Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Регенератори

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Happy Happy Joy Joy

  Ivana

  Koga dobiv tester od ovoj regenarativen parfem od najdobriot menager na Lush vo Makedonija, Angel, ne sum go slusnala deka sodrzinata od maloto kutuvce e za na kosa a ne za na lice:) I taka cela nedel...

 • Veganese

  Ivana

  Cao na ceslite, cetkite za kosa i se sto ve nervira dur se spremate da bidete svoja najdobra verzija nautro. Ili navecer. Ovoj regenerator e Lush vo delo. Genijalno:)) A gi obozavam i veganite!!! Tolk...

 • American Cream

  Андриана

  Регенераторот е одличен, не ја масти косата, а сепак и дава сјај и тежина и мириса прекрасно. Многу ми одговара после soak and float да ја маскира миризбата на шампонот. Текстурата е многу полесна од ...

 • American Cream накратко

  American Cream

  регенератор за коса

  American Cream е регенератор за коса со јагода и ванила кои ќе и ја вратат живоста на вашата коса.  Најверојатно мислите дека го препорачуваме за густа коса која не била доволно негувана. Нашиот двоен регенератор е добар како за коса која е во лоша состојба така и за негувана коса на која само повремено и е потеребен третман. Косата ќе мириса на мед и ванила помешани со јагоди.  

  Достапен

 • Big Solid Conditioner накратко

  Big Solid Conditioner

  цврст регенератор

  Тврд регенератор за коса со близу 30% кокосово масло за да ја скроти и навлажни косата. Содржи и канделила восок и масло од јојоба за сјај и подобрување на состојбата на косата, масло од лимон за дополнителен сјај кој ќе го имате во изобилство, инфузија од морски алги за да ја чувствувате косата лесна а воедно да добиете и омекнување, изобилие од растителен глицерин за обложување и навлажнување на влакното и парфем од ванила, масло од ветиверт, апсолут од јасмин и масло од бергамот кој го прави овој регенератор прекрасен и неодолив.  

  Достапен

  550MKD / 50g

 • Candy Rain накратко

  Candy Rain

  регенератор за коса

  Ако сакаш незаборавно мазна коса, тогаш оваа мешавина од тонка и какао е твојот спас - благодарение на хидратантните млека од кокос, индиски орев и макадамиа орев заедно со многу дождовна вода од Дорсет. Да, навистина има дождовна вода која ја собравме од Lush Greenhub и таа ја измазнува косата бидејќи не содржи минерали кои го подигнуваат праменот. Додадовме регенерирачка мешавина од масла од макадамија и бразилски ореви, па така овој вистински дожд од марципан ќе ти ја овозможи свилената коса која отсекогаш ја посакуваш.

  наскоро

 • Godiva накратко

  Godiva

  цврст шампон и регенератор

  Божица за косата. Нема потреба од скромност при признавање дека имаш неверојатно добра коса... Која ќе ја забележиш веднаш по миењето со овој шампон. Godiva ја чисти и регенерира косата со масла и путери од јаткасти плодови, а потоа ја остава косата полна мириси на јасмин. Ставивме многу путери и масла за покрај регуларното миење да ја регенерираме и омекнеме косата: какао путер, купуаку путер, шеа путер, масло од камелија, масло од макадемски орев и екстра девствено кокосово масло. Сметаме дека веќе нема потреба да се криеш дома... Слободно можеш да ги парадираш улиците со својата прекрасна и сјајна коса. 

  Достапен

  595MKD / 55g

 • Happy Happy Joy Joy накратко

  Happy Happy Joy Joy

  регенеративен парфем за коса

  Регенерирајте ја вашата коса со бадемово млеко, масло од јојоба и вода од цветови од ружи и портокали. Вегански регенератор за доведување во ред и за навлажнување на сувата и разлетана коса. Содржи ружина вода и вода од цвет од портокали за разубавување на косата, бадемово млеко за зајакнување и навлажнување, масло од јојоба за дополнително хидрирање и сјај, масло од грејпфрут и лајм за освежување и сјај, парфем од апсолут од цвет од портокал, масло од ружино дрво, масло од ружи и масло од грејфрут за неодолив мирис и комплена нега.

  Достапен

 • Jungle накратко

  Jungle

  цврст регенератор за коса

  Тврд регенератор за сува,виткана и разлетана коса. Хелен Амборсон откри дека какао путерот ке се излизга по вашата коса за да ја направи помека а кога ќе го измиете да ја остави сјајна и мазна. Jungle ќе го чувствувате поинаку од течните регенератори. Се додека не го измиете нема ни да приметите дека сте го нанеле. А откога ќе се исплакне вашата коса од коренот до врвот ќе биде нахранета, мазна, сјајна а доколку е виткана ќе има прекрасно обликувани локни.

  Достапен

  550MKD / 50g

 • Retread накратко

  Retread

  тројно јак регенератор

  Retread е тројно јак регенератор кој и подарува нов живот на тажната, неуредна и исушена коса. Направен од свежи дињи, авокадо, млеко од соја и јогурт со намера на вашата коса да и ги обезбеди природните витамини и протеини наместо сомнителните синтетички замени. Во случај кога се работа за коса во навистина очајна состојба Retread навистина ќе и го врати здравјето и среќата. Најдобар е во комбинација со Rehab шампонот за коса.

  Достапен

  995MKD / 245g

 • Sugar Daddy - O накратко

  Sugar Daddy - O

  регенератор за плава/седа коса

  Регенератор кој што е добар за коси со светли тонови. Комбинацијата од маслиново масло, мароканско арганово масло и масло од јојоба ја негуваат косата и и ја даваат потребната влажност на сувата и фарбана коса. Лененото семе се додава да ја омекне косата да не изгледа како слама што често се случува кај премногу бојадисаната коса. Овој регенератор оди во комбинација со најпродаваниот течен шампон Daddy-O кој русокосата и седата коса ја осветлува и освежува. 

  наскоро

  550MKD / 45g

 • Veganese накратко

  Veganese

  регенератор нормална-масна

  Регенератор од нормална до мрсна коса. Поминавме многу години пробувајки различни комбинации на свежи состојки за да на крај го добиеме тоа што го сакавме. Veganese е резултат на долгогодишниот труд на Хелен да направи посебен регенератор кој ќе биде наменет за веганите а кој ќе делува како било кој друг. Со рузмаринот, лавандата и агарот, вашата коса ќе биде мека и сјајна и без вообичаеното додавање на ланолин.

  Достапен