Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Течни шампони

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Fairly Traded Honey

  Ivana

  Posvetenata rabota na pcelite se pojavuva vo ovoj sofisticiran proizvod na Lush. Povtorno. Bravo!!! Pogoden e za cesto mienje na kosata i mirisa na livada so cvekje:))

 • Big накратко

  Big

  морска сол - шампон за волумен

  50% од Big е морска сол, мириса какао маргарита и дава многу волумен. Секогаш кога ќе го употебувате ќе се фалите самите себеси “Погледнете ја мојата прекрасно мека коса”. Како Биг тоа го постигнува? Содржи омекнувачка инфузија на морски алги како и морска сол и кокосово масло а морската сол ќе се погрижи да добиете плима од волумен. Додека го правевме знаевме дека ќе биде добар но сепак се изненадивме колку излезе фасцинантен.

  Достапен

  1 095MKD / 330g

 • Blousey накратко

  Blousey

  банана шампон

    Шампон за кршлива, бланширана и често третирана коса. Содржи: банани : за екстремно омекнување и подобрување на состојбата на косата, пименто, цимет и ѕвездест анис за супер смирен и чист скалп. 6% купуаку и какао путер - купуаку путерот е совршена замена за ланолинот а во истовреме го прави производот вегански. Дел од овие путери ќе се задржат на косата со што таа ќе остана исхидрирана. Амониум лаирил сулфатот ќе ја измие косата темелно но нежно и совршено ја балансира целата формула на шампонот. Содржи и 15% растителен глицерин  кој останува на косата и се грижи влажноста од останатите состојки да навлезе во косата. Соја лицетин е  богат протеин кој го зајакнува влакното. Парфемот е направен од црни рибизли, масло од мајчина душица и масло од рузмарин - состојки кои дополнително ќе го изнегуваат скалпот и ќе го подобрат сјајот на косата. Главна носечка состојка се свежите органски банани. Банана дрвото (Myca paradisiaca) e огромно и долговечно. Стеблото се состои од обвивка од листови кои се силно притиснати еден до друг. Неговите цветови растат со пупките свиткани нагоре како прстиња и во еден куп неможе да има повеќе од дваесет. Некои дрва рагаат плодови и повеќе од 100 год.   *не содржи конзерванси

  наскоро

  1 495MKD / 240g

 • Curly Wurly накратко

  Curly Wurly

  кокосов шампон-сува и виткана

  Апсолутно прекрасно, без конзерванси, кокосов и ванилин шампон што ќе ги смири и скроти локните и заплетканите прамени.  Curly Wurly е преполн со природен хранлив кокос и купишта природни путери кои ќе ја изнегуваат и смират сувата и разлетана коса а истовремено ќе го спречат заплеткувањето.

  Достапен

  1 095MKD / 220g

 • Cynthia Sylvia Stout накратко

  Cynthia Sylvia Stout

  пивски шампон-сува и виткана

  Cynthia Sylvia Stout е направен од Ирско црно пиво. Црното пиво содржи белковини и на косата и дава тежина, мекост и хидратација – се она што и е потребно на виткана коса. Мириса необично , но сепак прекрасно како коктел од бренди, слатко пиво и лимон ја прави кадравата коса беспрекорно сјајна.

  Достапен

 • Daddy-O накратко

  Daddy-O

  шампон за плава/седа коса

  Ниеден шампон нема така раскошен мирис на темјанушки како Dady - O. Овој шампон е неодолив за сива и руса коса. Марк Константин е врвен трихолог кој прави производи за коса од природни состојки од моментот кога почна да му расте коса. Сега има сива коса па се реши на сите да им го подари овој негов одличен рецепт. Daddy – O на сите типови на коса им дава прекрасен сјај, така што и бринетите може да го употребуваат. Можете да го го користите и како гел за туширање за да целото тело ви мириса на темјанушки, рози и бергамот.

  Достапен

 • Fairly Traded Honey накратко

  Fairly Traded Honey

  медов навлажнувачки шампон

  Омекнува и чисти, прави совршен баланс со што е погоден за места со тврда вода, го подобрува сјајот и е добар навлажнувачки шампон за секого. Овој шампон е направен со основа од 50% фер тргуван мед кој што навлажнува и дава сјај и 20% ленено семе. Покрај тоа содржи и здравец, пчелин восок, ружи, лимон и бергамот. *не содржи конзерванси.

  Достапен

 • I Love Juicy накратко

  I Love Juicy

  шампон за масна коса

  При миењето на косата успешно ги отстранува маснотиите, лаковите и геловите за коса. Го отстранува дури и средството за дезинфекција кое се става во базените , а и разните препарати против перут.а со тоа косата не губи од сјајот и еластичноста.Тајната на силата е во контролата. Тајната на овој шампон се свежите овошни сокови од : ананас, папаја, киви и манго. Овошните ензими совршено ја мијат косата а морската трева ги храни влакната на косата. Има една многу важна разлика меѓу нашите шампони за масна коса и останатите, нашиот живее а останатите само егзистираат.

  Достапен

 • Jersey Bounce накратко

  Jersey Bounce

  шампон за волумен и влажност

  Го  направивме од најхранливите состојки кои ни ги дава природата за  вашата коса да биде: здрава, мека, сјајна и полна со волумен. Балансирани комбинација на хранливи состојки за нега на косата. Морска сол за волумен и густина, сок од лимон и мед за сјај, јајца кои се богати со протеини и маслиново масло за зацврстување.

  Достапен

  1 095MKD / 300g

 • Rehab накратко

  Rehab

  шампон за фарбана и третирана

  Rehab е шампон за фарбана третирана, оштетена коса, коса која што била запоставувана и бара малку одмор и релаксација. Нема да му треба многу време на овој наш хранлив (мешавина на овошни ензими) и регенерирачки ( бадемово и маслиново масло) шампон да ја доведе вашата коса во витална и здрава состојба. Еднаш кога косата ќе ја почувствува нежноста ,мекоста и моќноста на Rehab нема да посака ништо друго, а вие ќе мора да ја послушате.

  Достапен

 • Wasabi Shan Kui накратко

  Wasabi Shan Kui

  шампон

  Еј ти, со добрата коса! Овој стимулирачки шампон со васаби ќе се посвети на фоликулите и ќе поттикне раст. Комбинација од свеж рен, кофеин во прав и кристали од ментол ќе загреат како што го масираш на скалпот. Освежувачкиот мирис на рози, сладок портокал и сицилијански лимон ќе те расположат. Рачно набраната сол, епсом сол и декокција од васаби ќе ја зајакнат косата и ќе спречат кршење, а ќе ја остават мека и сјајна.

  Достапен