Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Тоници за лице

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Breath of Fresh Air накратко

  Breath of Fresh Air

  Ветер покрај море заробен во шише... Ова е најосвежувачкиот од сите наши тоници за лице, полн со екстракт од карагенен кој е богат со минерали и апсолут од рози кој ја тонира и балансира кожата. Совршен е кога се користи како освежувачко прскање во лето или во било кое годишно време кога сакаш да се освежиш. Апсолутот од рози го намалува црвенилото, а маслото од пачули разладува и ја затегнува кожата на лицето и деколтето. Едноставно испрскајте го цело лице и деколте и избришете со мека крпа за брзо чистење. Или, во лето користете го за разладување од летните горештини. 

  Достапен

  450MKD / 100g

 • Dream Steam накратко

  Dream Steam

  Звездите блесакво светат над нас. Ноќното ветре шепоти “Те сакам”. Од пареата излегувам како сон. Наведнете се над садот и инхалирајте ја мешавината од есенцијални масла кои заедно со пареата ќе се впијат во лицето. Кога ќе се олади водата во садот можете да натопите памукче или крпче и да го исчистите лицето и вратот. Dream Staem ја содржи истата мешавина на етерични масла како и кремот Dream Cream. Маслото од чајно дрво делува антибактериски на кожата додека апсолутот од рози го смирува црвенилото. Камилицата и маслото од лаванда ве опушта и ви го смирува умот. Повеќето тоници содржат конзервирана вода во комбинација со силни состојки кои делуваат на порите.Нашоит тоник е понежен па парењето на лицето може да се изведе и без додавење на непријатните состојки. Без пакување и без конзерванси е вистински погодок за вас и за околината.

  Достапен

  95MKD / 7g

 • Eau Roma Water накратко

  Eau Roma Water

  Нежна ароматерапевтска вода.  Ова е елегантна формула која е одлична и за најчувствителните лица. Розината вода е од голема помош за смирување и намалување на црвенила, додека водата од лаванда ја балансира и омекнува кожата. Оваа мешавина е направена за хидратација и смирување на кожата на нежен и ефективен начин. Користете ја за брз освежувачки млаз или за отстранување на лесна шминка. 

  Достапен

  450MKD / 100g

 • Tea Tree Toner Tab накратко

  Tea Tree Toner Tab

  Длабинско чистење и освежување. Одржувај ја кожата чиста и освежена. Чајното дрво е антибактериско, антифунгално и антимикробно, па е од голема помош за бркање на бактериите кои се криви за црвенила. Грејпфрутот е богат со витамини и нежно ја затегнува кожата додека смреката е антисептичка и ја одржува чиста и сјајна кожата. Користете го во било кој дел од денот за освежување, или за отстранување нежна шминка.

  Достапен

  95MKD / 5g

 • Tea Tree Water накратко

  Tea Tree Water

  Длабинско чистење и освежување. Одржувај ја кожата чиста и освежена. Чајното дрво е антибактериско, антифунгално и антимикробно, па е од голема помош за бркање на бактериите кои се криви за црвенила. Грејпфрутот е богат со витамини и нежно ја затегнува кожата додека смреката е антисептичка и ја одржува чиста и сјајна кожата. Користете го во било кој дел од денот за освежување, или за отстранување нежна шминка.

  Достапен