Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Пенливи купки

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

LUSH пенливите купки се во цврста форма за да се избегне употребата на конзерваси и непотребни пластични пакувања. Едно парче пенлива купка содржи идеална количина на мириси, меурчиња и моќ кои ќе ви овозможат одличен третман со многу пена во стилот на холивудските филмски ѕвезди.

 • A French Kiss накратко

  A French Kiss

  пенлива купка

  Убава како француски бакнеж... Обвијте ја кожата во цветни бакнежи од свеж рузмарин и лаванда. Издробете под млаз вода за рајска бања полна со мирисите на Јужна Франција. Опуштете се како што полека Вашите грижи заминуваат, а екстра девственото кокосово масло се грижи за омекнување на Вашата кожа. 

  Достапен

  350MKD / 100g

 • Bewitched накратко

  Bewitched

  пенлива купка

  Мачкасто добра! Промрдајте со носот и помирисајте го препознатливиот мирис на црна рибизла. Приредете си го ова уживање по напорниот ден исполнет со летање на сите страни на метлата. Растопете го ова мало маче под млаз топла вода за планина од меурчиња и уживајте опкружени со маслата од бергамот и темјан. 

  Достапен

  395MKD / 100g

 • Brightside накратко

  Brightside

  пенлива купка

  Пенлива купка со тројна доза на цитрусни масла за малку сласт во вашиот живот. Кога наидувате на малку потемни денови во животот, не се грижете толку многу, па и потсвирнете! Скокнете во бањата со една од овие купки кои веднаш го подобруваат расположението. Маслата од мандарини од Сицилија, бергамот и тангерина се од огромна помош за да погледнете на светлата страна на животот! Интензивно светлите и игриви бои ќе создадат фантастична портокалова бања, а сончевиот мирис на цитруси ќе Ве освежи и расположи.

  Достапен

  450MKD / 200g

 • Bubble Spinner накратко

  Bubble Spinner

  пенлива купка-повеќе употреби

  Оттргнете ги грижите... Допуштете си да уживате во многу меурчиња со цитрусен мирис кои ќе Ве опуштат. Кога сте готови со правењето пена, тргнете го на страна за убаво да се исуши и да биде подготвен за да се расположите кога повторно ќе се чувствувате вознемирено.

  Достапен

  395MKD / 100g

 • Candy Cane накратко

  Candy Cane

  пенлива купка

  Повеќенаменска пенлива купка Држете ја оваа повеќенаменска купка под млаз топла вода за да ве однесе на пат кон царството на слатките задоволства поплочен со масла од Сицилијански лимон и бергамот. 

  Достапен

  295MKD / 100g

 • Creamy Candy накратко

  Creamy Candy

  пенлива купка

  За сите кои сакаат мирис на слaтки колачиња со ванила. Ако во секојдневието без проблем посегнувате по слатко колаче за да се расположите, оваа пенлива купка ќе заврши работа за во бањата. Слаткиот мирис на шеќерна волна ја крева енергијата и расположува. Исто така ќе даде екстра хидратација, за разлика од обичната пенлива купка бидејќи содржи мешавина од бадемово масло и парчиња путер кои се растопуваат во водата, давајќи свиленкаста текстура на кожата. 

  Достапен

  295MKD / 100g

 • Karma Bubble накратко

  Karma Bubble

  пенлива купка

  Инстант подобрување на расположението со нашиот препознатлив мирис. Маслото од сладок портокал освежува и го подигнува расположението заедно со маслото од лимонова трева. Лавандинот е во блиску сродство со лавандата и има слични својства на опуштање. Маслото од бор додава свежа, зелена нота на парфемот, додека пак маслото од елеми кое традиционално се додава за горење со темјан, додава комплексност и свежина. 

  Достапен

  395MKD / 150g

 • Magic Wand накратко

  Magic Wand

  пенлива купка-повеќе употреби

  Пенлива купка во форма на звезда која може да се употребува повеќе пати и прави ридови од слатко миризлива пена. Таа е цврста форма на нашиот најпродаван Snow Fairy гел за туширање за оние кои обожуваат да се киснат во када. Магијата на оваа купка е во тоа што можете да шарате низ водата со ова волшебно стапче, онолку колку што сакате да изнесува количината на меурчиња, а потоа да ја ставите на суво место до следната употреба. Ја надополнивме со розова машна и звонче како целосно би можеле да ја доживеете магијата на ова волшебно стапче. Можете да ја искористите повеќе пати, во зависност од тоа колку пена сакате во вашата бања. Секое меурче ке остави на вас свилена миризлива трага на слатко колаче и крушкини капки. Капењето со оваа пенлива купка не може да биде по слатко и по женско.

  Достапен

  450MKD / 100g

 • Pink Petitgrain накратко

  Pink Petitgrain

  пенлива купка

  Достапен

  395MKD / 100g

 • Polar Bear Plunge накратко

  Polar Bear Plunge

  пенлива купка

  Подготви се! Кога имаш потреба од опуштање, замени го куче према доле со Polar Bear Plunge и влези во топла бања. Направено со полна доза освежувачки спеарминт, ова мече ќе ти даде прегратка која ќе те остави освежено! Издроби ја под млаз вода за бања полна крцкави снежно бели меурчиња.  

  Достапен

  350MKD / 100g

 • Rose Jam Bubbleroon накратко

  Rose Jam Bubbleroon

  пенлива купка

  Повеќе популарна и од турските серии е оваа купка полна со рози! Инспирирани од слаткиот мирис на турските рози, ја создадовме оваа пенлива купка кoја (се разбира) е преполна со турски рози. Покрај маслото и апсолут од рози, мирисот го обогатуваат и масло од гераниум и масло од сицилијански лимон. Нејзиниот изглед е инспириран од француските "macarons" , и тоа ја прави да биде исто толку неодоливо слатка на изглед како што е и на мирис, додека нејзиното конзумирање е вистинско задоволство за кожата и за умот.

  Достапен

  350MKD / 200g

 • Santa's Reusable накратко

  Santa's Reusable

  пенлива купка

  Но но но! Оваа пенлива купка ќе те расположи! Измиј ги зимските темнини и дозволи среќните ноти на нероли, зелен лимон и крцкава лимонова мирта да ја завршат својата работа и да ја трансформираат твојата бања во портал до најсреќните зимски денови. Ако ти недостасува сонцето, сигурни сме дека оваа пенлива купка ќе ја заврши својата работа.

  Достапен

  595MKD / 100g

 • Sparkly Pumpkin накратко

  Sparkly Pumpkin

  Добро ќе се забавувате додека уживате во оваа топла и ведра пенлива купка која ќе додаде малку сјај во студените ноќи! Егзотичната и енергична комбинација од масло од иланг иланг и апсолут од цвет од портокал ќе ве освежи и зајакне во еден миг. Совршена за долги и релаксирачки легачења во када. Но внимавајте! Мора да излезете од кадата до полноќ!

  Достапен

  350MKD / 100g

 • Spinning Plates накратко

  Spinning Plates

  пенлива купка-повеќе употреби

  Ако имате чувство дека животот околу вас лета со 100км на час, неможете да пристигнете со обврските, имате чувство дека ќе пукнете при наредната средба - тогаш ова е вистинската купка за вас. Од нас имате дозвола да се опуштите и да не правите ништо. И зарем има подобро место за опуштање од полна када со боја на зајдисонце, купишта пена и масла од: огнено дрво, лимон, лимонова трева и апсолут од цвет од портокал. Исчистетего вашиот распоред, исчистетего вашиот ум, земетеги работите во свои раце.

  Достапен

  395MKD / 75g

 • Sunnyside накратко

  Sunnyside

  пенлива купка

  Преминете кон сончевата страна на животот капејќи се во злато. Пенлива купка која со магичен допир прави водата да стане златна со сјајни бранови, а притоа го исполнува воздухот со свежа арома полна ново расположение. Ќе се чувствувате сончево и расположено веднаш чим излезете од бањата... Мешавината од масла од сладок див портокал, лимон и тангерина ќе го збогатат денот и ќе внесат сончева светлина и на најтемните места. 

  Достапен

  395MKD / 100g

 • The Comforter накратко

  The Comforter

  пенлива купка

  Покријте се со мека кремаста овошна и недоливо латка постелнина од меурчиња. Понекогаш само Ви е потребно да се изолирате од надворешниот свет под прекривка полна овошна пена која ќе Ве освежи за повторно да излезете надвор. Оваа купка е со мега-големина, па така ќе треба само половина за да се направат доволно меурчиња за дооолго смирувачко време во бањата. Апсолутот од црна рибизла слатко освежува и успокојува, а маслото од бергамот е одлично за освежување на расположението. 

  Достапен

  450MKD / 200g

 • Yog Nog Mountain накратко

  Yog Nog Mountain

  пенлива купка

    Како токен за многу среќа, оваа купка е гест за добра бања. Затоплувачката прегратка на масло од каранфилче излегува од првата пена, по него следи детално капење во шеа путер. Крајните ноти на иланг иланг се вртат околу тебе како што се потопуваш во сјајни води и се впушташ во прегратки од какао путер.

  Достапен

  495MKD / 100g