Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Креми за тело

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Sympathy For The Skin

  Ivana

  E ovoj losion majka mi mi go "ukrade" a ima 62 godini:))) I otkoga ja ubediv da se namackam od prv kontakt bananite se vrzaa so mojata koza. Pa tek sandalovoto maslo, da ne vi raskazuvam. Pr...

 • Sleepy

  Ivana

  Koj si ima nesonica so ovoj krem ke si ja nema povekje:))) Bidete celosno spremni za son bidejki posle 10min.od nanesuvanje na kremov ednostavno patuvate so vasite pizami vo najobnovuvackiot son sto ...

 • Helping Hands

  Ivana

  Ovoj krem go dobiv na podarok. Vsusnost bese namenet za majka mi no jas go "pozajmiv". Mirisot i esencijata na lavanda me odnese na magicnite polinja vo Provansa poslani samo so Lavanda. I v...

 • Handy Gurugu

  Ivana

  Guru za race. Vistinsko i toa vo skopje! Ednostavno ovoj krem e najkvaliteten spoj na prirodnite elementi i ona sto sekoj sto raboti so svoi race:)znae deka na krajot od denot ke saka da si gi pocasti...

 • Dream Cream

  Ivana

  Neshto blisku do sovrshen krem za osetliva i koza izgorena od ogan. Dragiot Angel mi ja preporaca i 2-ot stepen izgorenici na racete na majka mi koja ima 62 godini(ne smee da znae deka vi kazuvam:)) z...

Секој од овие производи е различно искуство кое одговара на различни потреби на кожата со свежи, органски, квалитетни состојки и мириси за да се задржи влажноста и еластичноста на кожата да биде мека, мазна и заводливо намирисана, спремна за допирање.

 • Dream Cream накратко

  Dream Cream

  лосион за тело self-preserving

  Здраво. Дали мене ме баравте? Животен партнер за чувствителна кожа. §  Број еден Lush производ. §  Смирувачка крема која е направена да одговара дури и на најосетливите и најлесно иритирачките типови на кожа. §  Може да се употребува на сите типови на кожа. §  Елегантна, едноставна формула која содржи само состојки кои што ќе и помогнат дури и на изгорена и лесно раздразлива кожа - одлична е за после сончање. Ја започнавме оваа крема со тоа што потопивме овес во зовриена вода и почекавме се додека водата не стана млечно бела. Потоа го исцедивме овесното млеко и го искористивме како база  за нашата крема. Овесот со векови се користи за да ја смири иритираната и оштетена кожа и за да се третира егзема. Ние додадовме ружина вода во овесното млеко и маслиново масло, какао путер и растителен глицерин. Тогаш дпдадовме и мешавина од етерични масла која ја развиваме со години за терапевтски ефект на кожата: апсолут од ружи, сино масло од камилица, чајно дрво и лаванда. Понекогаш сите типови на кожа сакаат да бидат нежно згрижени и негувани – тоа е точно она што Dream Cream го прави. Дозволете и на вашата кожа да расцути од вистинска нега.  Во Lush имаме кули од писма во кои нашите потрошувачи ни кажуваат за нивните животни проблеми со кожата, егзема и други проблеми кои ги имале со кожажата додека не го сретнале Dream Cream. Ако вие сте еден од среќниците на кои им одговара Dream Cream, овој производ ќе направи голема разлика за вас.  

  Достапен

  1 295MKD / 240g

 • Elbow Grease накратко

  Elbow Grease

  универзална плочка

  Доведете ја хидратацијата до максимум! Вистинска премија. Хидрира како од соништата. Па, и ги осветлува тетоважите!  Потребна е само мноогу мала количина, нанесете ја оваа мешавина од хидратантни купуаку и мурумуру путери насекаде каде што Ви е потребно малку хидратација. На почетокот дизајнирана за лакти, но оваа плочка е толку прекрасна што е навистина погрешно да не им се дозволи и на останатите делови на телото да бидат исхидрирани. Ако имате тетоважи, поминете над мастилото за да се оживее бојата, како и да се смири. За да се донесе малку сончева светлина на денот, додадовме нероли, иланг иланг и цвет од портокал за неодолива насмевка.

  Достапен

  550MKD / 60g

 • Handy Gurugu накратко

  Handy Gurugu

  крем за раце

  Одмор за раце кои работат напорно. Нурнете ги дланките во содржина со густи путери: шеа путер, путер од кикирики, путер од индиски ореви и путер од бадем... Сите тие се помешани со семки од тиква и инфузија од розина вода и апсолут од рози за да се намали црвенилото и за хидратација. Ноќничето делува смирувачки на кожата, додека маслото од сина камилица делува како антисептик, а свежиот сок од лимон ја освежува кожата.  Нанесете убав слој навечер и гледајте како магично се подобрува состојбата на дланките до утрото. 

  Достапен

  650MKD / 100g

 • Helping Hands накратко

  Helping Hands

  крем за раце

  Чудо за уморни раце. На почетокот била направена за медицинските сестри и тие чии што раце се уморни и распукани. Медот е природен антисептик и заедно со есенцијалните масла од лаванда и африкански невен ослободува од болка и смирува дури и најчувствителни раце. Инфузија од нежна камилица е од голема помош за смирување на црвенило, додека слузот од ленено семе ги омекнува и најгрубите раце и го намалува пукањето.  Бадемовото масло, шеа путерот и какао путерот се хидратантниот дел од кремата, сите врзани во една лесна течна крема која сигурно ќе се впие веднаш во кожата.

  Достапен

  650MKD / 100g

 • Karma Kream накратко

  Karma Kream

  лосион за тело

  Инстант Карма. Нежен крем за раце и тело кој ја храни кожата и остава прекрасен мирис на портокал, пачули и бор... Кој трае цел ден. Полн е бадемово масло, какао путер и глицерин, па така кожата добива сјај. Секогаш кога посакувате да останете забележани во околината во која се движите, овој парфемски лосион за тело ќе Ве освежи и ќе Ве испрати на патување на мистичниот Исток, каде лавандата ќе смири, а лимоновата трева ќе ги освежи сетилата за ден кој не е возможно да тргне на лошо. 

  Достапен

  1 295MKD / 225g

 • Lemony Flutter накратко

  Lemony Flutter

  путер за кутикули

  Се бори против тврдите телови. Совршена за омекнување на најтврдите делови: колената, лактите, петите, кршливите нокти и кутикулите.  Lemony Flutter оживува антички метод на правење на крем за кој дури и Римјаните чуле. Мала количина е доволна за голем ефект, па само со неколку нанесувања деловите кои не сме им обрнувале внимание ќе живнат, ќе светнат и ќе мирисаат вкусно, исто како пита од лимон. 

  Достапен

  595MKD / 50g

 • Little Pot of Energy накратко

  Little Pot of Energy

  “гол“ лосион за тело

  Направете го невозможното!!! Победетеја летаргијата, покријте ја кожата со доза енергија.  Овој лосион удира како гром во глава, пирето од портокали го избиструва умот со својот интензивен свеж мирис, на кожата е мек поради колумбијскиот фер тргуван какао путер, грејпфрутот ќе го рестартира доброто расположение. Мотивацијата никогаш немала волку прекрасен мирис.

  Достапен

  895MKD / 125g

 • Love and Light накратко

  Love and Light

  крем за раце

  Најфантастичната хидратација досега. "I'll follow thee and make a heaven of hell, To hydrate the hand I love so well." Ако миењето Ве натера да смислите екстремни методи за чување на рацете, let a little Love and Light into your life. Оваа крема со омекнувачки нероли и фер тргуван какао путер ќе дадат лесна хидратација која трае, па чувајте ја при рака кога ќе надојде суша. Бразилскиот портокал, цветот од портокал и нероли ќе ги освежат кожата и расположението инстантно. Миризлив и неверојатно омекнувачки... Овој крем е сон за жедни и уморни раце.

  Достапен

  650MKD / 100g

 • Once Upon a Time накратко

  Once Upon a Time

  лосион за тело

  Кога сакате да се чувствувате како нови грабнете го овој хидратантен лосион за тело! Фер тргуваниот органски какао путер и свиленкастиот муру муру путер ќе се погрижат вашата кожа да остане мека и хидрирана а грeјпфрутот, Сицилијанскиот лимон и инфузијата од јаболки магично ќе ви го поправат расположението.

  Достапен

 • Once Upon a Time Naked накратко

  Once Upon a Time Naked

  лосион за тело

  Кога сакате да се чувствувате како нови грабнетего овој хидратантен лосион за тело! Фер тргуваниот органски какао путер и свиленкастиот муру муру путер ќе се погрижат вашата кожа да остане мека и хидрирана а грeјпфрутот, Сицилијанскиот лимон и инфузијата од јаболки магично ќе ви го поправат расположението.

  Достапен

  850MKD / 100g

 • Pink Peppermint накратко

  Pink Peppermint

  лосион за нозе и стапала

  Минт ревитализација за нозе за освежување и намалување на отоци. Прекрасен лосион за стапала полн со состојки кои ја освежуваат и смируваат кожата. Розев и весел лосион кој ќе ги смири и одмори дури и нозете кој цел ден го поминале во обувки. Ние користиме и масло од пеперминт и масло од спеарминт за во исто време се ослободите од болките и да ги разладите стапалата. Арниката и невенот ќе ја одземат жештината  ги смируваат и олеснуваат стапалата и нозете. По Fair Trade Foot Lotion вашите стапала повторно ќе бидат спремни да се нурнат во обувки и да зачекорат во нов убав ден.

  Достапен

  995MKD / 225g

 • Rump Bottom Rub накратко

  Rump Bottom Rub

  лосион за задник

  Полн со кофеин за да се зацврсти кожата и богати путери за да се олесни влегувањето во тесна облека... Овој крем е златна скала кон поудобен живот.  Нанесетего на сите оние делови каде што сакате да и се спротиставите на гравитацијата .

  Достапен

  695MKD / 95g

 • SESAME SUNTAN накратко

  SESAME SUNTAN

  лосион за тело со SPF 10

  Лосионот мириса на печен сусам и има заштитен фактор кој ќе ве заштити штетните UV зрачења. Покрај сусамот овој лосион го збогативме и со отопина од лист од орев и какао путер за регенерирање на кожата и алое вера за разладување. Листот од орев и маслото од сусм и помагаат на кожата во производството на меланин, оставајќи ја бронзена, мека и без црвенила. Рамномерно нанесете на целата кожа, постапката повторувајте ја повремено, за најдобра заштита на секои 2 часа.  

  Достапен

  1 295MKD / 250g

 • Sleepy накратко

  Sleepy

  лосион за тело

  Добро ќе заспиете по нежно премачкување со лосионот од соништата. Направен со нежна инфузија од овес, смирувачки цвет од лаванда и сладок апсолут од тонка. Богат сладок и цветен парфем Ве издигнува кон мирис на слатки сливи и топли пијалоци полни крем, додека божествениот фер тргуван какао путер и деликатната вода од лаванда даваат ефект на ладење и ја хранат кожата.  Прекријте го цело тело во овој фантастичен лосион пред да ги облечете Вашите најудобни пижами за слатко дремење пред каминот.

  Достапен

 • Snowflake накратко

  Snowflake

  лосион за тело

  Нема потреба за страв од ниски температури со овој луксузен лосион за тело без пакување. Тројна доза бадеми благодарение на омекнувачкото бадемово млеко, бадемово масло и есенцијално масло од бадем. На тоа додадовме убава количина розина вода, бензоин смола и деликатно сандалово дрво, па го создадовме совршениот тоник да ја нахраниме жедната зимска кожа. Стопи ги илипе и какао путерите помеѓу дланки или пролизгај го по телото. Дозволи да се упие и задоволи ја жедта на кожата во зима. Со првиот снег нурни се во ова канче полно мирис на марципан и намачкај ја магијата на твоето тело.  

  Достапен

 • Snowflake Naked накратко

  Snowflake Naked

  лосион за тело

  Нема потреба за страв од ниски температури со овој луксузен лосион за тело без пакување. Тројна доза бадеми благодарение на омекнувачкото бадемово млеко, бадемово масло и есенцијално масло од бадем. На тоа додадовме убава количина розина вода, бензоин смола и деликатно сандалово дрво, па го создадовме совршениот тоник да ја нахраниме жедната зимска кожа. Стопи ги илипе и какао путерите помеѓу дланки или пролизгај го по телото. Дозволи да се упие и задоволи ја жедта на кожата во зима.

  Достапен

  850MKD / 120g

 • Sympathy For The Skin накратко

  Sympathy For The Skin

  лосион за тело

  Разладувачки банани - разладена кожа. Го наполнивме овој лосион со свежи банани, какао путер и ванила за смирување, омекнување и нахранување на жедна и сува кожа. Свежите органски банани се гмечат и се додаваат на разредена емулзија од инфузија од мешунки од банана, какао путер и бадемово масло што е од голема помош за кожата полесно да ги впие витамините и минералите од бананите.  Сандаловото дрво е одлично за сува кожа бидејќи е антиинфламаторно и разладувачко.

  Достапен

  1 195MKD / 240g