Сите нарачки над 1000 ден бесплатно се доставуваат до вашиот дом во рок од 1-3 дена

Таблети за заби

Филтер на производи

 • Вегански ()
 • Растопливо ()
 • Свеж ()
 • Ново ()
 • exclusive ()

Класифицирај по:

 • Име A - Ш
 • Име Ш - А
 • Цена најмала > највисока
 • Цена највисока > најниска
 • Највисока оценка

Изберете распоред

 

Цврста алтернатива на паста за заби со есенцијални масла, билки и зачини за свеж здив и блескава насмевка.

Овие мали слатки таблети се всушност голема иновација, ако не и најголема кога зборуваме за препаративна козметика во последниве години. Нашите таблети се направени од тартар крем (вински прашок), сода бикарбона, каолин (глина) и внимателно одбрани етерични масла за чисти заби, брилијантна насмевка и свеж здив.

А и кој одличил дека пастата за заби мора да биде паста?!  Овие таблети  за миење на заби се во тврда форма имаат неодолив вкус а немаат конзерванси.

Како се користат?!  Само ставете една таблета меѓу заби и нешжно грицнете, лесно се крши навлажнете ја четката и нежно исчеткајте. Кога ќе завршите со четкањето убаво исплакнете потоа само погледнете се во огледало и насмевнете се!!!


 • Boom! накратко

  Boom!

  100 таблети за миење на заби

  Задоволство полно активен јаглен за сјајни и бели заби. Животот е непредвидлив, но со зелен чај и активен јаглен сигурно ќе имаш експлозивна свежина. Изгрицкај една таблетка помеѓу предните заби за бран морска сол, анасон и црн бибер со вкусот на зачинета кока кола. Истриј со мокра четка за заби и уживај.

  Достапен

  595MKD / 50g

 • Dirty Toothy Tab накратко

  Dirty Toothy Tab

  100 таблети за миење на заби

  Највалканиот начин за да дојдеш до чистота! Неверојатно чисти заби и здив освежен од спеарминт се оддалечени на едно триење со четка. Каде и да одиш оваа цврста алтернатива на паста за заби ќе те освежи со каолин во прав, масло од нероли и масло од спеарминт. Ако се чувствуваш валкано, исчисти се со грицкање на една таблетка со предните заби и истриј со мокра четка за заби.

  Достапен

  495MKD / 50g

 • Limelight накратко

  Limelight

  100 таблети за миење на заби

  Направи чист влез каде и да одиш. Целиот свет е сцена. Без разлика дали ги отвараш или затвораш завесите, подготви се за твојот голем момент со цитрусните лимета и лимон. Мешавина полна прав од баобаб плодот создава шумешко искуство со вкус на шербет на јазикот.  Олесни си го денот со грицкање на една таблетка помеѓу предните заби и истриј со четка за заби.

  Достапен

  495MKD / 50g

 • Miles of Smiles накратко

  Miles of Smiles

  100 таблети за миење на заби

  Спреми се за огромна количина ментол! Одржувај ја устата свежа и чиста со многу ментол. Прочистувачката каолин глина и трите вида на ментол ветуваат дека оваа паста за заби во цврста форма ќе ја освежи твојата уста и ќе даде сјај на забите.  За интензивни воздушни бранови полни ледена свежина изгрицкај една таблетка со предните заби и почни да триеш со мокра четка за заби.

  Достапен

  495MKD / 50g

 • Tooth Fairy накратко

  Tooth Fairy

  пудра за миење заби со јагоди

  Замисли си желба и почни да триеш со четката. Затвори ги очите, замисли желба и... Магично чисти заби полни сјај се возможни со оваа пудра за миење заби со вкус на јагоди. Немој да те залаже изгледот, каолин глината и масло од лимон длабински ќе ги исчистат забите.

  Достапен

  495MKD / 35g