Влезете во када полна топла вода и во неа пуштете го да плови овој крал на кокосот. Желето опуштено се шири низ водата, омекнувајќи се’ пред себе. Негувајте ја кожата со крем од кокос и уживајте во топлината која ја пружа листот од цимет. Опуштете се и освежете се во Вашето мало парче рај.

  Достапен

  395мкд / 120g

 • Marmelade накратко

  Marmelade

  jelly bomb

  Ве молиме да обрнете внимание на оваа желе купка... Бидејќи апсолутот од цвет од портокал се грижи да останете со добро расположение!  Влезете во када со топла вода и пуштете ја оваа разведрувачка мешавина на масло од бразилски портокал и масло од грејпфрут, па опуштете се додека желето не ја прекрие површината на водата омекнувајќи ја кожата и ширејќи радост. Без никакво сомневање, лошото расположение ќе исчезне!

  Достапен

  250мкд / 120g

 • Secret Arts накратко

  Secret Arts

  jelly bomb

  Кога се чувствувате дека со драго срце би дошле на темната страна... Дружете се со темната уметност и нурнете во када полна со топла вода и пуштете ја оваа желе шумлива купка. Додека се топи, вртоглава црна боја настапува и полека открива розева боја како љубовен напиток, додека маслото од цимет загрева и стимулира. Желето се шири по површината на водата, омекнувајќи ја кожата. Разведрувачко масло од бразилски портокал го подобрува расположението, а маслото од сладок бадем ја негува кожата. Опуштете се и издигнете се од пепелта како нов човек.

  Достапен

  395мкд / 120g

 • The Big Sleep накратко

  The Big Sleep

  jelly bomb

  Нурнете се во нешто поудобно... На пример Вашата када? Кога ви е потребно сериозно опуштање, зграпчете ја оваа топка за успивање од лаванда и тонка.  Опуштете се во топлата вода, фрлете ја купката во кадата и уживајте под омекнувачката покривка од желе. Камилицата ја смирува кожата и умот, додека нероли помага да се чувствувате ведро. Добра ноќ!

  Достапен

  395мкд / 120g

 • Turtle накратко

  Turtle

  jelly bomb

  Многу e тажен фактот дека морските желки секоја година умираат поради пластичниот отпад во океаните. Tие ги јадат пластичните ќеси мислејќи дека се медузи и многу ситната пластика која е заплеткана во морските алги.  Ако мислите дека пластичните пакувања се тотално без врска земете ја оваа Turtle jelly bomb без пакување и потопетеја во веќе наполнета када со топла вода. Ќе бидете многу помирни зошто ќе знаете дека нема да му наштетите на морскиот свет.  Влезете во кадата и покријте се со светло зелената прекривка додека желето кое што одлично ја омекнува кожата се распространува низ површината на водата. Маслата од чемпрес и сандалово дрво ќе ве скротат а маслото од бор ќе ве обвитка со свежина.

  Достапен

  395мкд / 120g