Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Цврсти шампони

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Jumping Juniper

  Ivana

  Da. Da. Da. Sampon koj sto moze da se koristi cesto a kosata stanuva "zavisna" od negoviot miris, regeneracija i mekost. Dozvolete si malku razgaluvanje i ona sto ja pokriva vasata pametna g...

 • Seanik

  Виолета

  Одличен за мрсна коса и многу малку продукт е потребно за миење на косата, така што произведот трае многу долго. Мирисот е одличен ...

 • Honey I washed my hair

  Marija

  Bozestven; retko veruvam vo reklami no za ovoj tvrd shampon, ni najdobrata reklama ne go dolovuva kvalitetot na ovoj produkt;

 • Copperhead

  Aleksandra

  Najdobar od site tvrdi samponi koi gi probav..

 • Soak And Float

  Андриана

  Подолго време барав производ кој е делотворен против првут и кој го негува скалпот. Навистина сум задоволна од Soak and float,го чувам на суво после користење и шампонот трае многу долго, со редовно к...

Уште од првите денови на LUSH се прават цврсти шампони, пред се зошто се без конзерванси а во исто време се заштедува на непотребното пластично пакување кое би предизвикало и повисока цена. Ова се едни од најефикасните чистачи и негувачи кои некогаш сте ги ставиле на коса. Пронаоѓачи на овие шампони се Хелен Амбросен, Мо и Марк Константин. Тие многу внимателно работеа на оваа формула се со цел шампоните да одговораат на вашите потреби а притоа да ги решат вашите проблеми. Цврстите шампони не содржат конзерванси, немаат пакување и се лесни за транспорт секаде каде што ќе ви биде потребно. Тие се победник на " THE BEST GREEN PACKAGING AWARD 2008". Нема по “зелено“ пакување од тоа да се биде без пакување !

 • Angel Hair накратко

  Angel Hair

  цврст шампон

  Само нежно! Овој шампон е испратен од рајот за коса која има потреба од најнежните допири. Аквафаба ќе даде сјај и цврстина, а розина вода и див лешник ќе го смират и исчистат скалпот. Маслото од иланг иланг тонира и нежно стимулира за здрав скалп, а соја лецитин ќе помогне сета оваа божественост лесно и успешно да се впие.

  Достапен

  595MKD / 55g

 • Brazilliant накратко

  Brazilliant

  цврст шампон за виткана коса

  Вистински карневал за виткана коса! Овој шампон потсетува на бразилското сонце. Цели свежи органски портокали се дел од составот, полни со хранливи состојки кои ќе дадат многу сјај на косата. Маслото од андироба дава богата хидратација, а особено добра кога се користи на виткана или афро-виткана коса. Додадовме масло од иланг иланг и масло од сладок портокал за цел ден да мирисаш на тропски мириси. 

  Достапен

  595MKD / 55g

 • Coconut Rice Cake накратко

  Coconut Rice Cake

  цврст шампон

  Шампон за најжедната коса. Ако твојата коса е избелувана, супер густа или пак ти треба многу труд за да светне, почасти се со овој шампон полн хидратација благодарение на дуото од кремав кокос и кокосово млеко. Бонус е соја лецитин, оваа состојка ќе ги омекне влакната, а нејзините заситени масти се од голема помош за добра апсорпција на влажноста.

  Достапен

  595MKD / 55g

 • Copperhead накратко

  Copperhead

  цврст шампон за темни тонови

  Ревитализирачки а нежен шампон идеален за фарбана коса, со кафе и кна за тело и зајакнување на темна или црвена коса. Мириса како Percup новиот масажер. Има Caca rouge кна која ја обложува косата од коренот до врвовитте и дава тело и сјај. Употребуваме Персијска кна поради високиот квалитет ја мешаме собогат навлажнувачки какао путер и свеж органски сок од лимон – ќе ја скроти косата да не биде разлетана и ќе и даде сјај. Јапонските агар агар морски алги во прав кои кога ќе дојдат во контакт со вода стануваат како гел се омекнувачки за косата и посебно поволни за обоена коса.

  Достапен

  595MKD / 55g

 • Flyway Hair накратко

  Flyway Hair

  цврст шампон

  За проклето добра коса! Здраво, ти! Овозможи си твојата коса да биде пример за сјај и густина со овој шампон полн морска сол за волумен. Згусни ја ретката коса со сол за текстура од марина за сол која е направена специјално и како одморалиште за птиците каде може да се хранат, одморат и размножуваат. Маслото од лимон го чисти скалпот и дава сјај, а камилицата убаво ќе смири. Додадовме прекрасен летен мирис кој ќе остане со тебе дооолго време. Чао, ти!

  Достапен

  595MKD / 55g

 • Godiva накратко

  Godiva

  цврст шампон и регенератор

  Божица за косата. Нема потреба од скромност при признавање дека имаш неверојатно добра коса... Која ќе ја забележиш веднаш по миењето со овој шампон. Godiva ја чисти и регенерира косата со масла и путери од јаткасти плодови, а потоа ја остава косата полна мириси на јасмин. Ставивме многу путери и масла за покрај регуларното миење да ја регенерираме и омекнеме косата: какао путер, купуаку путер, шеа путер, масло од камелија, масло од макадемски орев и екстра девствено кокосово масло. Сметаме дека веќе нема потреба да се криеш дома... Слободно можеш да ги парадираш улиците со својата прекрасна и сјајна коса. 

  Достапен

  595MKD / 55g

 • Honey I washed my hair накратко

  Honey I washed my hair

  цврст шампон за коса

  Медени коси? За коса по која се вртат глави каде и да поминете. Со неодолив мирис на карамела, овој шампон ветува прекрасно намирисана коса. Полн со мед, омекнува и дава незаборавен сјај додека маслата од сладок див портокал и бергамот создаваат мирис кој ќе ги оттргне грижите од твојот ум. 

  Достапен

  595MKD / 55g

 • Jason and the argan oil накратко

  Jason and the argan oil

  цврст шампон за светли тонови

  Добрата коса повеќе не е мит! Дали си во потрага по поцврста, посјајна и помека коса? Пробај го овој шампон полн арганово масло кој го дели мирисот со семејството мириси на Rose Jam. Аргановото масло во комбинација со глицерин ја омекнува косата, а сјајот што ќе го добиеш нема да го замениш со ништо. Од оваа цврста основа, абсолутот и маслото од рози го балансираат скалпот, правејќи ја оваа плочка совршена за осветлување и цврстина на косата. 

  Достапен

  595MKD / 55g

 • Jumping Juniper накратко

  Jumping Juniper

  цврст шампон за масен скалп

  Добро утро, разбуди се! Совршен цврст шампон за миење на коса која има потреба од длабинско чистење и балансирање. Смреката го регулира производството на себум - природното масло на косата, притоа го чисти скалпот. Искористивме смирувачки масла од лаванда и антибактериско масло од рузмарин кои го смируваат скалпот. Маслата од лимон и лимета даваат сјај бидејќи им помагаат на кутикулите на косата да лежат рамно, овозможувајќи им да рефлектираат повеќе светлина. 

  Достапен

  595MKD / 55g

 • Karma Komba накратко

  Karma Komba

  цврст шампон-нормална до масна

  Совршено намирисани прамени. Нежно чистење на косата, а луксузната мешавина од есенцијални масла од: лимонова трева, сладок портокал, лавандин, бор и пачули даваат совршен парфем. Маслото од елеми го балансира скалпот оставајќи го чист и свеж. 

  потрошено

  595MKD / 55g

 • Montalbano накратко

  Montalbano

  шампон за еластичност и сјај

  За неизмерно сјајна коса. Зелените маслинки и рузмаринот ќе ја подобрат цврстината и еластичноста на влакното а маслото од сицилијански лимон и сокот од сицилијански лимон ќе и дадат одличен сјај на косата од коренот па се до врвовите.

  Достапен

  395MKD / 55g

 • New накратко

  New

  против опаѓање, за растење

  Го стимулира скалпот и го намалува опаѓањето на косата. New не е чудотворен шампон од кој магично ќе Ви порасне косата. Тоа што го нуди е стимулирачко миење на скалпот и косата со цимет, каранфилче, коприва и нане кои ќе го успорат паѓањето на косата, а ќе стимулира раст. За најдобар ефект Ви препорачуваме да го искомбинирате со третманот за коса и скалп Roots и третманот со топло масло New за уште поинтензивен ефект.

  Достапен

  595MKD / 55g

 • No Drought накратко

  No Drought

  сув шампон

  Сув шампон за брзо освежување на косата - без вода. Доколку сте на планина или на фестивал не размислувајте само препуштете му се на едно суво миење  на косата.  Иако сме компанија позната по прекрасните третмани за коса и не го одобруваме брзото мрзливо капење сепак не секогаш имаме време за тоа. Па затоа го измисливме сувиот шампон за брза уптреба помеѓу две ВООБИЧАЕНИ  миења! Содржи убав и лесен мирис на лимон, грејпфрут и зелен лимон кој ќе ве освежи и развесели. Фината пудра ќе ја апсорбира вишокот на маснотија од косата а со четка лесно ќе можете да се исчешлате. И покрај многуте барања за сув шампон долго време не сакавме да го направиме. Пред неколку години кога организиравме “Ден на нови пронајдоци”  сите менаџери на Lush продавниците  дојдоа во нашата фабрика и направија сув шампон кој го нарекоа No Drought-но не го пуштивме во употреба. На крај кога двајца наши муштерии ја посетија лабораторијата на Lush моравме да се предадеме. Една од нив сакаше да направиме сув шампон со лесен мирис кој ќе може да го носи со себе на фестивали во природа. Па голема благодарност до Лиза и до нашите менаџери.   Начин на употреба: Се нанесува дирекно на коса или прво на раце па во коса, убаво се растресува низ сите прамени. По две користења на сувиот шампон се препорачува косата да се измие со шампон и вода.        

  Достапен

  850MKD / 115g

 • Seanik накратко

  Seanik

  цврст шампон за волумен

  Иако убавината понекогаш доаѓа во необични облици, секако нема да очекувате да ја пронајдете во цврст шампон со морско-плава боја, но ако ја побарате, ќе ја најдете. Seanik содржи состојки од морето: витамински богата ирска морска трева, јапонска морска трева Нори богата со протеини и омекнувачка морска сол. Лимонот и цветот од портокал темелно ќе ви ја исчисти косата, а мимозата и јасминот ќе и дадат сјај и неодолив мирис. Ете колку многу се грижиме за убавината и здравјето на вашата коса!

  Достапен

  595MKD / 55g

 • Shampoo Bar Tin (тркалезно кутивче) накратко

  Shampoo Bar Tin (тркалезно кутивче)

  Со толку многу производи без пакување на нашите полици, секако дека има логика да Ве снабдиме со кутивчиња кои можете да ги употребите повеќе пати.  Користете го ова метално кутивче за да ја организирате Вашата колекција, да ги зачувате Вашите омилени производи од водата која прска при туширање или за полесен транспорт на Вашите омилени производи каде и да одите.  Ова кутивче е одлично за чување на цврстите шампони.

  Достапен

  195MKD / 10g

 • Soak And Float накратко

  Soak And Float

  против перут /чусвителен скалп

  Ова е шампон за луѓе кои имаат перут! Ако веќе долго време Ве мачи сува кожа и перут, како и здодевно чешање... Овој шампон во себе содржи масло од рози и ливчиња од невен кои делуваат смирувачки на скалпот, додека маслото од смрека делува балансирачки. Апсолут од тонка омекнува, додека апсолутот од бор ќе смири дополнително. 

  Достапен

  595MKD / 55g