СИТЕ НАРАЧКИ НАД 1000 ден БЕСПЛАТНО СЕ ДОСТАВУВААТ ДО ВАШИОТ ДОМ

1000 - 2000 ден

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

Дали знаете дека во LUSH рачно ги дизајнираме, полниме и рачно ги пакуваме сите подароци со мнооогу љубов. 
Дизајнерскиот тим за подароците е составен од креативни умови од секаде низ светот кои секогаш изнаоѓаат иновативни начини да се каже “Ти благодарам“, “Те сакам“, “Среќен роденден“ “Среќен празник“, “Ти честитам“  ...
Секој подарок е креиран во LUSH, рачно нацртан или дизајнирано обоен. Овие подароци се еден од најубавите начини да прославите со луѓето кои ви се драги.

 • All the best накратко

  All the best

  подарок

  Содржи: - сапун за тело Honey I washed the kids 120гр - гел за туширање The olive branch 100гр - регенератор за кожа Ro's argan body conditioner 45гр - пилинг за туширање Rub rub rub 130gr

  Достапен

  1 795мкд / 760g

 • Bananarama накратко

  Bananarama

  подарок

  Овошни производи кои освежуваат и хидрираат. Не е важно што правите ниту како тоа го правите, затоа тријте и масирајте се додека не сте потполно задоволни, тоа е она кое што дава резултати. Содржи: -Avocado wash гел за туширање 100гр -Love island пилинг за тело  -The big banana путер за масажа

  Достапен

  1 595мкд / 345g

 • Best Wishes накратко

  Best Wishes

  подарок

  Кога ви е потребно само најдоброто! Кога потрагата по најдоброто ќе се претвори во сага, а уморот ќе започне да преовладува, тогаш е време за капење.  Содржи: шумлива купка Golden Wonder, пенлива купка Puddy Holly и гел за туширање Cinders (100g).

  Достапен

  895мкд / 300g

 • Butterfly накратко

  Butterfly

  подарок

  Кутија полна уживање. Доживејте утринско возвишувачко искуство со опуштачки лаванда и рози. Препуштете се на омекнувачкото туширање и полетајте чувствувајќи се опуштено. Содржи: регенератор за тело Ro's Argan Body Conditioner (45gr), сапун за тело Lavender Vida Loca (120gr) и гел за туширање It's Raining Man (100gr).

  Достапен

  1 195мкд / 250g

 • Christmas Candy Box накратко

  Christmas Candy Box

  подарок

    Ајде, знам дека тоа го сакате.... Гледам дека гледате во мојата шарена хартија и розева машничка. Знам дека со нетрпение сакате да ја повлечете машничката и да ме отпакувате. Мојата примамлива внатрешност ќе ја задоволи секоја ваша желба за нешто слатко.  Содржи: повеќенаменска купка Candy Cane, гел за туширање Snow Fairy (100g) и шумливите купки ButterBear и Luxury Lush Pud.

  Достапен

  1 495мкд / 400g

 • Fabulous накратко

  Fabulous

  подарок

  Сите знаеме некој кој зрачи со самодоверба.  Разгалете ги уште повеќе со избор на производи спакувани во елегантна кутија. Совршено за кога веќе не сакаш да бираш - само сакаш да ги земеш најдобрите нешта.  Содржи: примерок на крем за лице Magical Moringa (10gr), сапун за тело Respect Your Elders (120gr), путер за туширање Buffy (90gr), гел за туширање Plum Rain (100gr) и лосион за тело Karma Kream (45gr). 

  Достапен

  1 995мкд / 580g

 • Fresh and Fancy накратко

  Fresh and Fancy

  подарок

  Cupuacu путер за брадата, маслиново масло за телото. За принцот посвеж од оној на Bel Air,од беспрекорна мекост, вашиот драг го дели еден подарок! 100г. Olive Branch гел за туширање 45г. Kalamazoo чистач за лице Avobath шумлива купка     

  Достапен

  995мкд / 465g

 • Golden Wonder Gift накратко

  Golden Wonder Gift

  подарок

  Злато, величенствено злато! Блеснете со помош на купките како засладено злато и блескавиот сапун. Се што сјае не е злато, но за среќа се што е во овој сјаен подарок е злато!  Содржи: шумливи купки Perle de Sel и Golden Wonder, сапун Golden Pear (100g) и пенливата купка Yog Nog Yule Log.

  Достапен

  1 450мкд / 650g

 • Happy Hour накратко

  Happy Hour

  подарок

  Happy hour започнува сега!!! Ако имате посебна личност која што ужива во овошни коктели ова е совршениот подарок. Свежи портокали, јагоди, праски и цреши, се убаво спакувано во заводлива кутија. Содржи: -American cream гел за туширање 100гр -Eve's Cherry пилинг за тело  -The big banana путер за масажа -Peachy купка за во када

  Достапен

  1 795мкд / 345g

 • Hello Gorgeous накратко

  Hello Gorgeous

  Освен прекрасното пакување... Овој подарок во себе ги крие прекрасните производи кои магично ќе ја негуваат и размазат кожата која заслужува најдобро. Во оваа кутија се наоѓа се’ што е потребно за чистење, смирување и омекнување на кожата до совршенство. Содржи: примерок од кремот за лице Gorgeous (10gr), гел за туширање со пилинг Rub Rub Rub (130gr), шумлива купка Sex Bomb (200gr), пенлива купка The Comforter (200gr) и крема за раце Love and Light (50gr). 

  Достапен

  1 995мкд / 660g

 • Honey Farm* накратко

  Honey Farm*

  подарок

  Толку многу мед во овој подарок што и пчелите ќе го посакаат. Луксузни слатко намирисани производи за вистинско уживање, туширање и нега на тело... Содржи: - сапун за туширање Honey I wash the kids 120 гр - гел за туширање Its raining men 100 гр - пилинг за усни Honey - путер за туширање Scrubee Добро да се знае За нас сите наши производи се најдобри, но на оваа слатка комбинација никој не може да и одолее. Honey I Washed the Kids сапунот за тело,  гелот за туширање It’s Raining Men направен од егзотични цвеќиња и мед и на крај масажер кој толку прекрасно мириса што ти доаѓа да го изедеш. Па што чекаш? Размази се малку.

  Достапен

  1 895мкд / 550g

 • Ray of Sunshine накратко

  Ray of Sunshine

  Доколку темните облаци застанале над нечив живот, време е да превземете нешто и да му подарете зрак од сонцето. Нашата кутија за туширање ќе му даде топлина и опуштање со медитеранскиот цитруси и ќе му подари радост. Содржи: - гел за туширање Happy Hippy 100 гр - сапун за тело Karma 120 гр - лосион за раце и тело Charity pot 45 гр

  Достапен

  1 395мкд / 300g

 • Rosie gift накратко

  Rosie gift

  подарок

  Оддаваме чест на се што содржи рози со овој прекрасен цветен пакет кој ги задоволува сите сетила.   Подарокот содржи: Tisty Tosty шумлива купка Rose Jam гел за туширање 100г. Ro's Argan регенератор за тело 45г. Rose Jam Bubleroon пенлива купка

  Достапен

  1 995мкд / 400g

 • Snow Fairy Gift накратко

  Snow Fairy Gift

  подарок

  Раскош од мирис на гума за џвакање. Посакајте си желба додека се капете или туширате со радост. Времето побрзо поминува кога се опуштате со слатките миризби. Содржи: - гел за туширањеSnow fairy 100g - повеќекратна пенлива купка Magic wand - шумлива купка Snow Fairy и - регенератор за тело Snow Fairy.

  Достапен

  1 495мкд / 500g

 • Snow Globe Gift накратко

  Snow Globe Gift

  подарок

  Пластичниот отпад не е пожелен и е штетен, затоа зграбете го овој подарок обвиткан во Knot Wrap марамата изработена од 2 рециклирани пластични шишиња.  Содржи: сапун за тело Baked Alaska, маслена купка Star Light Star Bright, шумлива купка Butterbear, путер и пудра за масажа Gingerbread Man и повеќекратната пенлива купка Snowflake.

  Достапен

  1 495мкд / 450g

 • Splash накратко

  Splash

  подарок

  Поткрепете ги умот, телото и душата потопувајќи го телото во вода полна морски алги и морска сол. Потоа фино истријте се, омекнете и исполирајте со ревитализирачкиот Ocean Salt. Најдрагата плажа ќе ја имате на дланка со овој освежувачки сет. Содржи: сапун за тело Outback Mate (120gr), желе за туширање Whoosh (100gr), пилинг за лице и тело Ocean Salt (75gr), шампон за коса BIG (75gr) и гел за туширање Dirty Springwash (100gr).

  Достапен

  2 095мкд / 670g

 • Sweetest Thing накратко

  Sweetest Thing

  подарок

  Покажете ја вашата љубов со ова супер-слатко трио од релаксирачки розови производи со мирис на торта, црна рибизла и детска гума за џвакање! Отпатувајте на место кое што е исполнето со расбушавени слатки облаци, каде што во реките тече релаксирачки, сладок гел за туширање а навечер?! Навечер експлодираат розови огномети - дозволено е да се опуштите и да сонувате. Содржи: Bubblegum Lip Scrub пилинг за усни Тhink pink шумлива топка  Тhe Comforter 100гр мини пенлива купка

  Достапен

  1 195мкд / 445g

 • Twilight Gift накратко

  Twilight Gift

  Подарок

  Како што заоѓа сонцето, те успорува мирисот на лаванда и тонка... Смиреноста те опкружува додека полека заспиваш... Содржи: гел за туширање Twilight (100gr), лосион за тело Sleepy (95gr) и спреј за тело Twilight (100ml). 

  Достапен

  1 995мкд / 490g