СИТЕ НАРАЧКИ НАД 1000 ден БЕСПЛАТНО СЕ ДОСТАВУВААТ ДО ВАШИОТ ДОМ

ПОДАРОЦИ

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

Дали знаете дека во LUSH рачно ги дизајнираме, полниме и рачно ги пакуваме сите подароци со мнооогу љубов.
Дизајнерскиот тим за подароците е составен од креативни умови од секаде низ светот кои секогаш изнаоѓаат иновативни начини да се каже “Ти благодарам“, “Те сакам“, “Среќен роденден“ “Среќен празник“, “Ти честитам“  ...
Секој подарок е креиран во LUSH, рачно нацртан или дизајнирано обоен. Овие подароци се еден од најубавите начини да прославите со луѓето кои ви се драги.

 • All the best накратко

  All the best

  подарок

  Содржи: - сапун за тело Honey I washed the kids 120гр - гел за туширање The olive branch 100гр - регенератор за кожа Ro's argan body conditioner 45гр - пилинг за туширање Rub rub rub 130gr

  Достапен

  1 795мкд / 760g

 • Buttercup накратко

  Buttercup

  подарок

  Два слатки производа за капење и туширање кои делуваат смирувачки и омекнувачки на кожата. Сапунот Honey I Washed The Kids е best seller, нежен омекнувачки со мед, алое и масло од портокал. Cheer up buttercup, шумлива купка полна со какао путер. Ecoflo Многу внимателно размислувавме што да ставиме внатре во подароците.Па покрај свежите рачно направени Lush производи ќе пронајдете и Ecoflo – нус производ добиен од индустријата за чипс. Тоа е непотребниот скроб од компирот кој потоа се обликува во големи зрна. Можете повторно да ги употребите овие зрна да спакувате нешто друго, да ги ставите во компосот или со лепење од нив да направите разни форми и фигури. Ако сакате да знаете повеќе Новиот изглед на Buttercup е дизајниран од Џо (првата вработена во  Lush) која беше задолжена за изгледот на првите продавници. Дизајнот е инспириран од дрвена резба од корицата на книга . Толку ни се допадна дизајнот што продолживме да го употребуваме на хартијата за виткање, на ваучерите, скоро секаде.  

  Достапен

  750мкд / 270g

 • Butterfly накратко

  Butterfly

  подарок

  Кутија полна уживање. Доживејте утринско возвишувачко искуство со опуштачки лаванда и рози. Препуштете се на омекнувачкото туширање и полетајте чувствувајќи се опуштено. Содржи: регенератор за тело Ro's Argan Body Conditioner (45gr), сапун за тело Lavender Vida Loca (120gr) и гел за туширање It's Raining Man (100gr).

  Достапен

  1 195мкд / 250g

 • Check It Out накратко

  Check It Out

  подарок

  Совршена забава за вас и вашето семејство. Сакате да подарите некому подарок за неверојатно туширање? Ако сакате, тогаш овој подарок е вистинскиот избор за вас!  Содржи: гел за туширање Cinders (100g), регенератор за туширање Christingle (45g), сапун Christmas Citrus (120g), гел за туширање Dirty (100g) и пилинг за тело Scrub Scrub Scrub (75g).

  Достапен

  2 295мкд / 450g

 • Christmas Candy Box накратко

  Christmas Candy Box

  подарок

    Ајде, знам дека тоа го сакате.... Гледам дека гледате во мојата шарена хартија и розева машничка. Знам дека со нетрпение сакате да ја повлечете машничката и да ме отпакувате. Мојата примамлива внатрешност ќе ја задоволи секоја ваша желба за нешто слатко.  Содржи: повеќенаменска купка Candy Cane, гел за туширање Snow Fairy (100g) и шумливите купки ButterBear и Luxury Lush Pud.

  Достапен

  1 495мкд / 400g

 • Christmas Party накратко

  Christmas Party

  Време е за забава! Во нашата бања има забава и само вие сте поканети (ако сакате да поканите уште некој, шумската вила нема да каже никому).  Содржи: сапун за тело Baked Alaska (120g), гел за туширање Ectoplasm (100g) и желе за туширање Santa's Belly.

  Достапен

  1 295мкд / 310g

 • Dirty Gift накратко

  Dirty Gift

  Доза на билна свежина е вистинската работа која им е потребна на мажите постојано во движење. Дотерајте се со помош на овој освежувачки подарок и припремете се да го освоите светот! Содржи: гел за туширање Dirty Springwash (100g), крема за коса Dirty (45g), крема за бричење Dirty (45g) и спреј за тело Dirty (100ml). 

  Достапен

  2 295мкд / 320g

 • Fabulous накратко

  Fabulous

  подарок

  Сите знаеме некој кој зрачи со самодоверба.  Разгалете ги уште повеќе со избор на производи спакувани во елегантна кутија. Совршено за кога веќе не сакаш да бираш - само сакаш да ги земеш најдобрите нешта.  Содржи: примерок на крем за лице Magical Moringa (10gr), сапун за тело Respect Your Elders (120gr), путер за туширање Buffy (90gr), гел за туширање Plum Rain (100gr) и лосион за тело Karma Kream (45gr). 

  Достапен

  1 995мкд / 580g

 • Fresh and Fancy накратко

  Fresh and Fancy

  подарок

  Cupuacu путер за брадата, маслиново масло за телото. За принцот посвеж од оној на Bel Air,од беспрекорна мекост, вашиот драг го дели еден подарок! 100г. Olive Branch гел за туширање 45г. Kalamazoo чистач за лице Avobath шумлива купка     

  Достапен

  995мкд / 465g

 • Golden Wonder Gift накратко

  Golden Wonder Gift

  подарок

  Злато, величенствено злато! Блеснете со помош на купките како засладено злато и блескавиот сапун. Се што сјае не е злато, но за среќа се што е во овој сјаен подарок е злато!  Содржи: шумливи купки Perle de Sel и Golden Wonder, сапун Golden Pear (100g) и пенливата купка Yog Nog Yule Log.

  Достапен

  1 695мкд / 650g

 • Happy накратко

  Happy

  Излезете од кревет и право под туш, да го започнете Вашиот среќен ден! Оваа кутија полна сончева светлина изобилува со производи кои будат радост, освежуваат и даваат енергија. Содржина: сапун Outback Mate (100gr), пилинг за лице Ocean Salt (75gr), гел за туширање The Olive Branch (100gr), сапун за тело Karma (100gr), пилинг за тело Rub Rub Rub (130gr) и гел за туширање Happy Hippy (100gr). 

  Достапен

  2 495мкд / 980g

 • Hello Gorgeous накратко

  Hello Gorgeous

  Освен прекрасното пакување... Овој подарок во себе ги крие прекрасните производи кои магично ќе ја негуваат и размазат кожата која заслужува најдобро. Во оваа кутија се наоѓа се’ што е потребно за чистење, смирување и омекнување на кожата до совршенство. Содржи: примерок од кремот за лице Gorgeous (10gr), гел за туширање со пилинг Rub Rub Rub (130gr), шумлива купка Sex Bomb (200gr), пенлива купка The Comforter (200gr) и крема за раце Love and Light (50gr). 

  Достапен

  1 995мкд / 660g

 • Honey Farm* накратко

  Honey Farm*

  подарок

  Толку многу мед во овој подарок што и пчелите ќе го посакаат. Луксузни слатко намирисани производи за вистинско уживање, туширање и нега на тело... Содржи: - сапун за туширање Honey I wash the kids 120 гр - гел за туширање Its raining men 100 гр - пилинг за усни Honey - путер за туширање Scrubee Добро да се знае За нас сите наши производи се најдобри, но на оваа слатка комбинација никој не може да и одолее. Honey I Washed the Kids сапунот за тело,  гелот за туширање It’s Raining Men направен од егзотични цвеќиња и мед и на крај масажер кој толку прекрасно мириса што ти доаѓа да го изедеш. Па што чекаш? Размази се малку.

  Достапен

  1 895мкд / 550g

 • Joy to the World накратко

  Joy to the World

  подарок (limited edition)

  Златен подарок за мека и намирисана кожа Малку сјај овде, малку светки онде, ширете радост секаде и секому! Близу или далеку, каде и да сте, подарете им го овој класичен и совршен пар. Содржи:  лосион за раце и тело Dream cream (45g) и сапун за тело Golden Pear (100g). 

  Достапен

  995мкд / 200g

 • Joyful накратко

  Joyful

  подарок (limited edition)

  Поттикнете радост! Три многу добри причини за веселба се внимателно одбрани и спакувани во оваа славеничка кутија. Содржи: гел за туширање Lord of Misrule (100g), сапун за тело Icehoggles (100g) и регенератор за тело Christingle (45g).

  Достапен

  1 295мкд / 270g

 • Juicy накратко

  Juicy

  подарок

  Сочно дуо на овошни вкусови Ве очекува! Plum Rain (100gr) носи поројни дождови на инфузија од јапонски сливи и свеж сок од сливи за слатко чистење. Ако сте повеќе по танцувањето под туш, тогаш  вашиот омилен Bohemian soap (120gr), со неговата едноставна но моќна мешавина на лимон и глицерин  нежно ќе ве исчисти и совршен е кога ви е потребен поттик. Ова е билетот кон забавниот парк кој го задоволува сечиј вкус за благо.

  Достапен

  895мкд / 270g

 • Little Snow Fairy накратко

  Little Snow Fairy

  подарок

  Верувам во добрите вили! Само во земјата на снежните вили можете да се капете во базените розевкасти желеа и да се туширате на дожд со мирис на слатки.  Содржи: Snow Fairy 100g гел за туширање Snow Fairy Јеlly шумлива купка

  Достапен

  895мкд / 210g

 • Ray of Sunshine накратко

  Ray of Sunshine

  Доколку темните облаци застанале над нечив живот, време е да превземете нешто и да му подарете зрак од сонцето. Нашата кутија за туширање ќе му даде топлина и опуштање со медитеранскиот цитруси и ќе му подари радост. Содржи: - гел за туширање Happy Hippy 100 гр - сапун за тело Karma 120 гр - лосион за раце и тело Charity pot 45 гр

  Достапен

  1 395мкд / 300g

 • Rosie Christmas накратко

  Rosie Christmas

  подарок

  Спектакл крунисан со ружи. Сите мириси на ружи. Со овој прекрасен подарок заруменете ја вашата омилена личност. Содржи: гел за туширање Rose Jam (100g) и регенератор за тело Ro's Argan (45g). 

  Достапен

  850мкд / 200g

 • Rosie gift накратко

  Rosie gift

  подарок

  Оддаваме чест на се што содржи рози со овој прекрасен цветен пакет кој ги задоволува сите сетила.   Подарокот содржи: Tisty Tosty шумлива купка Rose Jam гел за туширање 100г. Ro's Argan регенератор за тело 45г. Rose Jam Bubleroon пенлива купка

  Достапен

  1 995мкд / 400g

 • Sleepy gift накратко

  Sleepy gift

  подарок

  Време е за спиење. Спокој ме обзема и лежам, лавандата ми дава прилика, сонот ќе ми дојде набргу... Содржи: лосион за тело Sleepy (100g) и гел за туширање Sleepy (100g).

  Достапен

  995мкд / 180g

 • Snow Globe Gift накратко

  Snow Globe Gift

  подарок

  Пластичниот отпад не е пожелен и е штетен, затоа зграбете го овој подарок обвиткан во Knot Wrap марамата изработена од 2 рециклирани пластични шишиња.  Содржи: сапун за тело Baked Alaska, маслена купка Star Light Star Bright, шумлива купка Butterbear, путер и пудра за масажа Gingerbread Man и повеќекратната пенлива купка Snowflake.

  Достапен

  1 995мкд / 450g

 • Some Like It Hot накратко

  Some Like It Hot

  подарок

  Загрејте ја ситуацијата! Кога сте расположени за нешто малку попикантно, зграбете го овој подарок! Содржи: пилинг за тело Scrub Scrub Scrub (75g), сапун за тело Karma (120g) и гел за туширање Cinders (100g).

  Достапен

  1 395мкд / 350g

 • Splash накратко

  Splash

  подарок

  Поткрепете ги умот, телото и душата потопувајќи го телото во вода полна морски алги и морска сол. Потоа фино истријте се, омекнете и исполирајте со ревитализирачкиот Ocean Salt. Најдрагата плажа ќе ја имате на дланка со овој освежувачки сет. Содржи: сапун за тело Outback Mate (120gr), желе за туширање Whoosh (100gr), пилинг за лице и тело Ocean Salt (75gr), шампон за коса BIG (75gr) и гел за туширање Dirty Springwash (100gr).

  Достапен

  2 095мкд / 670g

 • Sweetest Thing накратко

  Sweetest Thing

  подарок

  Покажете ја вашата љубов со ова супер-слатко трио од релаксирачки розови производи со мирис на торта, црна рибизла и детска гума за џвакање! Отпатувајте на место кое што е исполнето со расбушавени слатки облаци, каде што во реките тече релаксирачки, сладок гел за туширање а навечер?! Навечер експлодираат розови огномети - дозволено е да се опуштите и да сонувате. Содржи: Bubblegum Lip Scrub пилинг за усни Тhink pink шумлива топка  Тhe Comforter 100гр мини пенлива купка

  Достапен

  1 195мкд / 445g

 • Twilight Gift накратко

  Twilight Gift

  Подарок

  Како што заоѓа сонцето, те успорува мирисот на лаванда и тонка... Смиреноста те опкружува додека полека заспиваш... Содржи: гел за туширање Twilight (100gr), лосион за тело Sleepy (95gr) и спреј за тело Twilight (100ml). 

  Достапен

  1 995мкд / 490g

 • Two Headed Monster накратко

  Two Headed Monster

  Подарок

  Морничаво добар! Пополнете го недостатокот од забава со двојна доза од оваа чудотворна мешавина, каква што не сте виделе до сега. Содржи: шумлива купка Monster's Ball, желе купка Ectoplasm и Knot Wrap марама. 

  Достапен

  995мкд / 400g

 • Wild 2018 накратко

  Wild 2018

  подарок

  Тушот те повикува и мораш да се јавиш. Овие два сензационални производи ќе го исчистат и телото и душата. Содржи:  70g Ocean Salt - пилинг за лице 100g Olive Branch - гел за туширање 

  Достапен

  895мкд / 250g

 • Wild Things накратко

  Wild Things

  подарок

  Подарок што ги содржи сите диви задоволства!  Содржи: пенлива купка Naughty Elf, сапун за тело Strawberry Santa (120g), шумлива купка Guardian of the Forest и желе за туширање ButterBear (100g).

  Достапен

  1 495мкд / 500g