Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

ТЕЛО

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Sleepy

  Ivana

  Koj si ima nesonica so ovoj krem ke si ja nema povekje:))) Bidete celosno spremni za son bidejki posle 10min.od nanesuvanje na kremov ednostavno patuvate so vasite pizami vo najobnovuvackiot son sto ...

 • Helping Hands

  Ivana

  Ovoj krem go dobiv na podarok. Vsusnost bese namenet za majka mi no jas go "pozajmiv". Mirisot i esencijata na lavanda me odnese na magicnite polinja vo Provansa poslani samo so Lavanda. I v...

 • Salted Coconut

  Ivana

  More, Mediteran, maslo, kokos. Koj bi i rekol NE na ovaa kombinacija sto dava cuvstvo kako da ste zaminale na odmor i toa onoj ubaviot, godisen. Ovoj piling vednas ve nosu na plazata od vasite sonista...

 • Handy Gurugu

  Ivana

  Guru za race. Vistinsko i toa vo skopje! Ednostavno ovoj krem e najkvaliteten spoj na prirodnite elementi i ona sto sekoj sto raboti so svoi race:)znae deka na krajot od denot ke saka da si gi pocasti...

 • Aromaco накратко

  Aromaco

  деодорант стик за тело

  Одлична заштита за пазувите. Овој цврст деодорант е полн нежни природни состојки кои ќе те освежат. Спознај ја моќта на апсорбирачката сода бикарбона и див лешник за да телото остане суво, додека антибактерискиот оцет од камилица и разладувачкото миризливо пачули ќе го остават телото да мириса свежо. Замисли го Aromaco како рол деодорант без непотребното пакување.  Едноставно протриј го на чисти и суви пазуви. За да остане подолго време свеж чувај го во обвивката или во кутија која можеш да ја употребуваш повеќе пати. 

  Достапен

  550MKD / 100g

 • Dad's garden - Lemon tree накратко

  Dad's garden - Lemon tree

  спреј за тело

  Топол и сончев цитрус. Љуби се себеси со спомени на топла сончева светлина со која се поигруваат лимонот и лиметата. Овој миризлив спомен на Марк од градината со лимони на татка си во Јужна Африка вклучува сладок цитрус со твист на бергамот и лаванда кој се задржува на кожата и во умот. Испрскај го по цело тело за да се освежиш во светлите бои на градината и да ја почувствуваш топлината на зраците кои го допираат цело тело.

  Достапен

  1 495MKD / 200g

 • Dirty Body Spray накратко

  Dirty Body Spray

  спреј за тело

  Време е да заиграте надвор од правилата. Потребно ти е будење? Оваа мешавина на спеарминг, сандалово дрво и есенцијални хербални масла ќе те подигне на нозе. Спеарминтот освежува и го буди умот, го чисти умот и ја лади кожата. Нежните ноти на лаванда и сандалово дрво додаваат дрвенеста и приземјувачка нота на мирисот.  Оттргни ги пајажините и испрскај се по цело тело за ревитализирачки бран на свеж воздух. 

  Достапен

  1 495MKD / 200g

 • Elbow Grease накратко

  Elbow Grease

  универзална плочка

  Доведете ја хидратацијата до максимум! Вистинска премија. Хидрира како од соништата. Па, и ги осветлува тетоважите!  Потребна е само мноогу мала количина, нанесете ја оваа мешавина од хидратантни купуаку и мурумуру путери насекаде каде што Ви е потребно малку хидратација. На почетокот дизајнирана за лакти, но оваа плочка е толку прекрасна што е навистина погрешно да не им се дозволи и на останатите делови на телото да бидат исхидрирани. Ако имате тетоважи, поминете над мастилото за да се оживее бојата, како и да се смири. За да се донесе малку сончева светлина на денот, додадовме нероли, иланг иланг и цвет од портокал за неодолива насмевка.

  Достапен

  550MKD / 60g

 • Handy Gurugu накратко

  Handy Gurugu

  крем за раце

  Одмор за раце кои работат напорно. Нурнете ги дланките во содржина со густи путери: шеа путер, путер од кикирики, путер од индиски ореви и путер од бадем... Сите тие се помешани со семки од тиква и инфузија од розина вода и апсолут од рози за да се намали црвенилото и за хидратација. Ноќничето делува смирувачки на кожата, додека маслото од сина камилица делува како антисептик, а свежиот сок од лимон ја освежува кожата.  Нанесете убав слој навечер и гледајте како магично се подобрува состојбата на дланките до утрото. 

  Достапен

  650MKD / 100g

 • Helping Hands накратко

  Helping Hands

  крем за раце

  Чудо за уморни раце. На почетокот била направена за медицинските сестри и тие чии што раце се уморни и распукани. Медот е природен антисептик и заедно со есенцијалните масла од лаванда и африкански невен ослободува од болка и смирува дури и најчувствителни раце. Инфузија од нежна камилица е од голема помош за смирување на црвенило, додека слузот од ленено семе ги омекнува и најгрубите раце и го намалува пукањето.  Бадемовото масло, шеа путерот и какао путерот се хидратантниот дел од кремата, сите врзани во една лесна течна крема која сигурно ќе се впие веднаш во кожата.

  Достапен

  650MKD / 100g

 • Lemony Flutter накратко

  Lemony Flutter

  путер за кутикули

  Се бори против тврдите телови. Совршена за омекнување на најтврдите делови: колената, лактите, петите, кршливите нокти и кутикулите.  Lemony Flutter оживува антички метод на правење на крем за кој дури и Римјаните чуле. Мала количина е доволна за голем ефект, па само со неколку нанесувања деловите кои не сме им обрнувале внимание ќе живнат, ќе светнат и ќе мирисаат вкусно, исто како пита од лимон. 

  Достапен

  595MKD / 50g

 • Love and Light накратко

  Love and Light

  крем за раце

  Најфантастичната хидратација досега. "I'll follow thee and make a heaven of hell, To hydrate the hand I love so well." Ако миењето Ве натера да смислите екстремни методи за чување на рацете, let a little Love and Light into your life. Оваа крема со омекнувачки нероли и фер тргуван какао путер ќе дадат лесна хидратација која трае, па чувајте ја при рака кога ќе надојде суша. Бразилскиот портокал, цветот од портокал и нероли ќе ги освежат кожата и расположението инстантно. Миризлив и неверојатно омекнувачки... Овој крем е сон за жедни и уморни раце.

  Достапен

  650MKD / 100g

 • Pearl накратко

  Pearl

  путер за тело

  Тоолку добро се чувствува на кожа! Оваа слатка и цветна плочка е направена со антиоксидантно арганово масло, смирувачко масло од рози и апсолут од рози. Притоа, розевите топчиња се всушност саго меурчиња кои се наменети за длабока масажа на кожата и поттикнуваат циркулација. Ајде, пробајте го, дајте му шанса.

  Достапен

  550MKD / 50g

 • Pink Peppermint накратко

  Pink Peppermint

  лосион за нозе и стапала

  Минт ревитализација за нозе за освежување и намалување на отоци. Прекрасен лосион за стапала полн со состојки кои ја освежуваат и смируваат кожата. Розев и весел лосион кој ќе ги смири и одмори дури и нозете кој цел ден го поминале во обувки. Ние користиме и масло од пеперминт и масло од спеарминт за во исто време се ослободите од болките и да ги разладите стапалата. Арниката и невенот ќе ја одземат жештината  ги смируваат и олеснуваат стапалата и нозете. По Fair Trade Foot Lotion вашите стапала повторно ќе бидат спремни да се нурнат во обувки и да зачекорат во нов убав ден.

  Достапен

  995MKD / 225g

 • Pumice накратко

  Pumice

  сапун / пилинг за стапала

  SCRUB ME LIKE YOU DO!!! Две во едно, сапун и пилинг за отстранување на тврдите делови на кожата. Овој сапун е решен да го разбие тој втор слој на потврда кожа.  Со освежувачко масло од сладок портокал кој ќе обнови од прстите до петите на стапалата.

  Достапен

  350MKD / 70g

 • Rose Jam Body Spray накратко

  Rose Jam Body Spray

  спреј за тело

  Турски деликатеси со нијанси на слатки, розе обоени мириси, помешани со свежината на сицилијански лимон.

  Достапен

  1 995MKD / 200g

 • Rump Bottom Rub накратко

  Rump Bottom Rub

  лосион за задник

  Полн со кофеин за да се зацврсти кожата и богати путери за да се олесни влегувањето во тесна облека... Овој крем е златна скала кон поудобен живот.  Нанесетего на сите оние делови каде што сакате да и се спротиставите на гравитацијата .

  Достапен

  695MKD / 95g

 • Salted Coconut накратко

  Salted Coconut

  пилинг за раце

  Однесете ги рацете во рајот.  Неверојатно мека кожа и пилинг се неразделна комбинација. Овој кремаст пилинг со крем од кокос и морска сол е совршениот начин за одржување на дланките во одлична форма. Нанесете убава количина на мокри дланки и почнете да триете во секој агол, но може и на суви дланки ако сте тип на човек што сака погрубо триење.  Морската сол е фантастичен природен ексфолијант кој е полн ресторативни минерални кои ја чистат кожата, а маслото од кокос дава длабока хидратација без да ги направи рацете лепливи.  Тие што го обожуваат слаткиот мирис на природата, едвај ќе дочекаат да нурнат во овој пилинг по ден поминат работејќи со растенијата. 

  Достапен

  495MKD / 130g

 • SESAME SUNTAN накратко

  SESAME SUNTAN

  лосион за тело со SPF 10

  Лосионот мириса на печен сусам и има заштитен фактор кој ќе ве заштити штетните UV зрачења. Покрај сусамот овој лосион го збогативме и со отопина од лист од орев и какао путер за регенерирање на кожата и алое вера за разладување. Листот од орев и маслото од сусм и помагаат на кожата во производството на меланин, оставајќи ја бронзена, мека и без црвенила. Рамномерно нанесете на целата кожа, постапката повторувајте ја повремено, за најдобра заштита на секои 2 часа.  

  Достапен

  1 295MKD / 250g

 • Sleepy накратко

  Sleepy

  лосион за тело

  Добро ќе заспиете по нежно премачкување со лосионот од соништата. Направен со нежна инфузија од овес, смирувачки цвет од лаванда и сладок апсолут од тонка. Богат сладок и цветен парфем Ве издигнува кон мирис на слатки сливи и топли пијалоци полни крем, додека божествениот фер тргуван какао путер и деликатната вода од лаванда даваат ефект на ладење и ја хранат кожата.  Прекријте го цело тело во овој фантастичен лосион пред да ги облечете Вашите најудобни пижами за слатко дремење пред каминот.

  Достапен

 • Snow fairy Spray накратко

  Snow fairy Spray

  спреј за тело

  Ова е вистинската работа за добрите вили, самовили и за останатите волшебни суштества на кои им е потребна малку сладост во животот. Потребно е само мала количина од овој спреј за да се телепортирате во вашата омилена слаткарница кога и да посакате.  Напрскајте се со магија и завијте се со мирис на шеќерна волна и гума за џвакање.  P.S. За време на изработката на овој спреј ниедна вила не беше повредена!

  Достапен

  1 395MKD / 200g

 • Snowflake накратко

  Snowflake

  лосион за тело

  Нема потреба за страв од ниски температури со овој луксузен лосион за тело без пакување. Тројна доза бадеми благодарение на омекнувачкото бадемово млеко, бадемово масло и есенцијално масло од бадем. На тоа додадовме убава количина розина вода, бензоин смола и деликатно сандалово дрво, па го создадовме совршениот тоник да ја нахраниме жедната зимска кожа. Стопи ги илипе и какао путерите помеѓу дланки или пролизгај го по телото. Дозволи да се упие и задоволи ја жедта на кожата во зима. Со првиот снег нурни се во ова канче полно мирис на марципан и намачкај ја магијата на твоето тело.  

  Достапен

 • Snowflake Naked накратко

  Snowflake Naked

  лосион за тело

  Нема потреба за страв од ниски температури со овој луксузен лосион за тело без пакување. Тројна доза бадеми благодарение на омекнувачкото бадемово млеко, бадемово масло и есенцијално масло од бадем. На тоа додадовме убава количина розина вода, бензоин смола и деликатно сандалово дрво, па го создадовме совршениот тоник да ја нахраниме жедната зимска кожа. Стопи ги илипе и какао путерите помеѓу дланки или пролизгај го по телото. Дозволи да се упие и задоволи ја жедта на кожата во зима.

  Достапен

  850MKD / 120g

 • T for Toes накратко

  T for Toes

  пудра за стапала

  Победете ја непријатната миризба со тоа што малку ќе ги напудрите нозете и ќе посипете малку пудра во обувките. Маслото од чајно дрво е силен антисептик а глината во прав совршено ќе ја упие преголемата влажност.

  Достапен

  450MKD / 60g

 • Tender is the Night накратко

  Tender is the Night

  путер за тело

  Сензуално мек. Сензуална плочка за масажа полна романтични есенцијални масла. Шеа и мурумуру путерите се специјално измешани за лесно да се топат на кожата - дозволувајќи непрекината масажа. Исто така путерите се од голема помош за заклучување на хидратацијата во кожата. Како што плочката се затоплува и омекнува, ослободува возбудлива мешавина од масло од иланг иланг, фер тргуван абсолут од ванила и абсолут од јасмин. 

  потрошено

  650MKD / 60g

 • Twilight Body Spray накратко

  Twilight Body Spray

  спреј за тело

  Волшебен и примамлив, иланг иланг ќе даде цветни задимени ноти, а слатката тонка заедно со лавандата ќе смират и дадат спокојство. Доволно е малку за да се задржи заводливиот мирис на кожата за доооолго време. Спремни за спиење?

  Достапен

  1 495MKD / 200g

 • Vanillary Spray накратко

  Vanillary Spray

  спреј за тело

  Серенада за сите сетила! (“Sugar and spice“) Заводливо и слатко, идеална мешавина.  Утешителен мирис на ванила кој потсетува на домашни колачи. Заводливите ноти на маслото од  на јасмин му даваат сензуална нота а маслото од тонка му дава нежност.

  Достапен

  1 995MKD / 200g

 • Метално кутивче (oval tin) накратко

  Метално кутивче (oval tin)

  Со толку многу производи без пакување на нашите полици, секако дека има логика да Ве снабдиме со кутивчиња кои можете да ги употребите повеќе пати.  Користете го ова метално кутивче за да ја организирате Вашата колекција, да ги зачувате Вашите омилени производи од водата која прска при туширање или за полесен транспорт на Вашите омилени производи каде и да одите. Ова овално кутивче е одлично за чување на путери за тело и масажа, деодоранти, цврсти регенератори, цврсти шампони и парчиња сапун.

  Достапен

  195MKD / 25g