СИТЕ НАРАЧКИ НАД 1000 ден БЕСПЛАТНО СЕ ДОСТАВУВААТ ДО ВАШИОТ ДОМ

Деодоранти

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

Mоже не изгледа најубаво ниту е атрактивно но потта воопшто не ни наштетува. Всушност е најдобра за елиминирање на токсини и регулирање на внатрешната температура на телото. Природно е да се потиме тоа е резултат на милиони години еволуирачки процес. Многу видови ја немаат можноста да се потат. Затоа прасињата се валкаат во калта, слоновите мавтаат со ушите... - тоа им помага да го изладат телото. Сигурно постои некое прасе кое ни завидува поради потните жлезди.

Затоа додека ја празнуваме можноста за потење во LUSH  ја чувствуваме и потребата и за ефектите од сето тоа посебно за влагата и непријатната миризба. Затоа ги создадовме нашите ефикасни 100% без алуминиум сулфат деодоранти и пудри кои се моќно оружје против несаканата миризба и прекумерното потење.


 • Aromaco накратко

  Aromaco

  деодорант стик за тело

  Одлична заштита за пазувите. Овој цврст деодорант е полн нежни природни состојки кои ќе те освежат. Спознај ја моќта на апсорбирачката сода бикарбона и див лешник за да телото остане суво, додека антибактерискиот оцет од камилица и разладувачкото миризливо пачули ќе го остават телото да мириса свежо. Замисли го Aromaco како рол деодорант без непотребното пакување.  Едноставно протриј го на чисти и суви пазуви. За да остане подолго време свеж чувај го во обвивката или во кутија која можеш да ја употребуваш повеќе пати. 

  Достапен

  495мкд / 100g

 • T'eo накратко

  T'eo

  деодорант во прав

  Суво и чисто! Деодорантна плочка направена од пудри кои неверојатно апсорбираат, есенцијални масла од зелено грозје, смрека и цитрус кои ќе избалансираат и освежат.  Оваа нежна, но моќна плочка е одлична за контрола на интензивно потење благодарение на свежите состојки кои ги апсорбираат непријатните миризби и се полни антибактериска магија. 

  Достапен

  550мкд / 90g

 • The Greeench накратко

  The Greeench

  деодорант во прав

  Лесен пат до чистина. Овој природен деодорант во прав има зелена боја, па така хербалните состојки спакувани во него мислат најдобро за твојата кожа. Мајчина душица, чајно дрво и жалфија го неутрализираат непријатниот мирис и одржуваат свежина. Па, не поти се! Полна рака рузмарин, жалфија и мајчина душица формираат свето тројство кое неуморно се бори против бактериите. Ова не изгледа како секојдневниот деодорант, но не се двоуми... Апсорбирачки lycopodium во прав ќе ги одржи пазувите суви за да ги завршиш дневните обврски со самодоверба.  Испрскај на дланката и истриј на суви и чисти пазуви. Тоа е тоа. Едноставно. 

  Достапен

  595мкд / 75g

 • Метално кутивче (oval tin) накратко

  Метално кутивче (oval tin)

  Со толку многу производи без пакување на нашите полици, секако дека има логика да Ве снабдиме со кутивчиња кои можете да ги употребите повеќе пати.  Користете го ова метално кутивче за да ја организирате Вашата колекција, да ги зачувате Вашите омилени производи од водата која прска при туширање или за полесен транспорт на Вашите омилени производи каде и да одите. Ова овално кутивче е одлично за чување на путери за тело и масажа, деодоранти, цврсти регенератори, цврсти шампони и парчиња сапун.

  Достапен

  150мкд / 25g