СИТЕ НАРАЧКИ НАД 1000 ден БЕСПЛАТНО СЕ ДОСТАВУВААТ ДО ВАШИОТ ДОМ

Шампони

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Honey I washed my hair

  Marija

  Bozestven; retko veruvam vo reklami no za ovoj tvrd shampon, ni najdobrata reklama ne go dolovuva kvalitetot na ovoj produkt;

 • Soak And Float

  Андриана

  Подолго време барав производ кој е делотворен против првут и кој го негува скалпот. Навистина сум задоволна од Soak and float,го чувам на суво после користење и шампонот трае многу долго, со редовно к...

 • New

  Ilka

  Шампонот е прекрасен!!! Го користев скоро 1 година само него,и од тогаш мојата коса навистина оживеа и покрај бојадисувањето и фенирањето.Прекрасни сте!!! ...

 • New

  Biljana

  Zdravo! Pred izvesno vreme go kupiv tvrdiot sampon za pobrz rast na kosata, pa bi sakala da se informiram vo vrska so negovoto koristenje. Potocno dali treba da go ostavam nekoe vreme da deluva na ko...

 • Avocado Co-Wash накратко

  Avocado Co-Wash

  цврст шампон и регенератор

  Шампон со свежо авокадо, ладно цендено маслиново масло и оцет од јаболки за скротена, свиленкаста и хидрирана коса. Нежно ја мие косата, ја негува и и дава влажност. Најдобро се однесува на многу сува и виткана коса.

  Достапен

  895мкд / 100g

 • Big накратко

  Big

  морска сол - шампон за волумен

  50% од Big е морска сол, мириса какао маргарита и дава многу волумен. Секогаш кога ќе го употебувате ќе се фалите самите себеси “Погледнете ја мојата прекрасно мека коса”. Како Биг тоа го постигнува? Содржи омекнувачка инфузија на морски алги како и морска сол и кокосово масло а морската сол ќе се погрижи да добиете плима од волумен. Додека го правевме знаевме дека ќе биде добар но сепак се изненадивме колку излезе фасцинантен.

  Достапен

  995мкд / 330g

 • Brazilliant накратко

  Brazilliant

  цврст шампон за виткана коса

  За виткана коса и за коса на која и е потребно влажност. Содржи Андироба масло – навлажнува, потхранува и ја зајакнува косата. Се добива од јаткасти плодови на Амазонско дрво – Carapa guianensis. Ова масло е одлично за виткани дури и афро коси кои имаат потреба од повеќе влажност а притоа да не остават изглед на мрсна коса. Го подобрува сјајот на косата и ја намирисува со афродизијачки ноти.

  Достапен

  550мкд / 55g

 • Curly Wurly накратко

  Curly Wurly

  кокосов шампон-сува и виткана

  Апсолутно прекрасно, без конзерванси, кокосов и ванилин шампон што ќе ги смири и скроти локните и заплетканите прамени.  Curly Wurly е преполн со природен хранлив кокос и купишта природни путери кои ќе ја изнегуваат и смират сувата и разлетана коса а истовремено ќе го спречат заплеткувањето.

  Достапен

  995мкд / 220g

 • Cynthia Sylvia Stout накратко

  Cynthia Sylvia Stout

  пивски шампон-сува и виткана

  Cynthia Sylvia Stout е направен од Ирско црно пиво. Црното пиво содржи белковини и на косата и дава тежина, мекост и хидратација – се она што и е потребно на виткана коса. Мириса необично , но сепак прекрасно како коктел од бренди, слатко пиво и лимон ја прави кадравата коса беспрекорно сјајна.

  Достапен

 • Daddy-O накратко

  Daddy-O

  шампон за плава/седа коса

  Ниеден шампон нема така раскошен мирис на темјанушки како Dady - O. Овој шампон е неодолив за сива и руса коса. Марк Константин е врвен трихолог кој прави производи за коса од природни состојки од моментот кога почна да му расте коса. Сега има сива коса па се реши на сите да им го подари овој негов одличен рецепт. Daddy – O на сите типови на коса им дава прекрасен сјај, така што и бринетите може да го употребуваат. Можете да го го користите и како гел за туширање за да целото тело ви мириса на темјанушки, рози и бергамот.

  Достапен

 • Fairly Traded Honey накратко

  Fairly Traded Honey

  медов навлажнувачки шампон

  Омекнува и чисти, прави совршен баланс со што е погоден за места со тврда вода, го подобрува сјајот и е добар навлажнувачки шампон за секого. Овој шампон е направен со основа од 50% фер тргуван мед кој што навлажнува и дава сјај и 20% ленено семе. Покрај тоа содржи и здравец, пчелин восок, ружи, лимон и бергамот. *не содржи конзерванси.

  Достапен

 • Godiva накратко

  Godiva

  цврст шампон и регенератор

  Godiva е повеќенаменска. Оваа плочка чисти, регенерира, ја омекнува косата и и’ дава сјај, но најмногу е заводлива. Сензуалниот мирис на јасмин припаѓа само на неа, можеби не е асот во ракав, но е најбитната состојка. Какао путерот делува како регенератор, давајќи сјај и омекнувајќи ја косата, маслото од јојоба и макадамски лешник дополнително нахрануваат, а маслото од иланг иланг се грижи за заштитата на влакното.

  Достапен

  595мкд / 55g

 • Honey I washed my hair накратко

  Honey I washed my hair

  цврст шампон за коса

  За сите кои посакуваат мека и сјајна коса. Содржи мед  за омекнување и влажност, ладно цедено масло од сладок див портокал и масло од бергамот за живост и сјај на косата.

  Достапен

  550мкд / 55g

 • I Love Juicy накратко

  I Love Juicy

  шампон за масна коса

  При миењето на косата успешно ги отстранува маснотиите, лаковите и геловите за коса. Го отстранува дури и средството за дезинфекција кое се става во базените , а и разните препарати против перут.а со тоа косата не губи од сјајот и еластичноста.Тајната на силата е во контролата. Тајната на овој шампон се свежите овошни сокови од : ананас, папаја, киви и манго. Овошните ензими совршено ја мијат косата а морската трева ги храни влакната на косата. Има една многу важна разлика меѓу нашите шампони за масна коса и останатите, нашиот живее а останатите само егзистираат.

  Достапен

 • Jason and the argan oil накратко

  Jason and the argan oil

  цврст шампон за светли тонови

  За појака и по цврста светла коса и сите нијанси на руса коса. Маслото од арган и дава на косата сјај и ја зајакнува, агар агар морските алги во прав кои кога ќе дојдат во контакт со вода стануваат како гел кој ја омекнува косата и е посебно поволен за обоена коса. Внатре додадовме и апсолут од ружи за да остане избалансиран и изнегуван скалпот.

  Достапен

  550мкд / 55g

 • Jersey Bounce накратко

  Jersey Bounce

  шампон за волумен и влажност

  Го  направивме од најхранливите состојки кои ни ги дава природата за  вашата коса да биде: здрава, мека, сјајна и полна со волумен. Балансирани комбинација на хранливи состојки за нега на косата. Морска сол за волумен и густина, сок од лимон и мед за сјај, јајца кои се богати со протеини и маслиново масло за зацврстување.

  Достапен

  995мкд / 300g

 • Jumping Juniper накратко

  Jumping Juniper

  цврст шампон за масен скалп

  Веднаш ги решава проблемите на коса на која и се масти скалпот. Мијте ја косата со Jumping Juniper за со маслата од лимон и лајм ја одстранете маснотијата а косата ќе биде мазна и сјајна, со балансирачкото дејство на лаванда и смрека ќе го намалите лачењето на маснотијата бидејќи тие влијаат на нормализација на функцијата на скалпот. Почнете со миењето уште веднаш.

  Достапен

  550мкд / 55g

 • Karma Komba накратко

  Karma Komba

  цврст шампон-нормална, расплет

  Ќе ги отплетка заплетканите прамени.. Прекрасно е кога имате долга коса! Може да ја чешлате, негувате, правите различни фризури, да ја тресете главата како хеви металец, да изнурите од морето спектакуларно зафрлајќи ја косата... Можностите се неограничени. За жал долгата коса не е секогаш послушна и често се плетка во чворови. Не допуштајте да Вашата долга коса Ве извади од такт. Без претходна најава измијте ја со Karma Komba. Опојниот мирис на нашата Карма ќе Ве маѓепса, а содржината на овој цврст шампон ќе ја расплетка косата и ќе ја доведе во ред. Проблемот е расплеткан! 

  Достапен

  550мкд / 55g

 • Lullaby накратко

  Lullaby

  цврст шампон за деца

  Шампон за чувствителен скалп за деца од 2 години па нагоре. Содржи: бадеми, овес, лаванда, камилица и јојоба за да го смират скалпот, да ја омекнат водата и да делуваат антибактеријско и антисептички.

  Достапен

  550мкд / 55g

 • Montalbano накратко

  Montalbano

  шампон за еластичност и сјај

  За неизмерно сјајна коса. Зелените маслинки и рузмаринот ќе ја подобрат цврстината и еластичноста на влакното а маслото од сицилијански лимон и сокот од сицилијански лимон ќе и дадат одличен сјај на косата од коренот па се до врвовите.

  Достапен

  550мкд / 55g

 • New накратко

  New

  против опаѓање, за растење

  Го стимулира скалпот и го намалува опаѓањето на косата. New не е чудотворен шампон од кој магично ќе Ви порасне косата. Тоа што го нуди е стимулирачко миење на скалпот и косата со цимет, каранфилче, коприва и нане кои ќе го успорат паѓањето на косата, а ќе стимулира раст. За најдобар ефект Ви препорачуваме да го искомбинирате со третманот за коса и скалп Roots и третманот со топло масло New за уште поинтензивен ефект.

  Достапен

  595мкд / 55g

 • No Drought накратко

  No Drought

  сув шампон

  Сув шампон за брзо освежување на косата - без вода. Доколку сте на планина или на фестивал не размислувајте само препуштете му се на едно суво миење  на косата.  Иако сме компанија позната по прекрасните третмани за коса и не го одобруваме брзото мрзливо капење сепак не секогаш имаме време за тоа. Па затоа го измисливме сувиот шампон за брза уптреба помеѓу две ВООБИЧАЕНИ  миења! Содржи убав и лесен мирис на лимон, грејпфрут и зелен лимон кој ќе ве освежи и развесели. Фината пудра ќе ја апсорбира вишокот на маснотија од косата а со четка лесно ќе можете да се исчешлате. И покрај многуте барања за сув шампон долго време не сакавме да го направиме. Пред неколку години кога организиравме “Ден на нови пронајдоци”  сите менаџери на Lush продавниците  дојдоа во нашата фабрика и направија сув шампон кој го нарекоа No Drought-но не го пуштивме во употреба. На крај кога двајца наши муштерии ја посетија лабораторијата на Lush моравме да се предадеме. Една од нив сакаше да направиме сув шампон со лесен мирис кој ќе може да го носи со себе на фестивали во природа. Па голема благодарност до Лиза и до нашите менаџери.   Начин на употреба: Се нанесува дирекно на коса или прво на раце па во коса, убаво се растресува низ сите прамени. По две користења на сувиот шампон се препорачува косата да се измие со шампон и вода.        

  Достапен

  850мкд / 115g

 • Rehab накратко

  Rehab

  шампон за фарбана и третирана

  Rehab е шампон за фарбана третирана, оштетена коса, коса која што била запоставувана и бара малку одмор и релаксација. Нема да му треба многу време на овој наш хранлив (мешавина на овошни ензими) и регенерирачки ( бадемово и маслиново масло) шампон да ја доведе вашата коса во витална и здрава состојба. Еднаш кога косата ќе ја почувствува нежноста ,мекоста и моќноста на Rehab нема да посака ништо друго, а вие ќе мора да ја послушате.

  Достапен

 • Seanik накратко

  Seanik

  цврст шампон за волумен

  Иако убавината понекогаш доаѓа во необични облици, секако нема да очекувате да ја пронајдете во цврст шампон со морско-плава боја, но ако ја побарате, ќе ја најдете. Seanik содржи состојки од морето: витамински богата ирска морска трева, јапонска морска трева Нори богата со протеини и омекнувачка морска сол. Лимонот и цветот од портокал темелно ќе ви ја исчисти косата, а мимозата и јасминот ќе и дадат сјај и неодолив мирис. Ете колку многу се грижиме за убавината и здравјето на вашата коса!

  Достапен

  550мкд / 55g

 • Soak And Float накратко

  Soak And Float

  против перут /чусвителен скалп

  Ова е шампон за луѓе кои имаат перут! Ако веќе долго време Ве мачи сува кожа и перут, како и здодевно чешање... Овој шампон во себе содржи масло од рози и ливчиња од невен кои делуваат смирувачки на скалпот, додека маслото од смрека делува балансирачки. Апсолут од тонка омекнува, додека апсолутот од бор ќе смири дополнително. 

  Достапен

  550мкд / 55g

 • Trichomania накратко

  Trichomania

  шампон за сува или виткана

  Кокосов шампон кој и ја враќа влажноста на сувата коса и ги скротува разлетаните локни.

  Достапен

  395мкд / 100g

 • Метално кутивче накратко

  Метално кутивче

  Со толку многу производи без пакување на нашите полици, секако дека има логика да Ве снабдиме со кутивчиња кои можете да ги употребите повеќе пати.  Користете го ова метално кутивче за да ја организирате Вашата колекција, да ги зачувате Вашите омилени производи од водата која прска при туширање или за полесен транспорт на Вашите омилени производи каде и да одите.  Ова кутивче е одлично за чување на цврстите шампони.

  потрошено