Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Раце

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Helping Hands

  Ivana

  Ovoj krem go dobiv na podarok. Vsusnost bese namenet za majka mi no jas go "pozajmiv". Mirisot i esencijata na lavanda me odnese na magicnite polinja vo Provansa poslani samo so Lavanda. I v...

 • Salted Coconut

  Ivana

  More, Mediteran, maslo, kokos. Koj bi i rekol NE na ovaa kombinacija sto dava cuvstvo kako da ste zaminale na odmor i toa onoj ubaviot, godisen. Ovoj piling vednas ve nosu na plazata od vasite sonista...

 • Elbow Grease накратко

  Elbow Grease

  универзална плочка

  Доведете ја хидратацијата до максимум! Вистинска премија. Хидрира како од соништата. Па, и ги осветлува тетоважите!  Потребна е само мноогу мала количина, нанесете ја оваа мешавина од хидратантни купуаку и мурумуру путери насекаде каде што Ви е потребно малку хидратација. На почетокот дизајнирана за лакти, но оваа плочка е толку прекрасна што е навистина погрешно да не им се дозволи и на останатите делови на телото да бидат исхидрирани. Ако имате тетоважи, поминете над мастилото за да се оживее бојата, како и да се смири. За да се донесе малку сончева светлина на денот, додадовме нероли, иланг иланг и цвет од портокал за неодолива насмевка.

  Достапен

  550MKD / 60g

 • Handy Gurugu накратко

  Handy Gurugu

  крем за раце

  Одмор за раце кои работат напорно. Нурнете ги дланките во содржина со густи путери: шеа путер, путер од кикирики, путер од индиски ореви и путер од бадем... Сите тие се помешани со семки од тиква и инфузија од розина вода и апсолут од рози за да се намали црвенилото и за хидратација. Ноќничето делува смирувачки на кожата, додека маслото од сина камилица делува како антисептик, а свежиот сок од лимон ја освежува кожата.  Нанесете убав слој навечер и гледајте како магично се подобрува состојбата на дланките до утрото. 

  Достапен

  650MKD / 100g

 • Helping Hands накратко

  Helping Hands

  крем за раце

  Чудо за уморни раце. На почетокот била направена за медицинските сестри и тие чии што раце се уморни и распукани. Медот е природен антисептик и заедно со есенцијалните масла од лаванда и африкански невен ослободува од болка и смирува дури и најчувствителни раце. Инфузија од нежна камилица е од голема помош за смирување на црвенило, додека слузот од ленено семе ги омекнува и најгрубите раце и го намалува пукањето.  Бадемовото масло, шеа путерот и какао путерот се хидратантниот дел од кремата, сите врзани во една лесна течна крема која сигурно ќе се впие веднаш во кожата.

  Достапен

  650MKD / 100g

 • Lemony Flutter накратко

  Lemony Flutter

  путер за кутикули

  Се бори против тврдите телови. Совршена за омекнување на најтврдите делови: колената, лактите, петите, кршливите нокти и кутикулите.  Lemony Flutter оживува антички метод на правење на крем за кој дури и Римјаните чуле. Мала количина е доволна за голем ефект, па само со неколку нанесувања деловите кои не сме им обрнувале внимание ќе живнат, ќе светнат и ќе мирисаат вкусно, исто како пита од лимон. 

  Достапен

  595MKD / 50g

 • Love and Light накратко

  Love and Light

  крем за раце

  Најфантастичната хидратација досега. "I'll follow thee and make a heaven of hell, To hydrate the hand I love so well." Ако миењето Ве натера да смислите екстремни методи за чување на рацете, let a little Love and Light into your life. Оваа крема со омекнувачки нероли и фер тргуван какао путер ќе дадат лесна хидратација која трае, па чувајте ја при рака кога ќе надојде суша. Бразилскиот портокал, цветот од портокал и нероли ќе ги освежат кожата и расположението инстантно. Миризлив и неверојатно омекнувачки... Овој крем е сон за жедни и уморни раце.

  Достапен

  650MKD / 100g

 • Salted Coconut накратко

  Salted Coconut

  пилинг за раце

  Однесете ги рацете во рајот.  Неверојатно мека кожа и пилинг се неразделна комбинација. Овој кремаст пилинг со крем од кокос и морска сол е совршениот начин за одржување на дланките во одлична форма. Нанесете убава количина на мокри дланки и почнете да триете во секој агол, но може и на суви дланки ако сте тип на човек што сака погрубо триење.  Морската сол е фантастичен природен ексфолијант кој е полн ресторативни минерални кои ја чистат кожата, а маслото од кокос дава длабока хидратација без да ги направи рацете лепливи.  Тие што го обожуваат слаткиот мирис на природата, едвај ќе дочекаат да нурнат во овој пилинг по ден поминат работејќи со растенијата. 

  Достапен

  495MKD / 130g