СИТЕ НАРАЧКИ НАД 1000 ден БЕСПЛАТНО СЕ ДОСТАВУВААТ ДО ВАШИОТ ДОМ

Помалку од 1000 ден

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

Дали знаете дека во LUSH рачно ги дизајнираме, полниме и рачно ги пакуваме сите подароци со мнооогу љубов. 
Дизајнерскиот тим за подароците е составен од креативни умови од секаде низ светот кои секогаш изнаоѓаат иновативни начини да се каже “Ти благодарам“, “Те сакам“, “Среќен роденден“ “Среќен празник“, “Ти честитам“  ...
Секој подарок е креиран во LUSH, рачно нацртан или дизајнирано обоен. Овие подароци се еден од најубавите начини да прославите со луѓето кои ви се драги.

 • Buttercup накратко

  Buttercup

  подарок

  Два слатки производа за капење и туширање кои делуваат смирувачки и омекнувачки на кожата. Сапунот Honey I Washed The Kids е best seller, нежен омекнувачки со мед, алое и масло од портокал. Cheer up buttercup, шумлива купка полна со какао путер. Ecoflo Многу внимателно размислувавме што да ставиме внатре во подароците.Па покрај свежите рачно направени Lush производи ќе пронајдете и Ecoflo – нус производ добиен од индустријата за чипс. Тоа е непотребниот скроб од компирот кој потоа се обликува во големи зрна. Можете повторно да ги употребите овие зрна да спакувате нешто друго, да ги ставите во компосот или со лепење од нив да направите разни форми и фигури. Ако сакате да знаете повеќе Новиот изглед на Buttercup е дизајниран од Џо (првата вработена во  Lush) која беше задолжена за изгледот на првите продавници. Дизајнот е инспириран од дрвена резба од корицата на книга . Толку ни се допадна дизајнот што продолживме да го употребуваме на хартијата за виткање, на ваучерите, скоро секаде.  

  Достапен

  750мкд / 270g

 • Joy to the World накратко

  Joy to the World

  подарок (limited edition)

  Златен подарок за мека и намирисана кожа Малку сјај овде, малку светки онде, ширете радост секаде и секому! Близу или далеку, каде и да сте, подарете им го овој класичен и совршен пар. Содржи:  лосион за раце и тело Dream cream (45g) и сапун за тело Golden Pear (100g). 

  Достапен

  995мкд / 200g

 • Juicy накратко

  Juicy

  подарок

  Сочно дуо на овошни вкусови Ве очекува! Plum Rain (100gr) носи поројни дождови на инфузија од јапонски сливи и свеж сок од сливи за слатко чистење. Ако сте повеќе по танцувањето под туш, тогаш  вашиот омилен Bohemian soap (120gr), со неговата едноставна но моќна мешавина на лимон и глицерин  нежно ќе ве исчисти и совршен е кога ви е потребен поттик. Ова е билетот кон забавниот парк кој го задоволува сечиј вкус за благо.

  Достапен

  895мкд / 270g

 • Little Snow Fairy накратко

  Little Snow Fairy

  подарок

  Верувам во добрите вили! Само во земјата на снежните вили можете да се капете во базените розевкасти желеа и да се туширате на дожд со мирис на слатки.  Содржи: Snow Fairy 100g гел за туширање Snow Fairy Јеlly шумлива купка

  Достапен

  895мкд / 210g

 • Rosie Christmas накратко

  Rosie Christmas

  подарок

  Спектакл крунисан со ружи. Сите мириси на ружи. Со овој прекрасен подарок заруменете ја вашата омилена личност. Содржи: гел за туширање Rose Jam (100g) и регенератор за тело Ro's Argan (45g). 

  Достапен

  850мкд / 200g

 • Sleepy gift накратко

  Sleepy gift

  подарок

  Време е за спиење. Спокој ме обзема и лежам, лавандата ми дава прилика, сонот ќе ми дојде набргу... Содржи: лосион за тело Sleepy (100g) и гел за туширање Sleepy (100g).

  Достапен

  995мкд / 180g

 • The Night Before Christmas накратко

  The Night Before Christmas

  Само уште една вечер! Тоа беше една ноќ пред Божиќ и во целата куќа не можеше да се чуе ниеден шум, сите беа во бањата и се капеа. Содржи: шумлива купка Golden Wonder и пенлива купка Shoot For the Stars.

  Достапен

  795мкд / 200g

 • Two Headed Monster накратко

  Two Headed Monster

  Подарок

  Морничаво добар! Пополнете го недостатокот од забава со двојна доза од оваа чудотворна мешавина, каква што не сте виделе до сега. Содржи: шумлива купка Monster's Ball, желе купка Ectoplasm и Knot Wrap марама. 

  Достапен

  995мкд / 400g

 • Wild 2018 накратко

  Wild 2018

  подарок

  Тушот те повикува и мораш да се јавиш. Овие два сензационални производи ќе го исчистат и телото и душата. Содржи:  70g Ocean Salt - пилинг за лице 100g Olive Branch - гел за туширање 

  Достапен

  895мкд / 250g