Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Чистачи за лице

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 • Aqua Marina

  Ivana

  So Aqua Marinava se vrativ vo spomenite od detstvoto. Se potsetiv na neizmernata ljubov i topliot baknez za dobra nokj na majka mi. I na maloto i najmeko mece sto go guskav dur ne zaspijam. Mirisite s...

 • Coalface

  Ivana

  Deluva kako liposkucija na mastite od vasata koza:)) I na lice i na drugi "nezgodni" mesta. Samo bidete trpivi. I uporni. Izmivajte so mnogu voda i uzivajte vo ritualot na nega na sopstvenot...

 • Angels on bare skin

  Ivana

  I za mene ova e Najdobriot cistac na lice vo mojot zivot. Imam 34 godini. I angelot od ovoj cistac ne spie nitu mig! Mojata koza e "zavisna" od negovata zastita. I ljubov. Ti blagodaram Ange...

 • Herbalism

  Ivana

  100%zeleno i prirodno za site vegani i vegetarijanci. I site sto sakaat nivnata koza da se budi i zaspiva so zdrava radost. Odlicen e!!!

 • Ocean Salt

  Ivana

  Ne mora da odite na more. Moreto ke dojde kaj vas:))) Velat deka lugjeto sto zuveat pokraj more bile najdolgivecni a vie mozete da go imate moreto i preku "agencijata za patuvanje" Lush. Do...

 • Movis

  Ivana

  Sapunov osven sto ja regenerira i cisti celosno i od se kozata na liceto toj se regenerira i sam od sebe:))Da, kolku i da go koristam toj ne se namaluva. Lashovci sozdale "perpetum mobile" s...

Ако сте навикнати да користиоте сапун за миење на вашето лице тогаш нашите чистачи може ќе ви изгледаат малку чудни но ние ви ветуваме дека вашата кожа ќе ви биде благодарна а вие ќе се изненадите од резултатот за кој претходно само сте сонувале. Зошто се толку добри? - Едноставно, природни се. Ние ги користиме најдобрите состојки, антички рецепти и години на стручни искуства наспроти празните зборови и ветувања на најновите синтетички иновации. Секојдневно со пари се купува квалитет. Во нашиот случај за многу разумна сума на пари се купува деценијска експертиза во билна нега на кожата. Овие “смешни “ на изглед производи се одличнио за нега на вашето лице а вашата кожа ќе ја направат да се чувствува чиста, убава, мека и посебна. Повеќето од производите за чистење на лице се прават без течности, односно во тврда форма, бидејќи на тој начин ќе се избегнува употребата на конзерванси. Во LUSH тежнееме да размислуваме повеќе за резултатот што ќе ни го даде производот а не за неговото пакување.

 • 7 to 3 накратко

  7 to 3

  биоразградлив туфер

  Биоразградлив туфер за чистење на лице и за вадење шминка. Ја омекнува кожата бидејќи содржи карагенан екстракт од морски алги, ја прочистува и смирува со инфузија од орхидеи а ја балансира со масло од иланг иланг.  Измијте го лицето со вода, натопетего туферот од едната страна и директно со него масирајте на лицето.  Веднаш ќе почне да испушта нежна крема која што чисти, смирува и омекнува.  Измасирајте го лицето и исплакнете со вода. Може да се користи за повеќе употреби, се додека не се потроши нежниот крем.

  Достапен

  150MKD / 45g

 • 9 to 5 накратко

  9 to 5

  лосион за чистење лице/шминка

  Ух, колку добар начин за чистење на лице! Со тркалање стануваш од кревет и се тетеравиш до тоалетот?  Додади луксуз во секојдневната рутина со овој смирувачки лосион полн бадемово масло. На кратко, бадемовото масло ти дава омекнување и хидратација, додека смирувачка инфузија од свежи ливчиња од орхидеја помага за внимателно да се прочисти кожата кога си во брзање. Маслото од иланг иланг има лесна флорална нота која додава на луксузот при чистење на лицето.  Едноставно се користи: Нанеси мала количина од чистачот на крпа за лице или памук за нежно освежување на кожата. Одлично е за отстранување шминка по забавно вечерно излегување. 

  Достапен

  550MKD / 95g

 • Angels on bare skin накратко

  Angels on bare skin

  -сува и/или чувствителна кожа

  Неверојатно нежен чистач направен од 100% природни состојки. Инспириран е од средновековните рецепти и е украсен со цветови од лаванда, содржи каолин за да ја апсорбира нечистотијата, оставајќи ја кожата чиста и изнегувана. Маслото од лаванда и апсолутот од ружи ја смируваат кожата. Како што ќе го помешате мало парче од вашиот чистач со малку вода, за да стане како паста, така мелените бадеми ќе направат бадемово млеко кое помага кожата да биде истонирана и омекната. Одличен е за сите видови на чувствителна кожа. Покрај на лице овој производ може да го користите и по целото тело.

  Достапен

  695MKD / 100g

 • Aqua Marina накратко

  Aqua Marina

  чистач за нормална кожа

  Омекнувачки чистач за кожа. Aqua Marina е смирувачки и ефективен чистач кој претставува вистинска радост за користење. Изгледа како розова крема завиткана во алги, толку мека и нежна што повеќе ќе сакате да си играте отколку да го миете лицето. Нанесете, измасирајте, исплакнете и вашата кожа ќе биде помазна, ќе мириса слатко и ќе изгледа поздраво и освежено. Содржи каламин и алое вера за да ја смири изиритираната кожа посебно кога иритациите настанале како последица од сонце или ветер. Каолинот длабински ја чисти и малку ја затегнува кожата. Веднаш видливиот резултат е помазна , помека, на изглед затегната, здрава и освежена кожа.

  Достапен

  695MKD / 100g

 • Buche de Noel накратко

  Buche de Noel

  чистач за лице за зимска нега

  Нахранете го и спремете го лицето за оваа нова година со овој нежен зимски чистач. Ние сметаме дека на кожата и е потребна дополнителна нега во догите и студени зимски месеци, затоа сме среќни што во новогодишните производи го вклучивме и овој чистач. Во него спакувавме многу корисни состојки кои што ќе и помогнат на кожата да ги преживее студот и ветрот. Buche De Noel е направен од исцедени мандарини и суви брусници, растителен глицерин, коњак, есенцијално масло од бадем, масло од ветиверт и масло од кедрово дрво. Кога се собравме измешавме и рендан какао путер, мелени бадеми и каолин, смесата стана како паста. Тогаш ја обликувавме формата, го завиткавме во лист од морска алга Нори и  го украсивме со новогодишена декорација. Што благодет ќе има вашето лице?! Овошјата и есенцијалните масла ќе го исчистат вашето лице и ќе ја избалансираат кожата, какао путерот ќе ја надополни изгубената хидратација и ќе ја остави вашата кожа нахранета и еластична,  бадемите и каолинот ќе ги апсорбираат маснотиите и ќе делуваат како ексфолијатор отстранувајќи ги мртвите клетки оставајќи ја вашата кожа со свеж, здрав и негуван изглед. Затоа недозволувајте студот однадвор и топлината во затворените простории да направат хаос на вашата кожа оваа зима. Почестете ја кожата со прекрасен третман и со стил прославете ја оваа сезона.

  Достапен

  595MKD / 100g

 • Coalface накратко

  Coalface

  сапун за лице - масна кожа

  Земете парче смирувачка ликвириција и јаглен за чистење! Мелениот јаглен е многу добар за кожата. Помaга да се апсорбира целиот вишок на маснотија и делува како нежен ексфолијатор. Во Coal Face додадовме и корен од ликвириција за смирување и есенцијални масла од ружа и сандал за омекнување, регенерирање и забавување на појавата на брчки. Coal Face ќе ви помогне да се ослободите од несаканиот масен сјај, од отворените пори и црнки на лицето. А доколку се земе во предвид дека јагленот и дијамантите се создадени од молекули на јаглерод тогаш може да заклучиме дека јагленот е најдобриот пријател на девојките ( или момците ) !

  наскоро

  695MKD / 100g

 • Dark Angels накратко

  Dark Angels

  - комбинирана до масна кожа

  Длабински чистач за млада или мрсна кожа. Овој црн чистач со јагленот ќе го апсорбира целиот вишок на маснотија и ќе ја ексфолира кожата. Хранливото масло од авокадо ќе омекне, глицеринот ќе ја задржи влажноста а кафеавиот шеќер ќе направи нежен пилинг, расул калта е анти-микробна и длабински чисти, додека есенцијалните сандалово и ружино масло се смирувачки и ја прават кожата мазна. Вашето лице ќе биде полно со свежина која е тешко да се победи. Само не заборавајте убаво да го исплакнете.

  Достапен

  695MKD / 100g

 • Fresh Farmacy накратко

  Fresh Farmacy

  лице и тело склоно кон акни

  Доколку вашата кожа е многу осетлива, склона кон чести иритации, појава на акни и црвенила, дозволете ни да ви го препорачаме нашиот нежен и многу ефикасен препарат за чистење на лице Fresh Farmacy. Неговата тајна е во комбинацијата од смирувачките камилица, лаванда, невен и каламин во прав после кои вашата кожа ќе остане чиста, без масен сјај, нежна и негувана.

  Достапен

  695MKD / 100g

 • Grease Lightning накратко

  Grease Lightning

  -кожа склона кон акни

  Ослободи се од црвенилата и исфрлувањето на лицето неверојатно брзо! Grease Lightning е моќна мешавина на состојки кои во брза постапка ќе решат исфрлање и акни на лицето без да наштети на кожата околу нив.  Користиме инфузија од антибактериски и антисептички рузмарин, мајчина душица и чајно дрво како и сок од грозје богат антиоксиданси и див лешник кој ја затегнува кожата и спречува воспалување, како и смирува црвенила.  Овој производ е идеален за нанесување кога чувствуваш дека ќе имаш ерупција на лицето - подобро да се спречи отколку да се лечи. 

  Достапен

  595MKD / 45g

 • Gritty Politty накратко

  Gritty Politty

  балзам/пилинг за чистење лице

  Полирачка и хидрирачка мешавина на мелена кокосова лушпа, кокосово масло и кокум путер. На кожата прави прекрасна мека кремамаста структуракоја што се претвара во смирувачко и прочистувачко масло кое ги чисти порите а кожата ја прави еластична. Не мора да се сеќавате на британскиот бенд од кој што всушност е инспирирано името на овој производ за да уживате во благодетите кои што овој чистач ги нуди. Како бонус на крај природниот мирис е од антибактеријското ружино дрво и смирувачката сандаловина. 

  Достапен

  395MKD / 15g

 • Herbalism накратко

  Herbalism

  -комбинирана до масна кожа

  Прочистувачка и ексфолирачка е ролна за комбинирана и проблематична кожа. Зелено и меко направено од пудра од билки кои се одлични за кожата. Herbalism длабински ќе исчисти со глина, со мелените бадеми ќе направи ексфолијација, ќе ја оживее кожата со рузмарин, копривата во прав ќе ја исчисти нечистотијата а маслото од камилица ќе ја смири кожата. Секако, пијте по 2 литри вода дневно, пешачете барем 3 километри, не пушете и јадете барем 5 парчиња овошје на ден и помогнете и на вашата кожа да биде фантастична. Herbalism навистина прави магија, но и вие треба да сторите нешто.

  Достапен

  595MKD / 100g

 • Jade Roller накратко

  Jade Roller

  балзам за чистење лице

  Овој чистач за лице без пакување напорно работи за вие да може да одморите. Во својата основа содржи апсорбирачко масло од афричкото дрво марула, прочистувачко масло кое ги чисти порите а кожата ја прави еластична кое што искомбинирано со масло од лешник кое ги затегнува порите и стимулирачкото маслото од пеперминт го прави овој чистач неодолив.  Најгоре на производот има Мунг грав кој што служи за масажа. На крај ако го отстранувате со влажна крпа, водата ќе ги активирате и сите тонирачки својства на овој производ кој што ги даваат оцетот од камилица и ружината вода.  Крајниот резултат е исчистена и избалансирана  кожа, затегнати пори, смирени црвенила и ведар тен. Чистач, масажер и тоник спакувани во еден производ.

  Достапен

  395MKD / 15g

 • Kalamazoo накратко

  Kalamazoo

  чистач за лице брада и мустаќи

  Не ти е потребна брада за да го користиш овој производ... Но, пожелно е! Одржи ја брадата свежа и бушава со овој кремаст чистач за брадесто лице. Свежиот сок од ананас е полн ензими кои ја чистат кожата и ја острануваат нечистотијата, додека бадемовото масло, маслото од јојоба и купуаку путерот ќе ја остават брадата мека и лесна за чешлање.  Едноставно земи убава количина во раката и почни да масираш на мокро лице и брада, исплакни и истапкај со крпа да се упие вишокот вода. 

  Достапен

  695MKD / 100g

 • Let the Good Times Roll накратко

  Let the Good Times Roll

  -сува кожа

  Полн нежен пилинг кој делува омекнувачки на кожата. Овој чистач за лице и тело е нежен за кожата, оставајќи ја мека на допир со мирис на пуканки со путер. Пченкарното брашно во комбинација со палента прават нежна ексфолијација, циметот во прав стимулира и освежува.  Овој нежен чистач за лице со пилинг ќе смири и омекне, а ќе ја остави кожата нахранета, свежа и со природен сјај. 

  Достапен

  695MKD / 100g

 • Like a Virgin накратко

  Like a Virgin

  чистач во форма на ладен крем

  Вратете се на корените, едноставен, вегански, ладен крем за чистење на лице - традиционална форма на чистач, за многумина и најдобра. Оваа модерна верзија на овој чистач има неколку измени, го земавме најдоброро од старата формула и го преформулиравме. Во основата ставивме органско “extra virgin“ маслиново масло и масло од јојоба измешани со канделила восок и восок од сончоглед поради прочистувачките и хидрирачките ефекти. Втората работа што ја направивме е отстранувањето на вода во формулата со што добивме тврда форма, на крај додадовме и масло од лимон кое што се користи на Медитеранот за чистење, тонизирање и разведрување. Може да се користи и за отстранување на шминка. Ќе се изненадите колку всушност сте имале потреба од еден ваков производ.  Кога ќе ви ја даде целата љубов ќе имате чувство како прв пат да си го допирате мекото лице.

  Достапен

  395MKD / 15g

 • Movis накратко

  Movis

  сапун за лице - сите типови

  Љубовта кон печењето на леб и правењето на сапуни Мо Constantine јa спои во едно. Овој пченичен сапун за лице, направен со многу љубов и основа на гурмански сапун полн екстра девствено кокосово масло и масло од сончоглед е способен да ја направи најсвилената пена која што сте ја виделе. Слаткиот мирис и нежно рапавата текстура Ви го доближуваат целокупното чувство на свежо испечен леб, притоа триејќи го лицето и хранејќи ја кожата. Многу дарежлив сапун, кој не престанува да подарува... Полн масло од пченични никулци и какао путер да омекнат и збогатат.

  Достапен

  395MKD / 100g

 • Ocean Salt накратко

  Ocean Salt

  пилинг за лице и тело

  Истриј до омекнување. Лимета потопена во водка измешана со грејпфрут и бранови сол се главните состојки на овој неодолив пилинг за лице и тело. Морската сол е богата со минерали и е одлична за триење и полирање на кожата. Додадовме свиленкаст путер од авокадо, кокосово масло и апсолут од морски алги за да остане кожата омекната, сјајна и здрава. Ако се чувствуваш дека ти е потребен добар пилинг, тогаш нанеси го пилингот на сува кожа. А, ако сакаш понежно полирање, тогаш истриј на мокра кожа. 

  Достапен

  795MKD / 120g

 • Sleepy Face накратко

  Sleepy Face

  чистач за лице без пакување

  Почастете се со овој неверојатно смирувачки чистач пред да одите на спиење. Сонлива плочка со природни масла и путери кои ќе ја смират кожата и умот. Омекнувачката мешавина од органски фер тргуван какао путер, балансирачкото масло од јојоба, нежното бадемово масло и смирувачката лаванда ќе и дадат се што и е потребно на кожата и ќе ја спремат за спиење. Од кожа мека како памук ве делат само неколку кружни движења со оваа плочка.

  Достапен

  395MKD / 15g

 • Tea Totaler накратко

  Tea Totaler

  чистач за лице без пакување

  Одржувајте ја кожата чиста, смирена и балансирана. Мешавина од масла кои што ја балансираат кожата и го одржуваат здравиот и ведар тен. Маслото од рицинус е задолжено за здравиот тен. Додадовме и билки кои што имаат антибактеријско дејство како чајно дрво, жалфија и рузмарин за чиста и задоволна кожа. 

  Достапен

  395MKD / 15g

 • Ultrabland накратко

  Ultrabland

  чистач за лице / шминка

  Ултра - едноставен, ултра - ефективен!  Формулата се темели на формула од античка Грција за ладен крем. Ultrabland е прекрасно едноставен и ефективен. Направен е од бадемово масло, розина вода, пчелин восок и мед, овој чистач ги отстранува сите траги од нечистотија и шминка без да ги оштети природните масла на кожата.  Измачкајте го по цело лице, било каква нечистотија или шминка ќе се задржи на кремот и потоа нежно отстранете со мека, влажна и топла крпа. 

  Достапен